Zlaté dítě / The Golden Child

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( Kino )
V českém znění: Oldřich Kaiser - Eddie Murphy (Chandler Jarrell), František Němec - Charles Dance (Sardo Numspa), Lenka Skopalová - Charlotte Lewis (Kee Nang), Pavel Soukup - Randall 'Tex' Cobb (Til), Dalimil Klapka - James Hong (Dr.Hong), Jana Štěpánková - Shakti Chen (Kala), Ferdinand Krůta, Pavel Pípal, Petr Pelzer, Milan Livora, Karel Chromík, Jiří Racek a další

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Hana Fišárková
Vedoucí výroby: Jaromír Šindelář
České dialogy: Oldřich Černý
Režie českého znění: Elmar Kloss ml.
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov dabing 1989

2.DABING: ( VHS, Nova )
V českém znění: Zdeněk Mahdal - Eddie Murphy (Chandler Jarrell), Jaroslav Kaňkovský - Charles Dance (Sardo Numspa), Tereza Chudobová - Charlotte Lewis (Kee Nang), Jiří Hromada - James Hong (Dr.Hong), Hana Krtičková - Shakti Chen (Kala), Jiří Kvasnička - Victor Wong (starý muž), Bohdan Tůma, Zdeněk Hess, Martin Spurný, Otto Rošetzký, Pavel Kříž.

Překlad: Silvie Antochová
Zvuk: Václav Sehnal
Produkce: Milan Soták
Dialogy a režie českého znění: Martin Kolár
Vyrobilo: studio SAGA TV, s.r.o. pro HCE 2001

3.DABING: ( Paramount Network )
V českém znění: Martin Písařík - Eddie Murphy (Chandler Jarrell), Terezie Taberyová - Charlotte Lewis (Kee Nangová), Pavel Vondra - Charles Dance (Sardo Numspa), Vilém Udatný - James Hong (Hong), Jiří Krejčí - Eric Douglas (Žlutý Drak), Kristina Jelínková - Marilyn Schreffler (Kala), Tomáš Karger - Victor Wong (starý muž), Gustav Bubník, Petr Burian, Radovan Vaculík, Bohuslav Kalva a další

Zvuk: Jan Titlbach
Režie: Gustav Bubník
Vyrobilo: pro Viacom S Pro Alfa 2020
Naposledy upravil(a) Historik dne 18 led 2010 19:14, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od AGAMENON »

Slamáček píše:jo jo, taky si na něj pamatuji, byl jsem na něm v kině, ale jaké bylo pak mé zděšení, když film začali vysílat v tv opět s novým dabingem, našeho znémého Mahdalíka. Ten borec snad namluvil a předaboval i s Tůmem úplně všechno. PŮVODNÍ DABING, naprosto výborný. Bohužel už asi nesehnatelný.
Ale první vydání na VHS ho obsahovalo. Mahdal s Tůmou jsou škodnou čského dabingu, odstřel více než nutný 8-)
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od anderson »

AGAMENON píše:
Slamáček píše:jo jo, taky si na něj pamatuji, byl jsem na něm v kině, ale jaké bylo pak mé zděšení, když film začali vysílat v tv opět s novým dabingem, našeho znémého Mahdalíka. Ten borec snad namluvil a předaboval i s Tůmem úplně všechno. PŮVODNÍ DABING, naprosto výborný. Bohužel už asi nesehnatelný.
Ale první vydání na VHS ho obsahovalo. Mahdal s Tůmou jsou škodnou čského dabingu, odstřel více než nutný 8-)
Tento kinodabing bol na VHS od HCE ? Alebo ako myslis tu vetu: "Ale první vydání na VHS ho obsahovalo." Ake "prvni vydani" ? Myslis este obycajnu VHSku od UPF ? Alebo nejake ine vydanie po roku 1993 ?
Uživatelský avatar
Slamáček
Příspěvky: 102
Registrován: 06 led 2010 19:08

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od Slamáček »

Já osobně abych pravdu řekl, si nepamatuji, že by to vyšlo s původní dabingem na vhs, ale je to možné. Koncem 80.let a začátkem 90.let tyto filmy na vhs vycházely, ale jestli zrovna Zlaté dítě, tak to nedokážu říci. Každopádně tento dabing si myslím, je nenávratně fuč.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od Markus »

