Uprchlík / The Fugitive

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od Janek3b »

Na Nově uvedeno též s VHS dabingem, dle loga v nahrávce někdy mezi lety 1997 a 2004.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1694
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od anderson »

Dostal sa mi do rúk BluRay s týmto filmom a trúfam si konštatovať, že ten kto rozhodol o umiestnení VHS dabingu na tento nosič sa pravdepodobne asi načisto zbláznil. Katastrofálna ukážka toho ako dabing, obzvlášť dabing takéhoto veľkofilmu nemá vyzerať. Pavlata tu vystrieda zopár postáv ešte než sa Tommy Lee Jones vôbec zjaví na scéne, snaží sa meniť hlas, ale je to absolútne tragické. Ďalej tu myslím dabuje aj Jiří Klem, ktorý si v úvode "dábne" takisto niekoľko postáv, okrem iného aj Jeroena Krabbé (možno ho neskôr naozaj dabuje aj Hanžlík, ale tam som sa už bohužiaľ v dabingu neprepracoval). V ruchovej stope chýbajú klasicky efekty a atmosféra, preklad je príšerný a občas dôjde aj na asynchrón. Výber hlasov sa konal - s výnimkou Štepničku - asi štýlom "ruskej rulety". Dabing ČT je oproti tomuto VHS polotovaru, po každej stránke dokonalý a je naozaj nepochopiteľné prečo ho distribútor neuprednostnil. :-?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od HonzaXXII »

Alfa a omega budou vždycky peníze. Ale já mám kazetový dabing radši.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od richardda »

Tak podle dnesni zpravy na strance ZONA pry s ceskou podporou vyjde UPRCHLIK i na UHD :!: Byla by to parada, pokud by tam distributor dal dabing CT a ne ten kritizovany VHS dabing. Tudiz se ptam, jestli nekdo nema informaci co tam bude za dabing, protoze UPRCHLIKA na UHD bych opravdu rad mel. Ale jenom v kvalitnim dabingu samozrejme. :-?
NOVA, jedině ona.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od FragMan »

Bohužel, ještě jsem u warnerovských filmů s dabingem od WHV neviděl, že by distributor umístil na fyzický nosič jiný než jejich dabing. Kéž by u tohoto filmu nastala výjimka...
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od richardda »

Praveze takove pripady jsou, treba DRSNY HARRY je na BluRay s dabingem CNTS. Proto si myslim, ze by v tomto pripade mel distributor trvat na kvalitnejsim CT dabingu, jelikoz ten VHS dabing je opravdu na dnesni pomery daleko za kvalitativnimi standardy, ktere bych ocekaval na nosici typu UHD. A sokovalo me, ze takovy dabing se vubec kdy dostal i na BluRay. :shock:
NOVA, jedině ona.
FragMan
Příspěvky: 429
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od FragMan »

Vida, tak to jsem ani nevěděl. Sice je určitě nemalý rozdíl v ceně dabingů ČT a Novy, ale jistou naději to přece jenom dává.
richardda
Příspěvky: 1110
Registrován: 07 zář 2016 13:18

Re: Uprchlík / The Fugitive

Příspěvek od richardda »

Tak dnesni ZONA pise, ze na UHD zadny dabing nebude :!: Opravdu nechapu, ze v podstate monopolni distributor neni sto zajistit u takovehoto filmu KVALITNI ceske zneni. Motivace poridit si tento film na UHD je v mem pripade rovna naproste nule. :nesouhlas:
NOVA, jedině ona.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“