Rambo II / Rambo: First Blood Part II

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Rambo II / Rambo: First Blood Part II

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDb | ČSFD | FDb

Související filmy: Rambo I, Rambo 3, Rambo: Do pekla a zpět, Rambo: Poslední krev

1.DABING: ( VHS, ČNTS, Markíza )
V českém znění: Marek Pavlovský - Sylvester Stallone (John Rambo), Bedřich Šetena - Richard Crenna (plukovník Trautman), Michaela Kuklová - Julia Nickson (Co Bao), Zdeněk Hess - John Sabol (radista) + Steve Williams (Lifer) + Roger Cudney (vrchní radista) + Steven Berkoff (Podovsky) + Vojo Goric (Yushin), Libor Hruška - Tony Munafo (bachař) + Martin Kove (Ericson) + Andy Wood (Banks), Karel Chromík - Charles Napier (Murdock) a Petr Skarke (titulky)

Překlad: Petr Svoboda
Zvuk: Jan Novák
Produkce: Petr Skarke
Režie českého znění: Petr Šícha
Vyrobila: firma Smrček Production ve studiu Smart Videofilm pro společnost Guild Home Video 1992

2.DABING: ( Nova, Blu-ray, Prima )
V českém znění: Pavel Rímský - Sylvester Stallone (John Rambo), Alois Švehlík - Richard Crenna (plukovník Trautman), Petr Oliva - Charles Napier (Murdock), Andrea Elsnerová - Julia Nickson (Co Bao), Tomáš Juřička - Steven Berkoff (plukovník Podovsky), Aleš Procházka - Martin Kove (Ericson), Hana Kolářová, Daniel Rous - Tony Munafo (bachař) + Roger Cudney (vrchní radista), Jan Vágner (titulky), Libor Terš - Steve Williams (Lifer), Bohdan Tůma - John Sabol (radista), Ivo Novák, Jan Schánilec - Andy Wood (Banks) a další

Překlad: Jan Urbánek
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Martin Kot
Dialogy a režie českého znění: Jiří Kvasnička
Vyrobila: Česká produkční 2000 a.s. pro Cet 21 s.r.o. v roce 2005

3.DABING: ( VHS, DVD )
V českém znění: Aleš Procházka - Sylvester Stallone (John Rambo), Zdeněk Mahdal - Richard Crenna (plukovník Trautman), Libor Hruška - Charles Napier (Murdock), René Slováčková - Julia Nickson (Co Bao), Antonín Navrátil - Martin Kove (Ericson), Ludvík Král - Andy Wood (Banks), Jiří Kvasnička - Steven Berkoff (Podovsky), Radovan Vaculík - Steve Williams (Lifer), Libor Terš - John Sabol (radista) + Roger Cudney (vrchní radista), Jan Hanžlík, Jaroslav Kaňkovský - Tony Munafo (bachař) + Roger Cudney (vrchní radista), Roman Novotný (titulky) a další

Překlad: Martin Koudelka
Dialogy: Veronika Kernová
Zvuk: Antonín Němec
Režie českého znění: Bohdan Tůma
Vyrobilo: Studio Budíkov pro Bonton Film roce 2005

V závěrečných titulcích se Bohdan Tůma splete. Libora Terše řekne dvakrát, přitom Libora Hrušku neřekne vůbec.
Naposledy upravil(a) Budy dne 16 říj 2008 13:39, celkem upraveno 10 x.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od Budy »

Nechápu, proč do role Trautmana obsadil Bohdan Tůma Zdeňka Mahdala, to je trochu divné. Mohli tam obsadit třeba Radoslava Brzobohatého.
18.05.2008 – 07.05.2015
sud
Příspěvky: 803
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od sud »

Shrnutí a doplnění prvního VHS dabingu:

Marek Pavlovský (Rambo), Bedřich Šetena (Trautman), Bohumil Švarc (Teasel)

Nejlepší je ale stejně kupodivu ten od Novy. Pavel Rímský ho namluvil nejlépe, zvláště v jedničce v Rambovo monologu na konci na něj žádnej jinej nemá.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od Budy »

Taky jsem nad tím uvažoval, ale pak jsem si všiml, že má jiný - Pavel Markovský. taky mě to zmátlo.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od Budy »

Takže když jsem film viděl tak před 8 lety, znamená to, že jsem to viděl s Markem Pavlovským?
18.05.2008 – 07.05.2015
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od HonzaXXII »

Ještě v roce 2000 byl všude (včetně TV) jen jeden dabing. Takže ano.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od Ištván87 »

Přesně tak. Marek Pavlovský se na tu roli hodil nejlíp a nejlíp jí zahrál: "A já jsem nemohl najít ty jeho zatracený nohy!"
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rambo 1,2

Příspěvek od Newmy »

Papo píše:Poznám ešte starší dabing na Ramba ako ten, čo bol na VHS. V roku 1991 dávala televízna stanica OK3 Rambo I-III s dabingom, kde Ramba daboval Zdeněk Nejedlý
To byla vícehlasá překrývačka?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Filmy“