AGAMENON píše:
Slamáček píše:jo jo, taky si na něj pamatuji, byl jsem na něm v kině, ale jaké bylo pak mé zděšení, když film začali vysílat v tv opět s novým dabingem, našeho znémého Mahdalíka. Ten borec snad namluvil a předaboval i s Tůmem úplně všechno. PŮVODNÍ DABING, naprosto výborný. Bohužel už asi nesehnatelný.
Ale první vydání na VHS ho obsahovalo. Mahdal s Tůmou jsou škodnou čského dabingu, odstřel více než nutný 8-)
Ale, ale, trochu se zklidněme. Kritika je vítána, ale konstruktivní a bez zbytečných urážek. Chápu, že ne všem se líbí jisté obsazování ze známosti, či jak bych to řekl, ale to nedává právo ty lidi takto napadat. Je to jejich práce a nelze každý film, kde se objeví, házet do jednoho pytle s nálepkou "Neměli být obsazeni.". Hlavní vinu nese distributor, který nechal film předabovat. Co vím, "Mahdalík" nic předabovat nenechal. Shrnutí: Příště prosím konstruktivní kritiku a ne jen řečičky o odstřelení. Nelíbí se mi to...
Obrázek
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od AGAMENON »

Mě se zas nelíbí pořád poslouchat ty stejný hlasy. Za averzi vůči nim si můžou sami.

Vyšlo to, jestli to byla Lucerna, nebo nějaká jiná společnost nevím, ale kamoš to měl nahraný, až v 97 to vydal HCE znovu s novým dabingem.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od AGAMENON »

HonzaXXII píše:Jo, Agu, mě už taky s**ou (když vynechám jejich starý klasiky), ale dokud budou studia a hlavně zadavatelé škudlit a spěchat, bude se většina lidí (mezi nima i takový supr hlasy jako Pavlata) posílat do příslušných míst, a dabovat budou furt ty stejný rychlokvašky, protože umí nadábnout 3 hodinovej film za 2 hodiny a chtějí za den míň než šlapka z Perlovky za půlhodinu :D , a bohužel se taky budou dál předělávat kvalitní dabingy s**čkama :cry: :evil:
Mluvíš mi z duše. Já je fakt měl rád, jako děcko jsem je i žral, ale teďka, jen když slyším Bohdanův hlas, tak mě chytá amok. Ale dost mě pobavilo, když Bohdan převzal reklamu po Mahdalovi. Vážně chceme tak moc, abych cokoliv pustil, film, seriál, reklamu, aspoň v nějaké roli tam nebyli tyto persony, je to opravdu tolik??
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od palg »

jak to tady sleduju ty negativní info ohledně zdeňka mahdala. Já proti němu nic nemám. Je to skvělý dabér a na eddieho je po Oldovi Kaiserovi druhý nejlepší dabér. Bohužel (naštěstí) jsem neviděl původní dabing k tomuhle dílu, tak se nemohu vyjadřovat na ten původní dabing, ale co sem viděl dabing ze Zdeňkem, tak je vynikající. Nechápu pak ty negativní reakce zde.

zde je info k 2.-mu dabingu:

Zdeněk Mahdal, Jaroslav Kaňkovský - Charles Dance (Sardo Numspa), Tereza Chudobová - Charlotte Lewis (Kee Nang), Jiří Kvasnička - Victor Wong (starý muž), Bohdan Tůma, Jiří Hromada - James Hong (Dr.Hong),
Hana Krtičková - Shakti Chen /Kala/, Zdeněk Hess, Martin Spurný, Otto Rošetzký a Pavel Kříž.

Překlad: Silvie Antochová
Zvuk: Václav Sehnal
Produkce: Milan Soták
Dialogy a režie: Martin Kolár
Pro HCE studio SAGA TV, s. r. o., 2001
Naposledy upravil(a) palg dne 15 led 2010 15:14, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
AGAMENON
Příspěvky: 1263
Registrován: 12 zář 2008 11:31
Bydliště: Brno

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od AGAMENON »

Ale Mahdal se dá přežít a na Eddieho je opravdu druhý nejlepší, to je spíš už únava z určitých lidí.
Obrázek

JEDINĚ BRNO!!!

TOP DABÉŘI:
Jiří Brož, Josef Větrovec, Ladislav Lakomý, Jiří Tomek, Luděk Munzar, Ladislav Županič, Jiří Holý, Josef Langmiler, Petr Haničinec, Karel Jánský, Zdeněk Junák, Alois Švehlík
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlaté dítě / The Golden Child

Příspěvek od Pomajz »

V tomto případě je Olda jako vždy skvělej a to co tam předvádí je daleko lepší než v Policajtovi v Beverly Hills,tady to prostě perfektně sedí
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 19 úno 2013 17:04, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“