Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
klmdfkj
Moderátor
Příspěvky: 2314
Registrován: 04 lis 2019 22:50

Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od klmdfkj »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

Související: Muži v černém, Muži v černém 2, Muži v černém 3

DABING: Kino

V českém znění: Jan Maxián - Chris Hemsworth (Agent H), Vendula Příhodová - Tessa Thompson (Agentka M), Alexej Pyško - Liam Neeson (Agent Velké T), Dagmar Čárová - Emma Thompson (Agentka O), Petr Lněnička - Kumail Nanjiani (Pjéša), Jan Teplý - Rafe Spall (Agent C), Jitka Moučková - Rebecca Ferguson (Riza), Michal Gulyáš - Kayvan Novak (Nasr), Tomáš Racek - Kayvan Novak (Vungus), Pavel Nečas - Kayvan Novak (Bassam), Tomáš Borůvka - Andrew Greenough (Freddie), Ondřej Brousek - John Sousa (Jimmy), Lucie Kožinová - Marcy Harriell (Mollyina máma), Karel Zima - Inny Clemons (Mollyin táta), Jiří Schwarz - Spencer Wilding (Luca Brasi), Jan Szymik - Tim Blaney (Frank), Martina Šťastná - Annie Burkin (Nerlene), Daniel Margolius - Laurent Bourgeois (dvojče 1), Nikola Navrátil - Larry Bourgeois (dvojče 2), Luděk Nešleha - Stefan Kalipha (prodavač v antikvariátu), Luboš Ondráček - Mike Capozzola (agent veterán), Otto Rošetzký - Brian Silliman (taxikář), Klára Gibišová - Mandeiya Flory (malá Molly), Jan Nedvěd - Stephen Wight (Guy), Klára Kuklová, Nikola Votočková, Petr Gelnar, Tomáš Gibiš, Martin Hruška, Ondřej Kavan, Jiří Ployhar, Martin Janouš, Svatopluk Schuller, Tomáš Karger, Radovan Vaculík, Martin Písařík

Překlad: Petra Procházková
Produkce: Marek Hrazdil
Zvuk: Guillermo Teillier, Lukáš Polifka
Výsledný mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Vladimír Žďánský
Pro Sony Pictures vyrobilo Studio Virtual® - 2019
Naposledy upravil(a) klmdfkj dne 02 led 2022 18:43, celkem upraveno 1 x.
fabec122
Příspěvky: 1582
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od fabec122 »

Kristova noho, na co Pyško? :roll: :roll: . Vcelku jsem se po poslední ukázce uklidnil, že bude Šťastný, který se mi líbil v 96 hodin, ale po tomhle se asi přikloním k názoru Dana K, a budu doufat ve verzi s titulky...

A tady nemůže být o schvalování u Disney žádná řeč, jelikož Pyško nemá s originálem společného vůbec nic.

Aby se neřeklo, tak zbytek obsazení je pochopitelně OK, snad si tvůrci i pořádně vyhráli s překladem a různými hláškami.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9292
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od filip »

Pyško se mi moc líbí. Je věkově mnohem víc blíž než Šťastný, naopak by pro mě byl přešlap spíš Šťastný, který má relativně mladě a svěže znějící hlas. A na Liamu Neesonovi už je ten věk prostě vidět.
A k Maxiánovi. Někdo tu psal, že je to mimo mísu a proti dabingu. To spojení je samozřejmě především díky Thorovi, kde to fungovalo naprosto výborně. A myslím, že s hlasem půjde zase dolů, jako u Thora. To si pan Žďánský jistě ohlídá. Maxián už je prostě spjatý
Ostatně stačí se podívat do minulosti - i z divokých devadesátek tu máme spoustu spjatých spojení, která jsou taky naprosto jinde od originálu. Ale nějak se to zajelo, a už se to tak dodržuje. Za mě třeba Denzel Washington - Bohdan Tůma a mě osobně se nelíbí ani spojení Ben Stiller - Zdeněk Mahdal. Tehdy se mnoho filmů dělalo na Budíkově a to stylem já na kamaráda, kamarád na mě. Nějak se rozdali herci a v některých případech (bohužel) už se to nějak zavedlo.
Tohle Disney není. Tohle je Sony, tam se castují určitě animáky, hrané filmy podle mě ne.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
fabec122
Příspěvky: 1582
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od fabec122 »

Ale to byli v té době relativně mladí herci (každopádně spojení Mahdal - Stiller se mi taky vůbec nelíbí), kdežto ve Virtualu mají tendenci vytvářet nová spojení (ok, Pyško už Neesona daboval, každopádně v rolích, v kterých ho skoro nikdo nezná) u světových hvězd v důchodovém věku s několika varianty zažitých spojení.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od KOMZA »

Doufala jsem v Jaromíra Medunu, ale takhle raději ten Pyško než Šťastný. Vím, že to spojení se dřív užívalo, ale neumím si to úplně představit, a především bych viděla problém v tom, že daboval Brolina ve trojce. Zbytek obsazení je hodně pěkný, takže za mě spokojenost. Do kina nejspíš nepůjdu, ale určitě si to pak časem dám s dabingem.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od ocypuc »

