Nebožtíci přejí lásce / Avanti! (1972)

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od HonzaXXII »

Budu psát asi jako Warezák, ale nemá někdo odkaz na ten filmis těma novýma dodělávkama, popř. neudělal by někdo ukázku na YouTube (všechny dodabované části is kousky původního kolem)? Ať si o tom taky trochu udělám obrázek.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Lukiz »

Licence2kill
Moderátor
Příspěvky: 2242
Registrován: 25 bře 2009 10:43

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Licence2kill »

Přiznám se, že jsem zatím film s restaurovaným dabingem neviděl. S časových důvodů jsem se nemohl dostavit ani na natáčení, ani na schvalovací projekci, ale vím, že se nakonec upustilo od angažování vyložených imitátorů a netuším úplně přesně proč. Osobně to pořád vidím jako potenciálně zajímavé řešení - jde jen o pár krátkých vět a při maximální koncetraci a dostatku času pro imitátora by podle mě výsledek mohl být víc než slušný. To není jako když má Václav Faltus 8 či 10 hodin na dabing celého filmu. Ale je to jen teorie, v praxi zatím stále nevyužito.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Lukiz »

Tady je ta dodabovaná scéna (nejdřív je tam nějaká starší verze z Novy - zjevně to není prapůvodní obraz, ale už to bylo přenasazené a přestříhané na novější obraz) - ta nová verze začíná v čase 1:06
http://www.youtube.com/watch?v=YaRvwavOhWw
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od -kNiGHT- »

Projel jsem si znovu tu vystřiženou scénu ze záznamu z roku 2013 na ČT a objevila se tam jedna věta, kterou nově nepředabovali a řekne ji svým hlasem Josef Bek "vezměte ten Damašek...". Najdete ji v čase 2minuty 19vteřin v youtube ukázce od Lukize. V ukázce z vysílání na nově tato věta není, protože je ve vystřižené scéně a sama o sobě by tam nedávala ani smysl. To jako, že zachránili z toho vystřiženého kousku jednu větu a zbytek soudruzi kvůli větě "sílí ruská přítomnost ve středomoří" nechali zlikvidovat? :-?
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Lukiz »

No tak, že ano proč se asi ptám po původní ukázce? :D Odhaduji že ta přenasazená verze "90. léta" byla střižená víc/nijak než ta původní verze, kde zřejmě právě tahle věta přece jen zůstala.
jiri111
Příspěvky: 517
Registrován: 12 čer 2011 21:22

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od jiri111 »

tak konečně jsem se k tomu dostal. v nahrávce z 80.let zazní:

"...v damašku? ano. a další? sheraton v new yorku. vezměte ten damašek..."
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od palg »

ještě nikdo nezjistil, kdo zastoupil pana Kopeckého v těch pár větách při dodabování?
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od Janek3b »

Trochu mi zní jako Martin Mejzlík, ale ruku do ohně za to nedám, zvlášť po těch pár slovech, co tam řekl.
senecek
Příspěvky: 68
Registrován: 29 čer 2015 19:45
Bydliště: Dubňany (okres Hodonín)

Re: Nebožtíci přejí lásce / Avanti!

Příspěvek od senecek »

Tak nevím,místo toho,aby se ocenilo uvedení původního dabingu, řeší se zde dodabování pár vět. Za mě je určitě lepší to vyřešit takhle a uvést původní skvělý dabing (vždyť takhle se to naštěstí vyřešilo i u filmů jako Hombre,Tři dny komora a naposled zaplaťpánbůh i u Francouzské spojky). Pro mě nějaký ,,nepřesný" překlad je pomíjející,dávám přednost hlasovému a zvukovému dojmu a to je u původních dabingů Čst,FSB,st.ÚZF prostě špičkové!!!
Odpovědět

Zpět na „Filmy“