Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2303
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od klmdfkj »

Star Wars: The Rise of Skywalker
Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí, Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Star Wars: Klonové války, "Star Wars: Klonové války", "Star Wars Povstalci", Star Wars: Síla se probouzí, Rogue One: Star Wars Story, Star Wars: Poslední z Jediů, "Star Wars: Síly osudu", Solo: Star Wars Story, "Star Wars: Odboj", "Mandalorian", "Star Wars: Vadná várka", "Star Wars: Vize", 'Boba Fett: Zákon podsvětí', 'Obi-Wan Kenobi', "Andor", "Star Wars: Příběhy rytířů Jedi", "Star Wars: Dobrodružství mladých Jediů", "Ahsoka"

DABING: Kino

V českém znění: Milena Steinmasslová - Carrie Fisher (Leia Organa), Štěpán Benoni - Adam Driver (Kylo Ren), Eva Josefíková - Daisy Ridley (Rey), Filip Tomsa - John Boyega (Finn), Filip Blažek - Oscar Isaac (Poe Dameron), Jaroslav Plesl - Anthony Daniels (C-3PO), Petra Tenorová - Naomi Ackie (Jannah), Radek Valenta - Domhnall Gleeson (generál Armitage Hux), Jan Szymik - Richard E. Grant (generál Pryde), Tereza Bebarová - Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Zuzana Vejvodová - Keri Russell (Zorii Bliss), Kateřina Bohatová - Kelly Marie Tran (Rose Tico), Jiří Plachý - Ian McDiarmid (Palpatine), Miloslav Mejzlík - Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Michal Dlouhý - Mark Hamill (Luke Skywalker), Dana Batulková - Amanda Lawrence (komandérka D'Acy), Martin Písařík - Dominic Monaghan (Beaumont), Lukáš Jurek - Greg Grunberg (Snap Wexley), Klára Gibišová - Cailey Fleming (malá Rey), Ivo Hrbáč - Billy Howle (Reyin táta), Klára Kuklová - Billie Lourd (Connix), Stanislav Lehký - Simon Paisley Day (generál Quinn), Jitka Moučková - Tanya Moodie (generálka Parnadee), Ondřej Kavan - Geff Francis (admirál Griss), Filip Rajmont - Chris Terrio (Aftab Ackbar), Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Han Solo), Jiří Klem - James Earl Jones (Darth Vader), Jan Šťastný - Andy Serkis (Snoke), Bohuslav Kalva - Frank Oz (mistr Yoda), Petr Lněnička - Freddie Prinze Jr. (Kanan Jarrus), Bohumil Švarc ml. - Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Lucie Svobodová - Olivia d'Abo (Luminara Unduli), Sabina Laurinová - Jennifer Hale (Aayla Secura), Pavel Rímský - Samuel L. Jackson (Mace Windu), Saša Rašilov - Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Jaromír Meduna - Liam Neeson (Qui-Gon Jinn), Sára Nygrýnová - Ashley Eckstein (Ahsoka Tano), Antonie Talacková - Angelique Perrin (Adi Gallia), Michal Gulyáš - Patrick Williams (Boolio), Vladimír Žďánský - J.J. Abrams (D-O), Jiří Havel - Denis Lawson (Wedge Antilles), Radka Fidlerová - Ann Firbank (stařena na Tatooine), Tomáš Borůvka, Antonín Brukner, Marek Hrazdil, Martin Hruška, Martin Janouš, Barbora Ježková, Johana Krtičková, Ivo Novák, Václav Rašilov, Jakub Skála, Martina Šťastná, David Voráček, Nikola Votočková

Překlad: Vojtěch Kostiha
Odborný poradce: Pavel Klimeš
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Guillermo Teillier
Výsledný mix: Shepperton International
Kreativní supervize: Magdalena Dziemidowicz, Maciej Eyman
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc.
Pro Walt Disney Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2019
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 03 led 2022 18:12, celkem upraveno 17 x.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od Ištván87 »

Já myslím, že úplně nové postavy můžete klidně vypsat. Ty spoilery nepřinášejí. Bohužel já žádnou uvést nemůžu, protože jsem byl na verzi s titulky. Ale kdo dabuje Jannah nebo Zorii, to ničemu neublíží.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od jackb »

Já si taky myslim, že postavy které se poprvé objevily v této Epizodě se klidně můžou vypsat a i ten návrat jedné postavy z původní trilogie byl ohlášen a ta postava byla v trailerech, takže to spoiler nebude taky.

