Hračka / Le jouet

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Hračka / Le jouet

Příspěvek od palg »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. DABING: (kino, DVD)
V českém znění: [obsazeni]:Petr Oliva - :Pierre Richard (François Perrin), :Jiří Holý - :Michel Bouquet (Pierre Rambal-Cochet), :Libor Hruška - Fabrice Greco (Eric Rambal-Cochet), :Vladimír Ráž - Jacques François (Blénac), :Hana Talpová - Suzy Dyson (Madam Rambal-Crochet), :Vilém Besser - Charles Gérard (fotograf Sam), :Stanislav Fišer - Michel Aumont (vedoucí obchodu), :Ladislav Županič - Gérard Jugnot (Pignier), Zdeněk Ornest - Michel Ruhl (bankéř), Jaroslav Vágner - Michel Robin (komorník), :Zdenka Procházková - Alix Mahieux (vychovatelka), :Marcela Martínková - Eva Darlan (tisková mluvčí), Mirko Musil - Paul Horn (indián v obchodě), Daniela Bartáková - Lyne Chardonnet (Blondová), :Miluše Dreiseitlová - Michéle Sand (Nicole Perrinová), Jan Víšek - Pierre Négre (ředitel továrny), Oldřich Janovský - Yves Barsacq (Robert), Zdeněk Jelínek - Jean-Pierre Helbert (vousáč), Ladislav Krečmer - André Nader (zahradník Lucien), Zdeněk Blažek - Roger Riffard (zahradník Paul), Jan Cmíral, Jiří Zavřel, :Soňa Dvořáková a další.

Zvuk: Václav Hálek
Střih: Zdena Antonyová
Zvukové efekty: Jitka Zvirocká
Vedoucí výroby: Miroslava Šmídová
Dialogy: Zdena Psůtková
Režie českého znění: Marie Fronková
Vyrobilo: Filmové studio Barrandov Dabing 1979

2. DABING: (Filmbox Family)
V českém znění: Libor Hruška - :Pierre Richard (François Perrin), Bohuslav Kalva - :Michel Bouquet (Pierre Rambal-Cochet), Jindřich Žampa - Fabrice Greco (Eric Rambal-Cochet), Marek Libert - Jacques François (Blénac), Petra Tišnovská, Nikola Votočková, Ivan Jiřík, Radek Hoppe, Radovan Vaculík, Libor Terš, Šárka Vondrová, Pavel Vondra, Ladislav Cigánek, Stanislava Jachnická, Hana Krtičková.

Spolupracoval: Milan Soták
Výroba: Andrea Bodnárová
Zvuk: Martin Porubský, Vladimír Bodnár
Vyrobila: Saga TV pro SPI International 2011
Naposledy upravil(a) palg dne 08 srp 2021 00:26, celkem upraveno 17 x.
Historik
Příspěvky: 2790
Registrován: 17 lis 2009 18:59
Bydliště: Praha

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od Historik »

Pár upřesnění:
Zdeněk Ornest - Michel Ruhl (bankéř)
Josef Velda - Michel Robin (komorník)
Marcela Martínková (průvodkyně obchodem)
Zdenka Procházková (služebná)
Bohužel je tam přespříliš nejasně označeného personálu ředitele Rambal-Cocheta, takže herce k posledním dvěma nedokážu přiřadit.
PBO
Příspěvky: 2
Registrován: 20 říj 2009 20:22

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od PBO »

Hračka 2. dabing
(viděno 10.10.2011 na Filmbox Family).
Vyrobila SAGA TV pro SPI International v roce 2011.
Pierre Richard - Libor Hruška, Rambal-Cochet - Bohuslav Kalva.
Dál jsem při čtení titulků zachytil ještě jména Radovan Vaculík a Libor Terš.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od salgado »

Tady se zase někdo zbláznil. :(
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od Newmy »

Nevíš jak jsou na tom ostatní filmy na tom kanálu? Nedabují si doufám všechno sami jak MGM či Universal? :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od salgado »

Tak jak jsem nevěřil, že se můžeme dočkat ještě nějakých dabingových předělávek, tak tohle můj názor změnilo. Možná dojde i na předabování FF, Vinnetoua a dalších. Takový Četník v hlavní roli s Bohuslavem Kalvou může být docela maso. :)
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od salgado »

Podle toho, co o Filmboxu Family píší na netu, to vypadá, že je to jakási obdoba MGM. Minimálně v tom, že taky vysílají stejné programy do ČR a Maďarska, které se liší jen dabingem. Vypadá to tedy na další várku podařených dabingů.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od Sen »

Newmy píše:Nevíš jak jsou na tom ostatní filmy na tom kanálu? Nedabují si doufám všechno sami jak MGM či Universal? :D
FilmBox Family sice nemám možnost sledovat, ale na sesterských FilmBoxu a FilmBoxu Extra je ke slyšení řada dabingů vyrobených dříve pro jiné zadavatele [VHS dabingy pro Bontonfilms (např. Flirtování s katastrofou, Měsíc u jezera), DVD dabingy pro HCE (např. před několika dny Profesionální manželka a Tajemství mumie), ČT (Doktor Živago, Krev andělů, Nádherný holky), HBO (Hra o smrti, Jak řeknete, pane), Hallmark (Děti planety Duna, Odpadlík)]. Jinak vcelku nepřekvapivě pro filmy, které SPI International do ČR uvedla na VHS či DVD, na svých kanálech používá dabingy pro tento účel vyrobené.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od bloom »

palg píše:to si snad děláte prdel, ne? tohle není směšné i kdyby se jednalo o vtip.
Ani mě vznik nového dabingu nepotěšil, ale příště bych prosil o přiměřenější reakci.

Čekal jsem, že se jednou objeví starší film s Pierrem Richardem, kde ho nenadabuje Petr Oliva (ono by asi fakt znělo trochu trapně). Ale mě vždycky napadal jako mladší hlas Martin Sobotka, Libor Hruška mi přijde trochu z jiného těsta. Michela Boquet si mohl nadabovat opět Václav Knop, ten by zněl jako správný "slizoun". :)
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hračka / Le jouet

Příspěvek od Newmy »

Doplnil jsem druhý dabing, u tvůrců bylo jen Dále spolupracovali, doplnil jsem podle ostatních filmů. Protože v titulkách je i Krtičková, netuším kdo režíroval.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“