V tomto případě nikdo "studiu, stojícím si za svým názorem, že jejich nové obsazení je lepší a jistě si hned divák zvykne" do obsazení nemluvil, takže někoho z dvojice Pavel Soukup/Jaromír Meduna mohli vzhledem k tomu, kdy se to dabovalo obsadit. I když jsem neměl s Janem Štastným problém ve filmu 96 hodin, tady by se už nehodil. Myslím si, že Alexej Pyško je dalším zbytečným experimentem na herci, který už své spjaté dabéry má.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od Michel »

filip píše:A k Maxiánovi. Někdo tu psal, že je to mimo mísu a proti dabingu. To spojení je samozřejmě především díky Thorovi, kde to fungovalo naprosto výborně. A myslím, že s hlasem půjde zase dolů, jako u Thora. To si pan Žďánský jistě ohlídá. Maxián už je prostě spjatý
To byl Dan K. u traileru. A já s ním naprosto souhlasím, Chris Hemsworth má v originále surový charismatický chraplák, něco jako Martin Stránský, když dabuje Dr. House. A navíc má takový elegantně ležérní projev, svoje repliky ležérně cedí mezi zuby. Od tohoto je při vší úctě Jan Maxián na míle vzdálený, co se týče barvy hlasu, a především, co se týče projevu. On je to skvělý herec a dabér, ale na Chrise se absolutně nehodí a jeho dvorním se stal v podstatě omylem. Pokud vím, tak to byla znouzectnost, kdy už byl u prvního Thora nacastovaný Matěj Hádek (který odpovídá Chrisovi alespoň tou ležérností projevu, i když taky má k dokonalosti daleko), a pak se na poslední chvíli hledala náhrada.

Co se týče dabéra Liama Neesona, tak Dan K. tu někde psal, že pan Meduna letos oslavil pětašedesátku, odešel do hereckého důchodu a z nabídek na dabing si pečlivě vybírá. Dovolím si spekulovat, že tento film zkrátka nebyl úplně jeho šálek kávy. A na základě traileru mi přijde hlas L. Neesona mnohem bližší A. Pyškovi nežli P. Soukupovi. Souhlasím, že není příliš šťastné měnit dobré osvědčené spojení, ale alespoň to není žádný přestřel.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od PanIncognito »

Chris Hemsworth má podmanivý a vyzrálý hlas, což není v 35 letech vždy běžné. Jan Maxián je stejně starý, má klukovský hlas a když se snaží o hlubší hlas zní nepřirozeně. Všichni, kdo si pamatují na scénu, kde se Star Lord snaží mluvit hlubším hlasem jako Thor musí uznat, že je toto spojení nevhodné. Scéna totálně zabitá, protože Roman Říčař má mnohem více charisma v hlase... bylo to afektované. Problémem je to, že většina mladých herců u nás má klukovský hlas. Máme málo mladých lidí v dabingu a to je kámen úrazu. Ale obsadit Martina Stránského mi přijde přes čáru! Režisér ke spojení přišel, když už bylo zaběhnuté a studio to změnit nechce. Třeba by volil jinak. Drtivá většina diváků má herce spojeného s Janem Maxiánem (neřeší zda se hodí, jsou zvyklý) a nás pár příznivců kvalitního dabingu nebudou brát v potaz.

Zbytek vnímám pozitivně. Vendula Příhodová je přirozený talent, která věrně kopíruje suverenitu své herečky. Dagmar Čárová je prostě báječná a Alexej Pyško má hlas charismatického chlapáka a hodí se víc než Jan Šťastný. I když na jeho postavu mě přijde jako stvořený Vladimír Kratina.
Naposledy upravil(a) PanIncognito dne 07 čer 2019 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od oberon »

Bez urážky, ale označovat se v prvním odstavci za jednoho z "pár příznivců kvalitního dabingu" a hned v dalším odstavci spojovat Liama Neesona s Vladimírem Kratinou je tak trochu chcaní proti větru ;) .
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Muži v černém: Globální hrozba / Men in Black: International

Příspěvek od PanIncognito »

Rozhodně se neurážím. Autorem spojení je režisér Elmar Kloss. Někdy mu obsazení moc nevyjde, ale když jsem nedávno viděl film Bounty, tak spojení sedlo. Jde o přesný herecký typ, kde sedí fyzická i hlasová podobnost. A ať už je umění jakkoliv subjektivní, právě to je podstatou dabingu. Vladimír Kratina je talentovaný herec, jen má málo příležitostí v dabingu a potřebuje schopné vedení. Příznivec kvalitního dabingu se nepozná tím, že leze do p*dele adminům a souhlasí se vším co řeknou, ačkoliv rozumím potřebě si rejpnout, když někdo vyjádří jiný názor a sáhne na oblíbené spojení. Kvalitní dabing má kopírovat celkový vjem originálu a vystihnout charaktery postav.
Naposledy upravil(a) PanIncognito dne 07 čer 2019 17:17, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“