Hrdinové a zbabělci / Lions for Lambs

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Odpovědět
Uživatelský avatar
dab.ing
Senior admin
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2008 22:42
Bydliště: Praha

Hrdinové a zbabělci / Lions for Lambs

Příspěvek od dab.ing »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDb

V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Janine Roth), Gustav Bubník - Tom Cruise (Senátor Jasper Irving), Ladislav Frej - Robert Redford (Profesor Stephen Malley), Martin Stránský - Peter Berg (Wirey Pink), Jiří Prager - Kevin Dunn (Howard), Martin Písařík, Jan Maxián, Filip Švarc a další.

Překlad: Vojtěch Kostiha
Dialogy a režie: Zdeněk Štěpán
Vyrobilo: Studio Virtual 2007

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Režisér Robert Redford natočil zajímavý film. Do hlavních rolí obsadil Toma Cruise, Meryl Streep a sám sebe. Film v těchto dnech vyšel na DVD a český distributor se zjevně rozhodnul na disku nešetřit. Má vynikající obraz a hlavně... alespoň podle mě, velmi dobrý dabing.
Právě jsem to dokoukal a musím říct, že není snadné si film pořádně užít, když pořád přepínáte mezi originálem a dabingem, abyste mohli srovnávat :) Po zvukové stránce je dabing věrný originálu. Samozřejmě je trochu slyšet, že záznam byl natočený ve studiu a ne přímo na place, ale dialogy z efektů netrčí (jak tomu často bývá). Nezaznamenal jsem ani další neduh současného dabingu - opakování hlasů. Každá z hlavních postav má svého dabéra a i v menších rolích se objevují vždy jiné hlasy. U dvou ze tří hlavních rolí byla zachována dabingová "tradice":
Meryl Streep - Zlata Adamovská
Tom Cruise - Gustav Bubník (toho už jsem v dabingu neslyšel hodně dlouho)
Nad českým hlasem Roberta Redforda jsem si lámal hlavu hodně dlouho. Není to totiž ani jeden z herců, kteří ho dělávají nejčastěji, tedy ani Pavel Soukup ani Petr Oliva. Nakonec jsem ho ale identifikoval.
Robert Redford - Ladislav Frej
Pokud se vám to obsazení nezdá, zaposlouchejte se na chvilku do originálu a pak přepněte na češtinu. Ta podobnost hlasů je až překvapivá.
Uživatelský avatar
Route95
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2015 00:22
Bydliště: Třinec

Re: Hrdinové a zbabělci / Lions for Lambs

Příspěvek od Route95 »

Včera na Film+ hrál film s novým dabingem. Roberta Redforda daboval Pavel Soukup, Toma Cruise daboval Pavel Vondra, Strepovou Dagmar Čárová, Garfielda Ivo Hrbáč a Kevina Dunna Tomáš Juřička, Ještě jsem zaslechl Jana Páleníčková. Nejsem si na 100% jistý jestli daboval Michala Peňu Robert Hájek a Dereka Lukea Petr Lněnička. Neviděl jsem celý film, ale jenom kousky a tyhle dva jsem slyšel méně než minutu. Čekal jsem dokonce na info o tvůrcích na konci, ale bohužel žádné nebylo.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2463
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Hrdinové a zbabělci / Lions for Lambs

Příspěvek od Ištván87 »

Dost se divím, že je tohle jediný film, kde Roberta Redforda dabuje Ladislav Frej, vzhledem k tomu, že mají (přinejmenším v posledních dvaceti letech) naprosto totožné hlasy. Sranda je to hlavně v případě filmů z MCU, kde Roberta Redforda dabuje Jiří Štěpnička, který se k němu hlasově moc nehodí a díky tomu dabuje Michaela Douglase, k němuž se hodí Jiří Štěpnička, Ladislav Frej. :D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Filmy“