Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od Džejňulka »

Prosím Vás, kinodabing jsem neviděla, ale film znám dobře a tohle mi není moc jasný. Mohli byste mi to prosím někdo vysvětlit?
James55 píše: Alois Švehlík - Thomas F. Wilson (Biff Tannen), Filip Jančík - Thomas F. Wilson (Griff v budoucnosti),
Ivan Trojan - Thomas F. Wilson (Griff),
Švehlík tedy dabuje Biffa v roce 85, v roce 55 i v budoucnosti (2015)? A jak může Trojan mluvit Griffa a Jančík Griffa v budoucnosti? Vždyť Griff, coby potomek Biffa, je snad vidět jen v budoucnosti (2015), nebo ne? Logičtější by mi připadalo, kdyby Trojan či Jančík byl dalším hlasem Biffa, například v roce 55, kdy vypadá mladě.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
phandl
Příspěvky: 70
Registrován: 19 lis 2008 09:37
Bydliště: Plzeň

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od phandl »

Džejňulka píše:Prosím Vás, kinodabing jsem neviděla, ale film znám dobře a tohle mi není moc jasný. Mohli byste mi to prosím někdo vysvětlit?
James55 píše: Alois Švehlík - Thomas F. Wilson (Biff Tannen), Filip Jančík - Thomas F. Wilson (Griff v budoucnosti),
Ivan Trojan - Thomas F. Wilson (Griff),
Švehlík tedy dabuje Biffa v roce 85, v roce 55 i v budoucnosti (2015)? A jak může Trojan mluvit Griffa a Jančík Griffa v budoucnosti? Vždyť Griff, coby potomek Biffa, je snad vidět jen v budoucnosti (2015), nebo ne? Logičtější by mi připadalo, kdyby Trojan či Jančík byl dalším hlasem Biffa, například v roce 55, kdy vypadá mladě.
Správně je to tak, že v kinodabingu dabuje Filip Jančík pouze Griffa v roce 2015. Ve všech ostatních případech mladého a "středně starého" Biffa dabuje Ivan Trojan (tedy toho v roce 1955 i v roce 1985) a starého Biffa Alois Švehlík (toho z roku 2015, co se objeví i v roce 1955).

Takže by spíše mělo být: Ivan Trojan - Thomas F. Wilson (Biff z roku 1955 a 1985), Alois Švehlík - Thomas F. Wilson (Biff z roku 2015), Filip Jančík - Thomas F. Wilson (Griff)

Tvůrci kinodabingu se tak vyhnuli obtížnému natáčení dialogů u scén v roce 1955, kdy si spolu povídají starý i mladý Biff. Celé by to přitom mělo být mluveno jedním hercem, který by musel měnit hlasovou polohu. To je ale u smyčkového dabingu (a tehdy v dabingu nevyužívaném natáčení do stop) extrémně obtížné až nemožné, zvlášť pokud si postavy téměř skáčou do řeči. O několik let později se to povedlo Jaromíru Medunovi u dabingu Novy, kdy už se do stop dabovalo a mohl tedy napřed namluvit všechny repliky s mladší hlasovou polohou a v druhém "tahu" udělat tu starší.
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od Džejňulka »

Děkuji :) Meduna si s hlasem skvěle vyhrál, ale docela by mě i zajímalo, jak Biff (a Griff) zněl v původním dabingu
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od Pomajz »

phandl píše: Nechci kinodabing jakkoli dehonestovat, ač mě překlad přijde opravdu tristní,.
Když budeš takhle srovnávat 90% starých dabingů tak tam najdeš bot něurekom. Čím víc se v tom budeš takhle pitvat tím víc tam toho najdeš. Nelíbí se ti 1 dabing? poslouchej 2 nebo 3 nikdo ti v tom nebrání.
No na můj vkus jsi ho dehonestoval trošku moc. Potom nechápu proč jsi ho po mě chtěl?
RETROFILM
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od FragMan »

Ve 3. dabingu (Novy) je vtipná chyba: policistky v budoucnosti prohlásí, že Jennifer je 37 let, což je samozřejmě nesmysl. Měl jsem za to, že to byla vtipná narážka na to, jak mají v budoucnosti nepořádek v záznamech, ale nedalo mi to a zjistil jsem, že v originále je to 47 let. :lol:
L_O_U_S
Příspěvky: 116
Registrován: 25 čer 2010 13:30
Bydliště: Petrovice u Karviné
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od L_O_U_S »

Netuší někdo, který dabing vychází na blu-ray? Hlavně mě zajímá druhý a třetí díl.
Upřednostňuji původní znění, dabované verze volím spíš u méně náročných filmů nebo vyhlášených dabingů.
Uživatelský avatar
Darth Vader
Příspěvky: 414
Registrován: 27 říj 2021 18:23

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od Darth Vader »

Na Blu-rayi u druhého dílu je bohužel druhý dabing s Michalem Dlouhým a Ladislavem Frejem. U třetího dílu je zase ten první s Václavem Postráneckým a Michalem Dlouhým. Škoda, že na všechny tři Blu-raye nedali ten třetí dabing z Novy, který je jednoznačně nejlepší.
Ne každý nový dabing je špatný.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Návrat do budoucnosti 2 / Back to the Future Part II

Příspěvek od HonzaXXII »

Řekněme že dokud neuvidím ty kinodabingy prvních dvou dílů (a to je malá pravděpodobnost), tak mě ani nenapadne říct, že by dabing z Novy byl jednoznačně nejlepší.

Každopádně u našich vydavatelství a televizí se snad už nikdo nemůže divit, že u lecjaké ságy vytahujou dabingy stylem každý pes jiná ves (a za téhle situace má ČT problém pustit u několika dílů Kojaka svůj dabing s Vicenou nebo dokonce u Columba svůj dabing tím samým Haničincem, který ho mluvil o dvě desetiletí později i v Novácké verzi).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“