Milovaný chlapec / Krásný kluk / Beautiful Boy

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9268
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Milovaný chlapec / Krásný kluk / Beautiful Boy

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: Amazon Prime Video (jako Milovaný chlapec)

V českém znění: Jan Vondráček - Steve Carell (David Sheff), Kateřina Lojdová - Maura Tierney (Karen Barbourová), Roman Hajlich - Timothée Chalamet (Nic Sheff), Nikola Votočková - Amy Aquino (Annie Goldblumová), Martin Zahálka - Carlton Wilborn (Vince), Michal Gulyáš - Timothy Hutton (Dr. Brown), René Slováčková - Amy Ryan (Vicki), Jiří Krejčí - Andre Royo (Spencer), Tomáš Borůvka, Kristýna Valová, Nina Horáková a další

Překlad: Barbora Jarošová-Kinská
Překlad básně: Robert Hýsek
Supervize: Kateřina Hámová
Produkce: Jana Hynková
Zvuk: Jiří Čada
Výsledný mix: Oldřich Wajsar
Dialogy a režie: Jakub Hejdánek
Pro Amazon vyrobila DW Agentura - 2021


2.DABING: Prima (jako Krásný kluk)

V českém znění: Matěj Převrátil - Timothée Chalamet (Nic Sheff), Jan Šťastný - Steve Carell (David Sheff), Dana Černá - Maura Tierney (Karen Barbourová), Viktor Antonio - Jack Dylan Grazer (malý Nic Sheff), Linda Křišťálová - Oakley Bull (Daisy Sheffová), Barbora Šedivá - Stefanie Scott (Julia), Šárka Vondrová - Amy Ryan (Vicki), Filip Jančík - Andre Royo (Spencer + titulky), Pavel Šrom - Timothy Hutton (Dr. Brown), Adéla Kubačáková - Marypat Farrell (Juliina matka), Zuzana Skalická - Amy Aquino (Annie Goldblumová), Eliška Burkert Nezvalová - LisaGay Hamilton (Rose), Malvína Pachlová - Amy Forsyth (Diane), Samuel Budiman - Christian Convery (Jasper Sheff), Jan Szymik - Carlton Wilborn (Vince), Robin Pařík - Julian Works (Gack), Anna Brousková, Martin Zahálka, Petr Neskusil, OIdřich Hajlich, Petr Štěpán, Filip Švarc, Pavel Tesař, Ivo Novák

Překlad: Veronika Čápová
Dialogy: Luděk Koutný
Zvuk: Tomáš Čisárik
Vedoucí výroby: Denisa Žáková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Filip Jančík
Vyrobila FTV Prima - 2021
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
origamirek
Příspěvky: 231
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od origamirek »

Kdo proboha dělal to splácané obsazení?? Tohle je tak akorát nechutný guláš. Některé dabingy jsou pod Amazonem celkem povedené, ale třeba tento a pár dalších vypadají, jak by herce volily podle kola štěstí a přitom to nevypadá jako chyba rozpočtu. Tohle bych dával jako příklad, jak to nemá vypadat :nesouhlas:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od bloom »

Obsazení vůbec nevypadá špatně. Třeba Steve Carell tu má podle mě svého zatím nejlepšího českého dabéra.
MattyNej
Příspěvky: 2
Registrován: 08 srp 2019 19:46

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od MattyNej »

Prima bude mít asi vlastní dabing... Aspoň to mi přišlo v ukázce. Premiéra 4. Srpna na Prima Max.
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14292
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od Mark LS »

Ano, je to tak, na Prima Max bude nový dabing s Janem Šťastným. :-: :-: :-:
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od KOMZA »

bloom píše:Obsazení vůbec nevypadá špatně. Třeba Steve Carell tu má podle mě svého zatím nejlepšího českého dabéra.
Za sebe spíš nesouhlasím. Herecky mi to přišlo skvělé, ale až do konce filmu jsem si na spojení samotné zkrátka nemohla zvyknout a nezvládla jsem jej "přijmout". Na druhou stranu je pravda, že když jsem před lety prvně na Carellovi slyšela Šťastného, byl to pro mě také dost velký šok, ale nakonec jsem si zvykla. Tady k tomu nedošlo, ale zase to byl jen jeden film. A jak říkám, po herecké stránce to bylo fajn, to se týká i Romana Hajlicha, který se mi opravdu hodně líbil, ačkoli pořád nějak doufám, že se znovu někdy dočkám na Chalametovi Daniela Krejčíka. Ale tady rozhodně nemám námitek a nestěžovala bych si, kdyby si ho nadaboval ještě někdy. Celkově musím s origamirkem nesouhlasit, protože tohle bych nechutným gulášem a nějakou zvláště velkou šíleností nenazvala.

Nicméně důvod, proč jsem sem původně chtěla psát – překladatel opravdu není znám? Zajímá mě totiž ta báseň od Bukowskiho, co je v titulcích, respektive by mě zajímalo, jak je to s překladem u ní. Film jsem viděla už když vyšel, takže si teď přesně nepamatuju znění, ale mám dojem, že nešlo o využití vydaného překladu Roberta Hýska, ale patrně nějaký "autorský" přímo pro dabing. Nemám to však jak ověřit, nevíte někdo třeba?
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9268
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od filip »

Doplněn dabing Primy.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Mark LS
Příspěvky: 14292
Registrován: 29 čer 2013 22:08

Re: Milovaný chlapec / Beautiful Boy

Příspěvek od Mark LS »

Na Prima Max hlavně uvedeno pod novým názvem, který tady chybí.
kakadu
Příspěvky: 66
Registrován: 28 črc 2011 01:09

Re: Milovaný chlapec / Krásný kluk / Beautiful Boy

Příspěvek od kakadu »

Slyšel jsem, že se to dabovalo i na Kavčích horách. Víte o tom někdo něco?
Tsatsiki1
Příspěvky: 142
Registrován: 13 srp 2023 02:34

Re: Milovaný chlapec / Krásný kluk / Beautiful Boy

Příspěvek od Tsatsiki1 »

Za mě na Primě je to výborný dabing
Odpovědět

Zpět na „Filmy“