Lví král / The Lion King

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Richard Brabec
Příspěvky: 6
Registrován: 19 pro 2016 21:07

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Richard Brabec »

Tak schválně. Blíží se čas, kdy TV Nova odvysílá Lvího krále. Zůstane ten samý dabing? Údajně má jít 14.1.2017 :-?
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Ištván87 »

Docela jsem koukal. Asi před čtrnácti dny jsme probírali s manželkou, že tyhle klasický Disneyovky jako Šípková Růženka, Aladin, Lví král nebo Malá mořská víla (o Sněhurce nemluvě) v televizi snad vůbec nedávají a hele... už je to tady. Jinak Disney by asi Novu dal k mezinárodnímu soudu, kdyby si dovolili hrábnout jim na dabing.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od KOMZA »

Došlo se někdy k nějakému závěru ohledně toho, jak se to má se Scarem a tím, zda ho daboval/zpíval Pavel Soukup, nebo Jiří Schmitzer?
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Pan X »

Také by mě to velmi zajímalo :-? osobně se mi líbí více Jiří Schmitzer :-: . Který se podle mě na Scara hodí velmi více :-: :-: osobně bych uvítal, kdyby byla i verze s panem Schmitzerem :-: .
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od ocypuc »

L_O_U_S píše:
Petr Novak píše:Možná jenom pro úplnost uvedu, že v polovině 90. let Disney neměl v ČR videodistributora a tak si svou českou VHS premiéru odbyl až v roce 1999, kdy se k němu nějakým způsobem dostal Bonton a pak vyšel na VHS znovu v tom roce 2003 už v distribuci Warneru spolu s DVD premiérou.
Přísahal bych, že jsem ten film někdy v roce 1995 viděl u tety na VHS...
Když jsem byl ve čtvrté třídě (1995/1996) tak nám to učitelka pouštěla na VHSce, takže se to na kazety nějak dostalo dřív, než je výše uvedeno.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
25Lucky
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2019 10:01

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od 25Lucky »

Dnes jsem si znovu po dlouhé době tento film pustil a ve spojitosti se zdejší diskuzí jsem si všiml něčeho zajímavého. Někde okolo 40.-50. minuty je scéna, kdy Zazu v kleci zpívá Scarovi písně. Při jedné s písní začnou zpívat oba dva naráz a v tu chvíli je poznat že zpívá pan Schmitzer a ne pan Soukup.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od KOMZA »

No vida. A já se bála, že se mi to zdá. Narazila jsem na to právě během tvorby videa, ale přišlo mi divné, že to zde dosud nikdo nezmiňoval. Takže je možné, že nahradili omylem jen jednu z písní? Nebo jinak nevím, jaký by to mohlo mít význam... :-?
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Angus MacGyver »

Faktická skutečnost je, že ze Scara Jiřího Schmitzera, bohužel, zůstala akorát píseň Buď připraven a případně popěvek, když Zazu neopatrně vysloví jméno Mufasy. Je také fakt, že délka téhle verze písně délkou neodpovídá písni v samotném filmu (což samozřejmě nemusí být nikterak limitující, něco se vizuálně protáhne, zopakuje ...).

Napadá mě - což takhle se napít přímo u pramene a pokud má Jiří Schmitzer Facebook nebo nějaký kontakt, zeptat se jeho?
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Janek3b »

Povedlo se mi sehnat VHSku, kde je kinorip tohoto filmu, pravděpodobně nahráno v prázdném kině, hluky žádné, Scara naprosto zřetelně dabuje i zpívá Pavel Soukup, tudíž verze Jiřího Schmitzera byla skutečně jen na soundtracku.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Lví král / The Lion King

Příspěvek od Pomajz »

V sobotu 3.9 od 13:30 v kině MAT, z původní 35mm kopie
http://www.mat.cz/kino/cz/kino-mat?movi ... -kral-1994
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“