Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( VHS, DVD, Blu-ray, Nova, ČT, JOJ )
V českém znění: Dagmar Čárová - Jodie Foster (Clarice Starlingová) + Diane Baker (senátorka Ruth Martinová) + Maria Skorobogatov (mladá Clarice), Pavel Soukup - Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter), Petr Oliva - Scott Glenn (Jack Crawford), Otakar Brousek ml. - Anthony Heald (Dr. Frederick Chilton) + Ted Levine (Jame 'Buffalo Bill' Gumb), Jana Mařasová - Brooke Smith (Catherine Martinová) + Kasi Lemmons (Ardelia Mappová) + Lauren Roselli (Stacy), Miroslav Saic - Frankie Faison (Barney) + Obba Babatundé (TV moderátor) + Charles Napier (poručík Boyle) + Stuart Rudin (Miggs) + Pat McNamara (šerif Perkins), Jiří Zavřel - Chris Isaak (velitel SWATu) + Harry Northup (pan Bimmel) + (titulky)

Překlad: Milena Havlová
Zvuk: Jan Morávek
Dialogy: Karolína Průšová
Režie: Vladimíra Wildová
Vyrobil: Bonton - divize Bontonfilms 1992


2.DABING: ( ČT, Prima )
V českém znění: Pavla Beretová - Jodie Foster (Clarice Starlingová), Jaromír Meduna - Anthony Hopkins (Dr. Hannibal Lecter), Aleš Procházka - Scott Glenn (Jack Crawford), Petr Lněnička - Ted Levine (Jame 'Buffalo Bill' Gumb), Jiří Dvořák - Anthony Heald (Dr. Frederick Chilton), Eliška Nezvalová - Brooke Smith (Catherine Martinová), Simona Postlerová - Diane Baker (senátorka Ruth Martinová), Jana Pidrmanová - Kasi Lemmons (Ardelia Mappová), Josef Nedorost - Charles Napier (poručík Boyle), Jindřich Hinke - Tracey Walter (Lamar), Václav Legner - Roger Corman (ředitel FBI Hayden Burke), Michal Gulyáš - Ron Vawter (Paul Krendler), Daniel Rous - Danny Darst (seržant Tate), Alexandr Postler - Frankie Faison (Barney), Jiří Ployhar - Paul Lazar (Pilcher), Marek Holý - Dan Butler (Roden), Josef Hervert - Chris Isaak (velitel SWATu), Milan Slepička - Lieb Lensky (pan Lang), Lubor Šonka (titulky), Michal Čeliš - Brent Hinkley (Murray), Dana Marková - Cynthia Ettinger (Jacobsová), Roman Hájek - Alex Coleman (Pembry), Michal Gulyáš, Jakub Hejdánek, Jiří Krejčí, Ivan Lupták, Barbora Mudrová, Oldřiška Rajnošková, Tobiáš Vaněk, David Voráček a další

Překlad: Pavel Medek
Dramaturgie: Michael Málek
Mistr zvuku: Radim Štětina
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Miloš Kostner
Vedoucí dramaturg: Alena Poledňáková
Vedoucí realizace: Vladimír Tišnovský
Dialogy a režie českého znění: Elmar Kloss
Vyrobila: Česká televize 2014
Naposledy upravil(a) radik92 dne 16 úno 2011 20:32, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od palg »

se divím, proč tenhle skvělý film nebyl ještě předabován. Na tak skvělý film skutečně málo hlasů. Ale musím říct, že pan Soukup byl skvělý. Ale celkově ten dabing působí rušivě.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od HonzaXXII »

Mně tam náhodou Pavel Soukup sedí naprosto přesně, hlas je to možná jinej než originál, ale sedí. Já bych na to nešahal a díkybohu že to zatím nikoho nenapadlo. Já si zase nezvyk na Švehlíka v Hannibalovi (a to jsem kvůli jistým nechutným scénám typu mozek nikdy neviděl celej film), ale když tam už Clarice nehraje Jodie Foster, tak je to stejně fuk.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Opsha »

