Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
Laik
Příspěvky: 2020
Registrován: 30 kvě 2008 20:35

Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Laik »

Obrázek Obrázek Obrázek
Info: IMDb | CSFD | FDb

Související filmy: Vinnetou, Vinnetou - Rudý gentleman, Old Shatterhand, Mezi supy, Vinnetou - Poslední výstřel, Old Surehand, Vinnetou a míšenka Apanači, Old Firehand, Petrolejový princ, Vinnetou a Old Shatterhand v Údolí smrti, Vinnetou se vrací

Související seriál: Vinnetou


V českém znění: Vladimír Ráž - Lex Barker (Old Shatterhand), Stanislav Fišer - Pierre Brice (Vinnetou), Felix le Breux - Herbert Lom (Cornel Brinkley), Josef Vinklář - Götz George (Fred Engel), Zuzana Stivínová - Karin Dor (Ellen Pattersonová), Valter Taub - Ralf Wolter (Sam Hawkens), Vladimír Hrubý - Eddi Arent (Lord Castlepool), Vlasta Fabianová - Marianne Hoppe (paní Butlerová), Svatopluk Beneš - Mirko Boman (Gunstick Uncle), Ladislav Boháč - Sima Janićijević (aka Jan Sid) (Patterson), Rudolf Deyl ml. - Branko Špoljar (doktor Jefferson Hartley), Otomar Korbelář - Vladimir Medar (hostinský), Oldřich Lukeš - Velimir Hitil (Woodword), Josef Šulc - Milan Marić (bandita Greg), Ladislav Vičar - Milivoj Stojanović (bandita Knox), Miloš Willig - Jozo Kovacevič (náčelník Velký Vlk), František Holar - Ilija Ivezič (Hilton), Otto Lackovič - Kasim Čikoš (bandita Gonzales), Dalimil Klapka - ? (bandita u jezera) + Slavko Pantelić (opilý bandita) + (Fredův přítel v kostkované košili), Bohumil Bezouška - Slobodan Dimitrijevič (Dunivý Hrom) + Šimun Jagarinec (náčelník Osagů), Mirko Musil (více rolí - bandité), Josef Koza (bandita v kožené čapce) + (střelec v saloonu), Pavel Spálený - Antun Nalis (Bruns) + ? (muž se psem), Jiří Smutný (poštmistr) a další

Zvuk: Milan Bor
Střih: Alois Vobora
Výroba: Josef Hroch
České dialogy: Bohumil Štěpánek
Režie českého znění: Ludvík Žáček
Vyrobilo: Studio pro úpravu zahraničních filmů 1964
Naposledy upravil(a) Laik dne 30 črc 2019 13:38, celkem upraveno 26 x.
Jiří Kříž
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Jiří Kříž »

Tak vážení pánové, myslím si že už sem se stím to dílem natrápil dost a nebo mě zase někdo předběhl ? Já myslel že sem konečně sám zjistil kdo nadaboval ti to dva herce ( JOSEFA ŠULCE a LADISLAVA VIČARA ) a jak je vidět nejsem na to sám, už mě zase někdo předběhl ? Takže vážně asi nejspíš máme stejné názory a nebo mě někdo šmíruje, cha, cha.... Né, ale doopravdy, co se tedy týče JOSEFA ŠULCE, tak ten vážně dabuje toho druhého banditu ( Grega, bohužel tam není jeho pravé jméno ) co má nařízené od hlavního bandity ( Cornela ) hlídat z ( Gonzalesem - OTTO LACKOVIČ ) všechny koně před zestupem k jezeru, co jsem tak zjistil. Dále co se týče LADISLAVA VIČARA, tak ten dabuje ve 2. dílu " Vinnetou - Rudý Gentleman ", toho vojáka ( Seržanta Wágnera - Antun Nalis ) a v Pokladu....., dabuje toho dalšího banditu ( Knoxe - Milivoj Stojanovič ) a myslím že v POKLAD INKU, dabuje taky jednoho toho plešatého ministra, co je u prezidenta Castilly, ale bohužel tam nebylo napsané jeho pravé jméno. Tak to je asi tak prozatím k tomu to všechno.
Jiří Kříž
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Jiří Kříž »

Tak si myslím že ten bandita ( Bruns ) - Antun Nalis, bude asi JAN POHAN a ten starý Indián na konci filmu
( Tonkava/malý medvěd ) jak hlídá poklad, bude asi JOSEF PATOČKA nebo KAREL HOUSKA - nevím.
Naposledy upravil(a) Jiří Kříž dne 25 črc 2009 19:51, celkem upraveno 1 x.
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Gusta »

Jak tak na to koukam, je treba ocenit Tvou dlouhou a trpelivou detktivni praci s touto i ostatnimi vsemoznymi Mayovkami! :-:
Jiří Kříž
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Jiří Kříž »

Jak to mám chápat, to je pochvala nebo kritika ? Já jsem z Mayovkama vyrůstal, takže už to znám všechno nazpaměť. A teď když už sem starší mě prostě baví zjišťovat všechny ty herce co je dabovali. To je takový nynější můj domácí koníček, nebo-li životní sen, zjistit všechny dabéry do posledního muže co tam mluví, jeli-kož mě to baví.
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Gusta »

Pochvala, samozrejme, tu praci prirazovani jmen vedlejsim postavam, co casto reknou ve filnu jen jednu vetu, pomoci porovnavani hlasu s jinymi vedlejsimi postavami z podobnych filmu, nasledne srovnavani hlasu se seznamem jmen v titulcich, vylucovaci metody atd ... to nemuzu nazvat jinak, nez dobra detektivni prace. I me samotneho ty hlasy zajimaly. S jistotou jsem poznal leda tak O. Lackovice ci J. Vinklare, vic ne...
Jiří Kříž
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2009 21:36

