Nájemní zabijáci / Assassination Games

Nové i ty starší

Moderátor: ReDabér

Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od jackb »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING [Nova, JOJ Cinema]
V českém znění: Jiří Pomeje - Jean-Claude Van Damme (Vincent Brazil), Zdeněk Hruška - Scott Adkins (Roland Flint), Luděk Čtvrtlík - Ivan Kaye (Polo Yakur), Bohdan Tůma - Andrew French (Nalbandian), Zbyšek Horák - Michael Higgs (Godfrey), Jana Páleníčková - Marija Karan (October), Pavel Šrom - Kevin Chapman (Culley), Svatopluk Schuller - George Remes (Bartok), Michal Holán - Kristopher Van Varenberg (Schell), Ivo Novák - Attila Árpa (Telly), Zuzana Skalická - Marioara Sterian (paní Pavlescuová), Bohuslav Kalva - Serban Celea (Wilson Herrod), Petr Gelnar - Alin Panc (Kovacs), Kateřina Seidlová - Maria-Antoaneta Tudor (Herrodova žena), Libor Hruška - Valentin Teodosiu (Blanchard), Jitka Moučková, Petr Burian, Petr Neskusil a další

Překlad: Lucie Černá
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Martin Odehnal, Hana Haladová
Dialogy a Režie českého znění: Libor Hruška
Vyrobila: Cet 21 s.r.o. ve studiu Barrandov v roce 2012

2.DABING [Prima]
V českém znění: Zdeněk Podhůrský - Jean-Claude Van Damme (Vincent Brazil), Petr Gelnar - Scott Adkins (Roland Flint), Martin Zahálka - Kevin Chapman (Culley), Bohdan Tůma - Ivan Kaye (Polo Yakur), Filip Tomsa - Kris Van Damme (Schell), Martina Kechnerová - Marija Karan (October), Svatopluk Schuller - Andrew French (Nalbandian), Jan Szymik - Serban Celea (Wilson Herrod), Marek Libert - Michael Higgs (Godfrey), Marek Holý, Šárka Vondrová, Martina Šťastná, Kristýna Valová, Tereza Chudobová a další

Překlad: Michaela Klásková
Zvuk: Jaroslav Kosán
Vedoucí výroby: Kateřina Malá
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy: Jana Stejskalová
Režie: Veronika Bayerová
Vyrobila FTV Prima spol. s.r.o. - 2020
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Najemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od jackb »

Doplněn celý dabing. Dabéři nejsou všichni, protože Nova tam místo titulků šoupla ten svůj čtvereček a tam bylo napsáno jen 5 dabérů :roll:
semir
Příspěvky: 313
Registrován: 02 črc 2009 18:38
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od semir »

Na Coolu bude nový dabing. Adkins - Petr Gelnar, Van Damme - Zdeněk Podhůrský
origamirek
Příspěvky: 232
Registrován: 18 dub 2013 00:37

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od origamirek »

Proboha, co to na té Primě zase vyvádějí? Tohle absolutně postrádá logiku, předabovat již zesnulého Jirku Pomejeho na JCVD, na kterém byl nenahraditelný. To na tom vážně tolik ušetřili, aby udělali takovou zvrhlost? Vždyť tomu prvnímu dabingu není co vytknout, ten druhý obsazením připomíná spíš Sotáka. :vztek: :vztek:
Uživatelský avatar
jackb
Globální moderátor
Příspěvky: 3354
Registrován: 25 kvě 2008 11:14

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od jackb »

A já bych zase nepřeháněl. Ano dá se vytknout, že se předabovává film, kde je dabing s Pomejem, ale na druhou stranu bych tady Primu ocenil, že si tam někdo řekl "co kdy se konečně našel adekvátní hlas za Pomejeho a nesázelo se na prvního člověka co půjde okolo?". A už podle ukázky je Podhůrský přesně ten, kdo může být dobrá náhrada za Pomejeho - narozdíl od žebříčku v profilu, kde mi příjde, že lidi spíš hlasovali, jako kdyby sázeli sportku (divnější žebříček tady snad není). Takhle kdyby se přistupovalo u všech herců - ono by to pak nevypadalo tak, že by režiséři při své lenosti nezačali cpát k akčním hercům často Marka Liberta (ať už sám Van Damme, Reeves, Dudikoff a někde z nějakého důvodu daboval Stathama). A Bohužel tyhle kroky se tady pak oceňují potleskem ve stoje. Asi nejvíc je to vydět u Reevese, kde se mě pořád dokola moji kámoši ptají jestli bude příště konečně Dlouhý a proč ho nedabuje a nebo proč mu nevybrali lepší hlas (používají značně ostřejší slova). A já se jim ani nedivím a mrzí mě to hlavně protože se tohohle spojení chytla už i Prima, kde i ty nesvátečnější spojení byly tak nějak jistotou. A pokud Dlouhý už překročil únosnou mez co se týče požadavků, tak bych si přál, aby se Reevesovi taky vybral pořádný nový hlas.

Takže za snahu u Van Damma pochvala, jen to mohlo být u filmu, kde není dabing s Pomejem.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od Budy »

Snaha zde asi je, ale vznik druhého dabingu naprosto zbytečný. Místo toho, aby se využil hlas Jiřího Pomeje, kterého už v ničem novém neuslyšíme, tak se předabuje. Kdyby v prvním dabingu nemluvil Pomeje a byl ještě naživu, tak slyším argumenty Primy, že je třeba film nově namluvit právě s ním.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6999
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od Michaela2 »

Souhlasím, mně se ZP jako náhrada na JCVD také libí :)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od Budy »

Na Van Damma by se mohl nově vyzkoušet Kryštof Rímský.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2615
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Nájemní zabijáci / Assassination Games

Příspěvek od Pan X »

Souhlasím s Budym, když je dabing s panem Pomejem, je to dosti zbytečné a pro mě jako velkého fanouška spojení pomeje-van damme je to podle mě velice ..... . Jinak jak jsem už, zde kdysi psal, byl by podle mě skvělou náhradou Jiří Kalužný a proto jsem vyrobil toto video - Jiří Kalužný jako Jean-Claude Van Damme (viz. dokoukejte video až do konce, nejdřív ve videu porovnávačka obou pánu a na konci výsledek). Doufám že se někdy poštěstí a obsadí ho.

(EDIT: 5.8. 2020 - 12:57 - odkaz na video už jde otevřít)
Naposledy upravil(a) Pan X dne 05 srp 2020 12:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Filmy“