Jinak dabing byl velmi povedený. Blažek a Tomsa super, Benoni a Josefíková jako ze sebe vydali maximum, Plachý podle očekávání fantastickej. Co mě hodně potěšilo, že tam dvě postavy pronesly věty co měly v předchozích Epizodách a minimálně jedna zazněla úplně stejně jak byla přeložena v dané Epizodě, u té druhé si nejsem jistý jedním slovíčkem. Celkově z hlediska návaznosti neskutečná práce :-: . Takže z dabingu spokojenost.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od KOMZA »

Tak, co k tomu říct, abych nespoilovala... Vezmu to tedy raději (zatím) stručně a nejdřív podobně jako u Endgame děkuji za úžasný zážitek a skvěle odvedenou práci na epizodě IX, jíž došla nejnovější trilogie a skywalkerovská sága ke konci. Byla jsem opravdu nadšená a moc jsem si to užila, po chvíli jsem ani nevnímala, že jsem vlastně na dabingu, výsledek byl pro mě naprosto přirozený, jako tomu bylo u většiny epizod. Mé nadšení umocnilo, co vše jsem slyšela, ale nemůžu se teď kvůli tomu detailněji rozepisovat, ale prostě... Věřila jsem, že tam snaha bude, ale i tak mě prostě dostalo, že byli všichni na svém místě, klidně třeba jen kvůli jedné větě nebo dokonce i kvůli třetině věty. Tohle prostě muselo nadchnout každého fandu Star Wars a jejich českých dabingů, poklona.

No, a hlavní postavy? Eva Josefíková a Štěpán Benoni (prosím, ať dabuje víc...) opět o hyperskok lepší, Filip Tomsa a Filip Blažek bez problémů perfektní jako vždy, Michal Dlouhý a Milena Steinmasslová samozřejmě též a nové postavy tedy raději rozebírat nebudu (ale Miloslav Mejzlík byl parádní, ale pšt!). A Jiří Plachý? Jeho Palpatine mi od 6. série CW dost chyběl a není divu – prosila bych Cenu FF, byl naprosto fantastický! :-:

Takže, ještě jednou díky všem, kteří se na tomto podíleli. A doufám, že se za rok můžeme těšit na Mandalorian a pak na Kenobiho.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od Ištván87 »

KOMZA: Tak teď jsem se zastyděl. Nejmíň minutu mi trvalo, než mi došlo, kterou postavu ASI TAK mohl dabovat pan Mejzlík. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od KOMZA »

Popravdě doufám, že se tu ty nové postavy objeví, protože mě děsně zajímá D-O a ta potvůrka na Kijimi, jejíž jméno jsem zapomněla, ale kdo viděl, asi ví, víc psát nebudu :D Nebo tedy, poté, co mluvil nejdřív "svým" jazykem, přešel na konci scény do češtiny (potažmo angličtiny), že? Nebo se mi to zdálo? :D
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od Ištván87 »

Řekl něco jako "Droid funguje" - nevím přesně. Ale rozhodně to bylo v angličtině.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9247
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od filip »

Doplněno komplet, spoilery tam zatím nejsou. Snad mi něco neuniklo.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od fabec122 »

Uniklo :D ;) Tohle je taky naprosto bezpečné:
Dana Batulková - Amanda Lawrence (komandérka D'Acy)
Martin Písařík - Dominic Monaghan (Beaumont)

Určitě nejlepší dabing SW v současné éře. Hlavní postavy super, k tomu se vrátil fantastický Jiří Plachý, takže aspoň není problém komu dát hlas do divácké ceny FF :-: :-:
Uživatelský avatar
pavel.no
Příspěvky: 333
Registrován: 29 čer 2014 00:19

Re: Star Wars: Vzestup Skywalkera

Příspěvek od pavel.no »

Dabing co se týče obsazení ušel, ale překlad byl dost hrozný a párkrát zněl tak děsivě, že jsem si říkal, jestli je to ještě vůbec česky.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“