Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the Seven Dwarfs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od Jack_6428 »

Nešlo by udělat nějaký přehled jaké titulky/překlady byly v jakém vydání VHS/DVD/BR u nás a v TV? Těch VHS tady bylo minimálně tři, možná čtyři i pět. DVD také více. A pak BluRay a TV. Nějaké samostatný post s daty vydání/uvedení a infem ideálně s obrázkem? Bylo by to přehledné pro všechny, takové shrnutí možná.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
kudelicek
Příspěvky: 20
Registrován: 06 úno 2010 10:49

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od kudelicek »

Už je to zas řadu let (myslím, že rok 2014), co jste tu šikovní uživatelé objevili 1. českou verzi Sněhurky. Vím, že tehdy se plánovalo nějaké jednorázové promítání, byl jsem ještě student, účastnit jsem se nemohl. Co se s touhle raritou dělo/děje dál? Zůstala někde zamčená v trezoru a obyčejný člověk se k už ní nikdy nedostane? Doufal/čekal jsem, že se později dozvím nějaké další novinky. Disneyho Sněhurku miluju už od dětství, navíc je plná písniček, které mám rád atd. Ale od té doby se už o ní nemluví. Podařilo se záznam nějak zrestaurovat, zdigitalizovat, zachovat pro další generace atd? Nebyly třeba snahy předat/prodat to Národnímu filmovému archivu, aby s tím oni zkusili "něco" dál?Třeba by byla možnost, aby se to někde objevilo ke zhlédnutí, vyšlo a podobně. Což bych moc rád.
Vím, je to trochu něco jiného než takovýhle meganález. Já bych ani nevěděl, kde to hledat atd. Takže těm, kterým se to povedlo, můžu jen gratulovat. :-: Ještě než byl objeven první dabing, před nějakými 10-11 lety jsem zase já objevil raritu v podobě původního českého vydání not, uvnitř byly Saudkovy texty písní z prvního vydání. (Loni se mi zas poštěstilo sehnat celou sadu tehdy k premiéře vydaných pohledů, včetně prvních jmen a českých popisků; je škoda, že teď už se k filmům nic takového nevzniká a pokud, tak jen v angličtině) Hned jsem to scanoval a tady sdílel, abych ostatním alespoň trochu přiblížil první českou verzi Sněhurky a první dabing.
Trochu mě mrzí, že s původní českou Sněhurkou, 1. dabingem atd. zatím nic nového. Ale hlavně že existuje. Díky.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od ReDabér »

Tu sadu pohledů mám taky - to asi nebude taková vzácnost :-?
kudelicek
Příspěvky: 20
Registrován: 06 úno 2010 10:49

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od kudelicek »

ReDabér píše:Tu sadu pohledů mám taky - to asi nebude taková vzácnost :-?
No vidíte. V mém okolí to nikdy nikdo neměl. A ja to za nemalý peníz sehnal až v loňském roce.
Zmiňoval jsem to spíš proto, że zatímco dřív i k filmům vycházely tištěné programy, propagační materiály atd, k hudebním filmům různé noty a podobně, dnes už se to nevede. Rozhodně ne v českém prostředí.
o_ciz
Příspěvky: 249
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od o_ciz »

Je to opravdu škoda, že tento dabing stále není přístupný. Bohužel je mezi sběrateli pořád tendence schovávat si vzácné věci pro sebe. Díky všem, kteří (jako kudelicek) nezištně sdílejí zajímavé věci v rámci naší nadšenecké komunity.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od Pomajz »

o_ciz píše:Je to opravdu škoda, že tento dabing stále není přístupný. Bohužel je mezi sběrateli pořád tendence schovávat si vzácné věci pro sebe.
Přístupný jedině na odpromítnutí v kině, nikoli volně na internet , nebo do rukou překupníků z CSFD.
Ono sehnat takhle starý filmový pás není vůbec levná záležitost, Znám člověka který během 3 let vrazil do filmových pásů skoro 2 miliony. Tohle není schovávání si vzácných věcí pro sebe. Ty bys taky asi nepůjčil auto za 2 miliony korun každému, kdo si k tobě pro něj přijde.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 19 úno 2024 11:38, celkem upraveno 3 x.
RETROFILM
o_ciz
Příspěvky: 249
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od o_ciz »

S tím autem to není úplně přesné přirovnání. Pokud bych to auto už měl koupené pro sebe a zároveň měl možnost vyrobit jeho bezplatné kopie pro ostatní, tak bych to udělal. A na mém původním autě by to nic nezměnilo.

I ti překupníci na CSFD by neměli co prodávat, pokud by vše už bylo dostupné.

Pokud bych věděl, že ty přepisy dělám sám pro sebe a stejně bych si je zaplatil bez ohledu na komunitu, tak by mi přišlo jako vstřícný krok se o ně podělit a měl bych z toho dobrý pocit. Zároveň ale chápu, že je tu otázka: "Proč bych jenom já měl platit přepisy z pásů a ostatní z toho jen profitovat?".
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 201
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od gillan »

Nezlobte se ,že se do toho pletu, ale tak s tím autem má v podstatě pomajz pravdu i když se to dá brát všelijak - Tak jinak - Máš auto za 2 miliony tak dáš každému, kdo si řekne nějakou součástku z tvého auta, protože sběratelé to budou posílat tvé komunitě také po souborech. A ty to potom pošleš všem z tvé komunity zadarmo a tak sběratel bude platit pásy pro tvou komunitu. :D
o_ciz
Příspěvky: 249
Registrován: 08 črc 2020 21:40

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od o_ciz »

S tím autem jsem to myslel tak, že přece poskytnutí kopie nijak nepoškodí vlastníkův originál, ani mu to nezabrání v jeho užívání.

Komunitou myslím všechny návštěvníky dabingfora a nadšence do dabingu obecně, ne jen nějaký svůj úzký okruh.

Samozřejmě nechci nikoho znevažovat, nebo něco někomu nutit. Vážím si Pomajze za práci, kterou odvádí. Jenom mě trochu mrzí, že si naše komunita kolem dabingu někdy nevychází příliš vstříc a rozděluje se do různých táborů.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2952
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhurka a sedm trpaslíků / Snow White and the seven dwarfs

Příspěvek od Pomajz »

o_ciz píše: Komunitou myslím všechny návštěvníky dabingfora a nadšence do dabingu obecně, ne jen nějaký svůj úzký okruh.
Před 10ti lety jsem zde nabídl spolufinancování, jak to dopadlo vidím denně na CSFD. Tam se s těmi kopiemi kšeftuje opravdu ve velkém a když si uvědomím kolik mě stálo sehnat přepsat 1 film a pak s tím různý existence kšeftují a prodávají a mastí si s tím kapsy. Tak to snad normální člověk nemůže myslet vážně aby se ty kopie rozdávaly. Ano a kvůli takovým už je to jen úzká skupina.
Ono zde zas těch nadšenců do původního dabingu moc není. Viz návštěvnost promítání.
o_ciz píše: Zároveň ale chápu, že je tu otázka: "Proč bych jenom já měl platit přepisy z pásů a ostatní z toho jen profitovat?".
Asi tak
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 29 dub 2022 00:44, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Filmy“