Borsalino / Borsalino

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
adidas.r
Příspěvky: 12
Registrován: 10 dub 2009 22:13

Borsalino / Borsalino

Příspěvek od adidas.r »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

Související film: Borsalino a spol. / Borsalino & Co.

1.DABING: DVD
V českém znění: Jiří Krampol - Jean-Paul Belmondo (François Capella), Pavel Trávníček - Alain Delon (Roch Siffredi), Jaromír Meduna - Julien Guiomar (Simon Boccace), Daniel Ivernel (komisař Fanti), Dagmar Čárová - Francoise Christophe (Simone Escarguel), Jiří Schwarz - Arnoldo Foá (Marello), Martin Sobotka - Christian de Tillière ("Balerino"), Pavel Šrom - Mario David (Mario), Kateřina Lojdová - Catherine Rouvel (Lola), Libor Hruška - Pierre Koulak (Spada), Andrea Elsnerová - Nicole Calfan (Ginette), Jitka Ježková - Corinne Marchand (madam Rinaldi), Oldřich Vlach - Michel Bouquet (Rinaldi), Jan Maxián, Martin Zahálka, Jana Postlerová, Eliška Nezvalová, Lucie Kožinová, Irena Hrubá, Aleš Procházka, Jan Šťastný, Bohdan Tůma (titulky) a další

Produkce: Zuzana Špeciánová
Překlad a dialogy: Ivan Kotmel, Agentura K
Zvuk: Miloš Sommer
Režie: Martin Těšitel
České titulky: KIT digital Content Solutions, 2012
Vyrobilo: Studio Soundwave pro HCE 2012

2.DABING: Prima
V českém znění: Petr Rychlý - Jean-Paul Belmondo (François Capella), Filip Blažek - Alain Delon (Roch Siffredi), Pavel Vondra - Julien Guiomar (Simon Boccace), Eliška Balzerová - Francoise Christophe (Simone Escarguel), Petr Pospíchal - Arnoldo Foá (Marello), Pavel Šrom - Mario David (Mario), Jitka Moučková - Catherine Rouvel (Lola), Ivo Hrbáč - Pierre Koulak (Spada), Lucie Vondráčková - Nicole Calfan (Ginette), Kateřina Lojdová - Corinne Marchand (madam Rinaldi), Ladislav Cigánek - Michel Bouquet (Rinaldi), Marek Libert - Stan Dylik (Sétois), Jan Škvor - Dennis Berry (Nono), Tomáš Juřička, Radka Stupková, Ondřej Kavan, Martin Hruška, Michal Gulyáš, Petr Gelnar, Jana Hermachová, Bohuslav Kalva, Martina Šťastná, Šárka Vondrová, Zbyšek Horák (titulky)

Překlad: Petr Miklica
Dialogy: Jan Neskusil
Zvuk: Daniel Němec
Produkce: Pavla Draxlerová
Vedoucí výroby: Lenka Klasnová
Vedoucí dramaturg: Daniel Košťál
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Režie: Petr Pospíchal
Pro FTV Prima vyrobilo Barrandov Studio - 2020
Moji (ne zcela kompletní) filmotéku nalezente zde: http://www.csfd.cz/uzivatel/127067-adidasr/
Případné výměně se nebráním...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od Budy »

Jiří Krampol bude znít staře. Pavel Trávníček bude možná lepší. I když zde bych navrhoval obsazení Belmondo - Martin Stránský, Delon - Michal Dlouhý.
18.05.2008 – 07.05.2015
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od salgado »

Docela bych byl rád, kdyby někdo dokázal objektivně zhodnotit úroveň tohoto dabingu. Všude slyším jenom, že Krampol zní moc staře. S tím se asi dalo počítat. Ale co ti ostatní?
Uživatelský avatar
mirbul
Příspěvky: 66
Registrován: 01 pro 2009 15:41

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od mirbul »

To ti někdo zhodnotí, až to bude ve výprodeji za 10 Kč. Za 200 Kč jim nikdo s chrchlavým Krampolem kupovat nebude.
Já osobně si radši pustím orinálku z Francie s titulky než toto.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od DAN K. »

ja to nevidel, ale v obsazeni mas ty nejkvalitnejsi soucasny dabery, martin tesitel vetsinou obsazuje trefne, takze hadam, ze to bude jinak slusny dabing...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4093
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od Budy »

To možná ano. Ale Jiří Krampol na mladého Belmonda opravdu nezní moc dobře.
18.05.2008 – 07.05.2015
Carney
Příspěvky: 534
Registrován: 14 zář 2008 09:26

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od Carney »

Já jsem naopak za Krampola vděčnej, pořád lepší volba než hlasově absolutně mimo Novotný.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od Lukiz »

nelíbí se mi A ---> musí se použít B, je dost falešná argumentace, protože zamlčuje možnosti C - ZZX
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Borsalino / Borsalino

Příspěvek od bloom »

Kateřina Lojdová - Catherine Rouvel, Dagamar Čárová - Francoise Christophe (Simone Escarguel), Jitka Ježková - Corinne Marchand (madam Rinaldi), Andrea Elsnerová - Nicole Calfan (Ginette), Oldřich Vlach - Michel Bouquet (Rinaldi), Jaromír Meduna - Julien Guiomar (Simon Boccace), Daniel Ivernel (komisař Fanti), Pavel Šrom - Mario David (Mario), Martin Sobotka - Christian de Tillière ("Balerino"), Jiří Schwarz - Arnoldo Foá (Marello), Libor Hruška - Pierre Koulak (Spada), Bohdan Tůma (titulky)

Tak hlavní představitelé dle mého asi naplnili očekávání většiny z nás, kromě chraptějícího Jiřího Krampola mi přišel unavený i Pavel Trávníček (Na druhou stanu si pořád myslím, že je lepší, pokud byli obsazeni oba. Kdyby Belmonda daboval někdo mladší a Pavel Trávníček by zůstal, tak by působili jako otec se synem :D). Jinak ovšem slušný dabing, Jaromír Meduna a Libor Hruška byli dokonce obsazeni na postavy, kde jsem si je představoval při poslechu originálu, stejně tak se mi líbilo obsazení Martina Sobotky. Škoda jen, že Jaromír Meduna dabuje dvě celkem významné postavy.

Co se týče spojení Belmonda s Davidem Novotným, už jsem tu několikrát svůj názor naznačil. Pokud by se brala v potaz barva hlasu jeho předchozích dabérů, tak je jeho obsazení vedle, pokud by se brala v potaz Belmondova originální barva hlasu a jeho temperament, nevidím lepší volbu. :)
Odpovědět

Zpět na „Filmy“