Pravdivé lži / True Lies

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

1.DABING: ( VHS, DVD, HBO, Prima )
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (Harry Tasker), Miluše Šplechtová - Jamie Lee Curtis (Helen Taskerová), Pavel Šrom - Tom Arnold (Albert Gibson + titulky), Ilona Svobodová - Tia Carrere (Joanne Skinnerová), Pavel Rímský - Art Malik (Salim Abu Aziz), Jiří Kodeš - Bill Paxton, Grant Heslov (Simon, Faisil), Antonín Molčík - Charlton Heston (Spencer Trilby), Nikola Votočková - Eliza Dushku (Dana Taskerová)

Překlad: Petr Vacek
Zvuk: Václav Hálek
Produkce: Pavla Draxlerová
Režie: Jan Pecha
Vyrobilo: Studio Dabing AB Barrandov pro Hollywood Classic Entertainment 1995

2.DABING: ( Nova, Prima )
V českém znění: Pavel Soukup - Arnold Schwarzenegger (Harry Tasker), Miluše Šplechtová - Jamie Lee Curtis (Helen Taskerová), Pavel Rímský - Tom Arnold (Albert Gibson), Dana Černá - Tia Carrere (Joanne Skinnerová), Libor Hruška - Art Malik (Salim Abu Aziz), Jan Šťastný - Bill Paxton (Simon), Martin Sobotka - Grant Heslov (Faisil), Alois Švehlík - Charlton Heston (Spencer Trilby), Eliška Pohorská - Eliza Dushku (Dana Taskerová), Filip Švarc, Dalimil Klapka, Petr Gelnar, Marek Libert, Marcela Kyselová, Helena Brabcová, Otto Rošetzký, Roman Hájek, Martin Zahálka, Bohdan Tůma, Martin Velda (titulky)

Překlad: Tamara Vosecká
Zvuk: Milan Blažek
Produkce: Ivana Prejdová, Michaela Limbergová
Dialogy a režie: Jiří Kodeš
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 spol. s.r.o. v roce 2000
Fricoolinek
Příspěvky: 57
Registrován: 23 črc 2009 00:16

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od Fricoolinek »

Hm, tak jsem si myslel, že ten N@vácký dabing je ten původní a ono naopak.

Každopádně je Novácký dabing mnohem lepší. Kupříkladu v tom prvním dabingu působí Asis v podání Rímského jako moudrý člověk, zatímco v podání Šroma působí Asis jako pořádný rapl, což je určitě lepší. :P
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od FragMan »

Je to tak, je tam VHS dabing. Trochu to nechápu - zatímco Prima dělá někdy opravdu zbytečný redabingy i podprůměrných filmů, zrovna Pravdivé lži by si zasloužily důstojnější dabing (a ta nesedící hudba u znělky Foxu tomu dává korunu :-: ).
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od fabec122 »

Druhý dabing jsem sice neviděl, ale co se prvního týče, tak krom menšího počtu hlasů se mi líbí, Pavel Rímský i Pavel Šrom jsou ve svých rolích super, a hlášky jsou pro mě přeložené taky dobře ;)
Fricoolinek
Příspěvky: 57
Registrován: 23 črc 2009 00:16

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od Fricoolinek »

Zajímavé. Normálně se na filmy v TV skoro vůbec nedívám, a nyní v rozptylu 168 hodin, sleduju filmy, kde jsem na jiný dabing zdaleka nejcitlivější. Před týdnem to byla Stepující stonožka, teď jsou to True lies. V obou případech mi novější dabing od Novy přijde mnohokrát lepší. No a v obou případech musím sledovat ten starý. :->
FragMan
Příspěvky: 428
Registrován: 10 črc 2008 12:17
Bydliště: Brno

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od FragMan »

Na COOLu KONEČNĚ dabing Novy! :)
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Pravdivé lži / True Lies

Příspěvek od Jack_6428 »

Na Primě premiéra 14.12.1997 v 20:00.
Obrázek
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“