Takže můj názor - originál znám, dabing též. Pavel Soukup mi na Hopkinsovi vůbec nevadí, průser je ve zvuku a strašně málo hlasech na dost mluvících postav. Při ponechání překladu by mi redabing zas až tak nevadil, ať by hlavní roli dostal Soukup nebo Švehlík (a v téhle roli bych možná překousl i pana Plachého, ačkoli je na můj vkus teď slyšet moc často).
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
kit.hl
Příspěvky: 281
Registrován: 22 dub 2010 18:30

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od kit.hl »

Jeden z NEJPŮSOBIVĚJŠÍCH FILMŮ co znám, s NEJDĚSNĚJŠÍM OBSAZENÍM hlavní role v dabingu co znám!!! OTŘESNÉ PRZNĚNÍ !!

2015 : Konečně předabováno ! Hurá !
Naposledy upravil(a) kit.hl dne 04 lis 2015 23:31, celkem upraveno 1 x.
Slovenský dabing : http://www.dabingforum.sk ..byl dlouho a v mnoha případech Československý a má zde své místo. Tedy minimálně odkaz jistě .Hlasy znějící mému uchu: Milan Mach,Vilém Besser ,Soběslav Sejk, Luděk Munzar..
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od HonzaXXII »

Podle mě by to druhej dabing zabil. Možná by bylo víc hlasů - zlepšení, možná by byl Švehlík který se ale podle mě stejně na Lectera nehodí tak jako Soukup, ale cenzurovaný by to bylo až hrůza - ten úchyl by podle mě v redabingu cejtil tak maximálně ty její kalhotky (netřeba psát co cejtí v tom prvním) :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Dabing Fan
Příspěvky: 44
Registrován: 16 led 2010 20:19

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Dabing Fan »

Tenhle film by si určitě druhý dabing zasloužil. Od doby kdy vyšel na VHS na to stále čekám. Nerozumím tomu, proč mají např. Poslední skaut, S nasazením života a podobné filmy dokonce 4 dabingy a Mlčení jehňátek se vysílá stále jen s tím prvním VHS dabingem. Navíc Pavel Soukup - i když se moc snaží - prostě není Anthony Hopkins. Přitom je to však vynikající dabér !!!! Moje osobní volba by byl František Němec, který Hopkinse výborně daboval ve filmu Rodinné sídlo (dabing ČT).
maly kozel
Příspěvky: 116
Registrován: 12 srp 2008 22:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od maly kozel »

Soukupa mám hodně rád ale u Hopkinse mi moc nesedí. Preferuju spíš Vladimíra Brabce a nebo Jana Schánilce, ten ho daboval ve filmu Na ostří nože perfektně.
Nejoblíbenější dabéři: 1. Pavel Soukup 2. Jiří Prager 3. Saša Rašilov 4. Zdeněk Maryška 5. Oldřich Vízner
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od HonzaXXII »

Oni včera na ČT fakt dávali původní videodabing? Jestli jo, tak smekám a děkuju. Zázraky se ještě dějí. :D :-:
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Mlčení jehňátek / The Silence of the Lambs

Příspěvek od Sagres »

Proboha a kdo by to měl znovu nadabovat? Že by si D. Čárová ve svých 55-letech namluvila 28-letou Clarice znovu? :o Anebo snad radši J. Moučková či J. Ježková? To tedy děkuji pěkně, slyším je už v každém novém dabingu. :roll: A ač jsou dnes A. Švehlík i V. Brabec s Hopkinsem spjatější než v roce 92, pan Soukup zde podal naprosto vynikající výkon. Navíc ani O. Brousek v roli Buffalo Billa za ustřední dvojicí taktéž v ničem nezaostával. Je to prostě stará dobrá klasika a to i přesto, že ten dabing opravdu trpí nedostatkem dabérů (na tu senátorku měli opravdu angažovat ještě jednu starší dabérku :? a možná i pár rolí přehodit z M. Saice na P. Olivu a J. Zavřela).
I tak díkybohu, že to ještě žádnou TV nenapadlo předabovat. :-:
On to dnes asi jinak hodnotí divák, který na tom vyrůstal a jinak divák, kterýmu je dnes +- dvacet. ;)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 19 srp 2013 20:46, celkem upraveno 1 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Odpovědět

Zpět na „Filmy“