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Jiří Kříž »

Jestli to myslíš upřímě, tak pěkně děkuji za kompliment. Mě to fakt děsně baví a já se zajímám fakt jenom o ty MAYOVKY, ale nejsem na to sám. Nejvíce se na tom podílí tento člověk " LAIK ", kterýmu sem za všechno velmi vděčný, ten mě přivadí vždycky na tu správnou stopu. O tom mohu říct že je to machr na hlasy, ale toho zajímá všechno, ten je fakt skvělej a jsem moc rád že sem na něj narazil. Je mu velmi děkuji za jeho objetavou práci a hlavně za pomoc, kterou mi poskytnul a nabídnul. Já už se pak jenom přidávám, ale nechci se zase podceňovat, sem tam občas taky něco vypátrám sám. Já si to třeba vždycky jenom myslím že je to ten pravý člověk, kterého sháním do svého seznamu a pak zjistím že sem úplně vedle. Ale jelikož mě to vždycky nenechá spát, tak prostě tak dlouho hledám až to nakonec vypátrám. A nebo mě zkrátka trochu napomůže ten kolega, když už si nevím rady. No ale, to je na dlouhé povídání, prostě když někoho tak dlouho něco zajímá, tak by chtěl taky dosáhnout nějakého toho výsledku aby věděl že není na tom světě přece jenom tak zbytečnej, že. A nebo jak se říká ( dobří lidi ještě žijí ) a když vám stím někdo i pomáhá, hned se člověku na světě lépe žije, když má alespoň zněčeho radost. No nic, tak ještě jednou díky........................
Paddy
Příspěvky: 757
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Paddy »

Zde máte životopis ZUZANY STIVÍNOVÉ st. !
----------------------------------------------------

Životopis (biografie) / Informace:

Herečka Zuzana Stivínová narozena 3.9.1940, je dcerou vynálezce Jiřího Stivína a významné divadelní (i filmové) herečky Evy Svobodové (1907-1992); otec s rodinou nežil od počátku 50. let. V umělecké branži se Zuzana pohybovala také díky strýci, herci Miroslavu Svobodovi (1910-1988). Výraznou uměleckou osobností je také Zuzanin mladší bratr, proslulý hudebník a skladatel Jiří Stivín (*1942). Zuzana Stivínová vystudovala herectví na pražské DAMU a již v průběhu studií hostovala na předních scénách, například v Národním divadle nebo v Divadle ABC. Po absolutoriu získala angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého (1961-1962), poté se stala členkou souboru nově založeného Divadla Za branou
(1962-1964).

K práci před filmovou kamerou se Zuzana Stivínová dostala ještě na jedenáctiletce a hrála studentku Věru v příběhu ze života současné mládeže ŠTĚŇATA (1957). Moderní dívčí typy ztvárnila následně i v dalších filmech, již jako studentka DAMU se například objevila v kvalitních titulech jako VYŠŠÍ PRINCIP (1960) nebo SRPNOVÁ NEDĚLE (1960). V podobných úlohách se objevila ještě v dalších filmech počátku šedesátých let, za zmínku stojí hlavní postava zednice Sylvy v absolventském středometrážním filmu Jana Schmidta ČERNOBÍLÁ SYLVA (1961). Menší role mladých temperantních dívek pak zopakovala například v hudební komedii BYLO NÁS DESET (1963) nebo v dalším filmu s tématikou současného života mládeže OKURKOVÝ HRDINA (1963). Posledním vystoupením Zuzany Stivínové v českém filmu byla postava mladé nadlesní Vlastičky Musilové v kriminální komedii MEZI NÁMI ZLODĚJI (1963), která měla premiéru v únoru 1964.

Zuzana Stivínová v roce 1964 odešla do Francie, kde se provdala za výtvarníka Jašu Davida. Se svou rodinou dnes žije v Paříži a na další uměleckou kariéru zcela rezignovala. V povědomí českých diváků dnes zůstává jen díky svým nepočetným filmovým rolím z přelomu 50. a 60. let. Za zmínku ale stojí také její práce pro dabing, dodnes ji můžeme například slyšet v původním namluvení slavné mayovky Poklad na Stříbrném jezeře. Na místě je také připomenout, že slavné semaforské jevištní pásmo Zuzana je zase sama doma napsal Jiří Suchý o Zuzaně Stivínové a pro ni.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Takže se opravdu nejedná o mladou Zuzanu Stivínovou, která se narodila v roce 1973
a film byl dabován v roce 1964, to ještě nebyla na světě - takže to je pochopitelné, né ?
Naposledy upravil(a) Paddy dne 20 úno 2011 10:04, celkem upraveno 4 x.
Paddy
Příspěvky: 757
Registrován: 08 dub 2009 20:34

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Paddy »

Tak už sem to našel :
------------------------------
Rok premiéry kinodabingu - 22. května 1964
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Poklad na Stříbrném jezeře / Der Schatz im Silbersee

Příspěvek od Lukiz »

Stanislav Fišer vzpomíná:

Jak se vám při dabingu spolupracovalo s Vladimírem Rážem, který namluvil Old Shatterhanda?

„Tenkrát jsme točili takzvaně na smyčky, tak jsme se potkali asi dvakrát. Vinnetou toho moc nenamluvil, Poklad na Stříbrném jezeře jsem měl hotovej všehovšudy za čtyři hodiny.“
Odpovědět

Zpět na „Filmy“