Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4369
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od palg »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Pavel Trávníček - John Travolta (Vincent Vega), Libor Hruška - Samuel L. Jackson (Jules Winnfield), Alexej Pyško - Bruce Willis (Butch Coolidge), Václav Vydra - Ving Rhames (Marsellus Wallace), Jan Přeučil - Harvey Keitel (Winston Wolfe), Dana Černá - Uma Thurman (Mia Wallace), Zdeněk Podhůrský - Tim Roth (Pumpkin), Yvetta Blanarovičová - Rosanna Arquette (Jody), Miroslava Součková - Maria de Medeiros, Bronagh Gallagher (Fabienne, Trudy), Pavel Šrom - Christopher Walken (Koons), Kateřina Brožová - Angela Jones (Esmarelda Villalobos), Bohdan Tůma - Paul Calderon, Steve Buscemi (Buddy Holly, Paul), Radovan Vaculík - Duane Whitaker (Maynard), Burr Steers (Roger), (vedoucí restaurace), Antonín Navrátil - Quentin Tarantino (Jimmie Dimmick), Pavel Vondra - Peter Green (Zed), Frank Whaley (Brett), Martin Zounar - Eric Stoltz (Lance), Phil LaMarr (Marvin), Vanda Hybnerová - Brenda Hillhouse (Butchova matka), Amanda Plummer (Honey Bunny).

Překlad: Pavel Matějka
Zvuk: Antonín Němec, Petr Čapek
Produkce: Jiří Ptáček ml.
Dialogy a režie českého znění: Zdeněk Podhůrský
Vyrobilo: Tvůrčí skupina Josefa Petráska, Studio Budíkov, 1995
Naposledy upravil(a) palg dne 02 čer 2018 17:56, celkem upraveno 5 x.
Uživatelský avatar
DabingFreak
Příspěvky: 40
Registrován: 02 úno 2009 19:54

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od DabingFreak »

Ptáček udělal velikánskou chybu, že obsadil Václava Vydru do role Marselluse Wallaceho. Myslím že Vydra není ani herec ani dabér (nemá na to ten správnej hlas) :)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od Joe Black »

Já bych ho považoval za obojí. Komediální herecké výkony má skvělé, stejně jako dabing Melemena v obou Madagaskarech...
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od AngelEyes »

Taky se mi tady ten Vydra moc nelíbí. Představte si na jedné straně rozmazleného prince a "Tatínek vám vyhlásí válku" z S čerty nejsou žerty a na druhé straně drsného černého mafiánského bosse, který na vás pošle bandu zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou...
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od bloom »

Tak za prvé dabing nerežíroval Jiří Ptáček, ale Zdeněk Podhůrský.
A co se týče Václava Vydry je to rozhodně nezvyk, když černošský boss mluví jeho hlasem, na druhou stranu je to trochu osvěžující, než kdyby ho daboval Pavel Rímský, který na to má předpoklady a kterého v takvýhle rolích slyšíme skoro pořád (tím rozhodně neshazuju jeho kvality). Václav Vydra jinak skvěle nadaboval nejen zmiňovaného Ňoumu v Kačerech, žirafu v Madagaskaru, ale umí i skvěle napodobovat přízvuky. Ve filmu Vražda na večeři dobře parodoval francouzštinu a v seriálu Hotýlek byl jeho španělský číšník Manuel jediná postava, kvůli které by člověk neposílal celý ten dabing do pekel, protože jinak je naprosto příšerný (málo hlasů a opravdu velmi nevhodné obsazení Vladimíra Fišera jako Johna Cleese).
Uživatelský avatar
DabingFreak
Příspěvky: 40
Registrován: 02 úno 2009 19:54

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od DabingFreak »

No já vám nevím lidi, ale stejně mě ten Vydra na roli Marselluse Wallace nějak nesedl, nó... :)
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od AngelEyes »

DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od DavePave »

Dabing mi přijde velmi dobrý. Dokonce i te Vydra mi tam celkem sedí, až jsem trochu nečekal, že by to mohl být takhle kvalitní dabér. :D
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od anderson »

Niečo na pobavenie: PPE FICTION :-: :D
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1697
Registrován: 16 črc 2009 20:05

Re: Pulp Fiction - Historky z podsvětí / Pulp Fiction

Příspěvek od anderson »

Iba poznamenam, ze napriek tunajsiemu zatracovaniu VYDRU ako nevhodný hlas na Rhamesa, ja si naopak myslim, ze cely tento dabing je - vzhladom na jeho pôvod z "temnych časov VHS nepodarkov" - absolutne vynikajuci a VYDRA je špičková voľba. :-: Apropo, ked mal tento film vyjst na DVD napisal som do SPI, ze ak tam nebude tento dabing, tak to DVD bude odpad. Oni totiz istu dobu uvazovali o redabingu !!! A nie, ze by som si nieco namyslal, ale nakoniec ho tam dali. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Filmy“