Pokémon: Detektiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Pokémon: Detektiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB | TRAILERY

DABING: Kino

V českém znění: Petr Lněnička - Ryan Reynolds (Pikachu / Harry Goodman), Jiří Köhler - Justice Smith (Tim Goodman), Viktorie Taberyová - Kathryn Newton (Lucy Stevensová), Jan Vlasák - Bill Nighy (Howard Clifford / Mewtwo), Petr Neskusil - Kotaro Watanabe (Mewtwo - mužský hlas), Martina Šťastná - Rina Hoshino (Mewtwo - ženský hlas), Robin Pařík - Karan Soni (Jack), Jan Szymik - Ken Watanabe (poručík Hide Yoshida), Anna Theimerová - Rita Ora (Dr. Ann Laurentová), Marek Libert - Chris Geere (Roger Clifford), Ivo Hrbáč - Omar Chaparro (Sebastian), Jan Köhler - Max Fincham (mladý Tim Goodman), Vanda Károlyi - Josette Simon (Babča), Petr Gelnar - Kadiff Kirwan (starosta města Ryme), Ladislav Novák - Belal Sabir (kameraman), Martina Bucková, Tomáš Hospodský, Petr Hrach, Dana Procházková, Martin Svejštil

Překlad: Jakub Racek
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Roman Čadek, Filip Mošner
Mix: Martin Jílek - SoundSquare
Dialogy a režie: Ladislav K.J. Novák
Pro Warner Bros. vyrobila LS Productions - 2019
Naposledy upravil(a) filip dne 30 zář 2019 18:09, celkem upraveno 4 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Pokémon: Detetiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od filip »

Škoda, že se nekoná Filip Švarc, věřím, že ve výsledném filmu by byl ještě o třídu lepší než v traileru. Škoda i Ondřeje Havla, ten mě při návrhu zde na foru ani nenapadl, ale v traileru mi seděl...
Každopádně věřím, že Petr Lněnička se toho zhostí skvěle :-)
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
fabec122
Příspěvky: 1566
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Pokémon: Detetiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od fabec122 »

no, popravdě, když si představim, jak by asi měl znít hlas "Pikachu", tak Lněnička by v tom výběru byl asi hodně nízko, příjde mi, že má přirozenou barvu hlasu úplně jinde, než by měl mít "Pikachu". Ale tak třeba příjemně překvapí
byvojik
Příspěvky: 229
Registrován: 12 pro 2012 17:53

Re: Pokémon: Detetiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od byvojik »

na Pikachua bych si teda taky představoval někoho jiného... škoda že nevyšel pan Meduna :( jinak to vypadá dobře
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokémon: Detetiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od 1403ka »

Ale zase na Nighya vyšiel jeho prvý dvorný dabér Vlasák. :-:
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Pokémon: Detetiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od Brocc »

fabec122 píše:no, popravdě, když si představim, jak by asi měl znít hlas "Pikachu", tak Lněnička by v tom výběru byl asi hodně nízko, příjde mi, že má přirozenou barvu hlasu úplně jinde, než by měl mít "Pikachu". Ale tak třeba příjemně překvapí
A jakou barvu hlasu by měl Pikachu mít? Vypadá to totiž, že nevíš jak Pikachu v tomhle filmu funguje. :)

Myslím, že s Petrem bude líp fungovat ten kontrast jako v originále mezi "Pika Pika" a Ryanovým hlasem. Osobně ho mám za jednoho z našich nejlepších dabérů, který dokáže i vylepšit spojení kam třeba úplně nepasuje, jako třeba na Jacka Blacka v Huší kůži tak, že to nedopadne úplně špatně. Předpokládám, že tady bude víc než v pohodě.

Ovšem absence pana Meduny zamrzí.
Maximas
Příspěvky: 53
Registrován: 19 pro 2016 21:58

Re: Pokémon: Detektiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od Maximas »

Neví prosím vás někdo,jak to nakonec bude s dabingem Pikachua? :D Jelikož v recenzi na Total Filmu je napsáno že ho dabuje Filip Švarc.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Pokémon: Detektiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od filip »

Dabuje ho Petr Lněnička. A velmi výborně. Každopádně mi v některých momentech chybí více té nadsázky, kterou má zas pro změnu Pikachu v traileru, kterého tam dělal Filip Švarc.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Pokémon: Detektiv Pikachu / Pokémon Detective Pikachu

Příspěvek od jackb »

Náhodou jsem se na film dostal a tak jsem se zároveň mohl vrátit do dětství. K dabingu je fajn - Jan Vlasák potěšil, hlavní dvě lidské role jsou taky dobře nadabovaný. Absence Jaromíra Meduny u Watanabeho mě dost mrzí, ač se nejedná o nějak velkou roli, tak by dodal té postavě to co Jan Szymik bohužel nedodal. Asi mě nejvíc bavil Ivo Hrbáč v menší roli.

Po shlednutí filmu chápu proč nezvolili Filipa Švarce, ale zároveň mi Petr Lněnička na konci taky nepřišel ideální. Asi půjde o zvyk, ale takovej Saša Rašilov nebo bych se i vsadil že Matěj Hádek by byli úplně super. Bavil mě překlad až na výslovnost 2 Pokémonů, kde si to i po letech pamatuju a bylo to jinak, ale to je drobnost. Naopak velkou pochvalu si zaslouží fakt, že v určitou chvíli použili slova legendární úvodní znělky seriálu.

Celkově se to dobře poslouchá, ale mám jeden zásadní problém, díky kterému je dabing jenom fajn - je absolutně bez nápadu a hlavně to podle obsazení vůbec nepůsobí jako kinodabing, protože tuhle sestavu v klidu může mít i normální dabing. Chybí tam nějaký zajímavý nápad v obsazení (ten Hádek nebo Rašilov už by to posunuli zase vejš), takhle to jenom působí jako sázka na jistotu a to mi příjde jako hrozná škoda.

Díky té znělce nakonec slabších 8/10
Odpovědět

Zpět na „Filmy“