Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3225
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související filmy: Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (dějově předcházející), Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (dějově navazující)

DABING: ( DVD, Blu-ray, Nova )
V českém znění: Saša Rašilov - Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Monika Ticháčková - Natalie Portman (Padmé), Bohumil Švarc ml. - Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jiří Plachý - Ian McDiarmid (Palpatine / Darth Sidius), Bohuslav Kalva - Frank Oz (Yoda), Pavel Rímský - Samuel L. Jackson (Mace Windu), Bohumil Švarc - Christopher Lee, James Earl Jones (hrabě Dooku, Darth Vader), Pavel Soukup - Temuera Morrison (komandér Cody), Jaroslav Kaňkovský - Matthew Wood (generál Grievous), Tomáš Juřička - Anthony Daniels (C-3PO), Libor Terš - Jimmy Smits (senátor Bail Organa), Aleš Procházka - Jay Laga'Aia (kapitán Typho), Martin Kolár - Jerome Blake (mluvčí senátu Mas Amedda), Jiří Prager - Silas Carson (Nute Gunray, místokrál), Jiří Ptáčník - Bruce Spence (Tion Medon), Jiří Hromada - Silas Carson (Ki-Adi-Mundi), Bohdan Tůma - Ben Cooke (Kit Fisto), Luděk Čtvrtlík - David Healey (Rune Haako), Tomáš Borůvka - Colin Ware (Lushros Dofine), Milan Slepička - Jeremy Bulloch (kapitán Colton), David Štěpán - ? (Sors Bandeam), Jiří Valšuba

Překlad: František Fuka
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Jiří Moudrý
Mix zvuku: Skywalker Sound
Dialogy a režie českého znění: Jiří Ptáček
Vyrobila: LS Productions dabing 2005

DODATEČNÝ DABING (Blu-ray):
V českém znění: Jan Šťastný - Temuera Morrison (klony)

Produkce: Evelyna Vrbová
Mix zvuku: Skywalker Sound
Dialogy a režie: Petr Sitár
Pro 20th Century Fox vyrobila LS Productions - 2011
Naposledy upravil(a) radik92 dne 09 zář 2013 15:41, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Markus »

Tenhle úžasný film a skvělý dabing jsem chtěl přidat už dlouho, ale nějak jsem se k tomu nedostal. Takže díky za to. :) Opět bych tady chtěl vyzdvihnout Sašu Rašilova, který byl IMHO naprosto skvělý. :-: Ale třeba i Jiří Plachý si určitě zaslouží pochvalu...

P.S. Chtěl bych tě radiku pochválit, že hned první dvě témata, která jsi založil, jsou naprosto podle pravidel. 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
AngelEyes
Příspěvky: 217
Registrován: 24 bře 2008 13:45
Bydliště: Liberec

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od AngelEyes »

Skvely dabing to je, to ano, ale jeden rypanec bych prece jen nasel... Bohumil Svarc st. mluvi v prvni casti filmu Christophera Lee a na konci tech par veticek i Dartha Vadera:) zrejme pri dabovani predchozi epizody nekdo netusil, ze se jeste Darth Vader vrati a ze by si mel Bohumila Svarce schovat pro nej a neplytvat s nim na Christophera.
Uživatelský avatar
C.I.S.I.
Příspěvky: 235
Registrován: 12 říj 2008 20:15

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od C.I.S.I. »

No tam slo o to, ze Vadera tech par vet nedaboval Christensen, ale Jones, ktery ho daboval ve stare trilogii. Byl to takovy nostalgicky tah pro fandy. Tudiz u nas dodrzeli tento tah a nasadili tam taky B.Svarce st., coz se mi hodne libilo. Jen skoda, ze byl i na hrabe Dookua.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2464
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Ištván87 »

AngelEyes píše:Myslíte, že to byl strategický tah pro fandy? Sice už je to pěkných pár let, co jsem to viděl, ale vzpomínám, že z Anakina zbyla na konci po Kenobiho kázání pěkná hromádka sra*ek a to co mu dali na pusu byl nějaký děsný implantát (jak je v tom slyšet to sípání), tak se asi nedalo očekávat, že by mu zůstal jeho původní hlásek... stejně tak mu v "našem světě" nemohli nechat i Christensenův, ale dali mu Jonesův, který vlastně dabuje "masku".
Co to vlastně plácáš? Jasně že to byl nostalgický tah pro fandy, aby byli rádi, že i po těch dvaadvaceti letech mohli zase slyšet Dartha Vadera s původním hlasem. U nás se toho taky drželi a dali tam dabéra, který Dartha Vadera vždycky mluvil - Bohumila Švarce.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Kubaz »

Na Blu-Ray jsou u epizody II i III letící titulky kompletně v češtině. ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3318
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Markus »

-kNiGHT- píše:To by mne zajimalo co jim branilo udelat je na vsechny epizody...
Souhlas. Plus ještě jedna věc, nevím, jestli to přišlo jen mně, ale u Epizody II ty počeštěné letící titulky vypadaly parádně, ale u Epizody III mi přišly nějaké nekvalitní, skoro, jako by je pro takové rozlišení roztáhli. Ale bůh ví, možná se mi to jen zdálo...
Obrázek
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Kubaz »

Podle mě epizoda II a III jsou na blu ray v nějaké světové verzi kde, pokud by šly titulky vypnout, byste v úvodu viděli jen hvězdné nebe. Pokud měníte jazyk titulky mění se i titulky samé, tekže je zřejmé, že jsou ve zvláštním textovém soboru. U ostatních epizod podle mě tyto verze pouze s hvězdnou oblohou neexistují (nevím jak u epizody I) a tam jsou titulky součást filmu, nešlo je tedy nahradit...
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od Kubaz »

puffy píše:To je blbost. Podla mna je tam niekolko verzii videosuborov s roznymi uvodnymi titulkami a podla toho aky jazyk zvolis sa ti zobrazi prislusny subor.
Pokud by se měnil celý videosoubor při změně, tak pochybuju, že by vše proběhlo tak hladce, že by se ani na vteřinku nezasekl zvuk či obraz. Titulky jsou dle toho jak se chovají v textovém souboru.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1119
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

Příspěvek od puffy »

Na DVD je film rozdeleny do kiekolkych suborov a nikdy som si nevsimol ziadne seknutie. Dokonca mam aj par DVD kde su rozne verzie filmu a podla toho aku si vyberies sa pusti konkretny subor a takisto bez seknutia.
18.11.2009 - 28.12.2016
Odpovědět

Zpět na „Filmy“