Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od filip »

TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od fabec122 »

No tak jsem se toho tématu dočkal vcelku rychle :D :D

Nejsem si úplně jistý smyslem tohoto dabingu, ale očekávám, že v zahraničí je teda promítána verze, kde jednotliví zahraniční herci mluví sami (v postynchronu?).

Pokud teda existuje varianta filmu, kde herci mluví sami, tak moc nevidím důvod dělat i českou verzi. Jedná se vlastně o dabing, když jsou ti herci namluveni znova do cizí řeči,a nikoliv do češtiny?

U některých herců to přemluvení profláknutými dabéry a hlasy poměrně vyčnívá (Lněnička - Sands, tohle spojení by v normálním spojení bylo označeno za úlet, Meduna - Keitel), někde jsem si myslel, že herci mluví sami, a žádného přemluvení jsem si nevšiml (Schvedoff - Pepper, ??? - Udo Kier...)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od KOMZA »

Tak tohle jsem nečekala... Marhoul nechtěl do filmu cpát angličtinu (což chápu), ale myslela jsem, že celkově zůstane ono "slovanské esperanto", které vytvořili speciálně pro účely tohoto filmu, ve všech verzích včetně té naší. Ten umělý jazyk podle mě musí přidávat na atmosféře, takže tohle mě trochu mrzí. Ono se tam toho sice prý moc nenamluví, ale stejně - jak to zní?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od bloom »

Jan Meduna, Petr Stach, Kryštof Rímský, Michaela Doležalová, Filip Kaňkovský - ti všichni budou mluvit sami sebe
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od fabec122 »

KOMZA píše:ale myslela jsem, že celkově zůstane ono "slovanské esperanto", které vytvořili speciálně pro účely tohoto filmu, ve všech verzích včetně té naší.?
No ono tam právě je, dabéři mluví také tím slovanským esperantem, potažmo ruští vojáci mluví rusky atp., proto mi příjde zvláštní, že se dělal dabing :-? :-? :-?

Já myslel, že se to natáčelo rovnou v tom slovanském jazyce, ale takhle to vypadá, že na natáčení jel každý po svém, a pak se to různě dodělávalo až ve studiu.


Máchová - Júlia Vidrnáková (Labina)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od KOMZA »

Tak to je ještě podivnější... Já to právě z rozhovorů pochopila tak, že tím jazykem se mluvilo přímo během natáčení. Harvey Keitel měl mít přímo jazykového kouče, aby ty repliky zvládl... :-?

Zajímavosti na ČSFD:
Film sa nakrúca čiastočne v tzv. novoslověnštine (mezislovanštine). V umelo vytvorenom jazyku, ktorého autor je Vojtěch Merunka. Jazyk má pomôcť vzájomnému dorozumievaniu medzi osobami hovoriacimi niektorým zo slovanských jazykov.
Aby obaja herci, Harvey Keitel (kňaz) i Julian Sands (Garbos) zvládli svoje dialógy v novo slovanskom jazyku dostali mesiac predom zvukové nahrávky aj video. Keitel mal navyše každý prípravný a natáčací deň k dispozícii vlastného jazykového kouča, s ktorým precvičoval svoje repliky.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od Joe Black »

Jestli to není jako univerzální slovanština od Ivana Mládka...
FranzK
Příspěvky: 123
Registrován: 18 črc 2010 19:26

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od FranzK »

upřesnění
Dušan Sitek - Udo Kier (mlynář),
Irena Máchová - Júlia Valentová Vidrnáková (Labina),
Miroslav Hanuš - Milan Šimáček (majitel koně) - role se jmenuje takto (chybně uvedeno starosta)
Andrej Bestchasny - Radim Fiala(velitel kozáků)
Matěj Vondra - Josef Bedlivý (židovský chlapec)
Dalimil Klapka - Tomáš Kraus (židovský muž)

sami sebe mluví
Michaela Doležalová (mlynářova žena), Petr Stach (předseda komise v sirotčinci), Filip Kaňkovský (prodavač na tržišti), Jan Meduna (dozorce), Kryštof Rímský (dozorce), Daniel Beroun (výrostek), Martin Nahálka (velitel rudých partyzánů)

Petr Göri (hlas odříkávající židovskou modlitbu, asi to není dabing žádného herce)

dále
Ofner Sven - ? (třetí příslušník SS)
Adam Málek - ? (chlapec)
Claudia Vašeková - ? (žena)
Uživatelský avatar
Nanamarak
Příspěvky: 1974
Registrován: 04 říj 2019 18:20

Re: Nabarvené ptáče / The Painted Bird

Příspěvek od Nanamarak »

Je to Ivan Shvedoff
Lech Dyblik toho řekne celkem dost, ale Duška mi to vůbec nepřipomíná.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“