Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
balcin
Příspěvky: 56
Registrován: 22 dub 2008 23:22

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od balcin »

Jack_6428 píše:@balcin: Ono se nemá moc cenu nad takovými výroky rozčilovat. Mě tenhle zrovna přišel přinejmenším trochu zaujatý. Šlo to napsat i trochu jinak. Je pravda, že když člověk daný žánr nezná, zvlášť anime, tak to je potom trochu problém, ale nic není perfektní a měli bychom být rádi za to, co je. Co vím a různě slýchávám, tak někdy jsou ty podmínky pro dabing fakt špatné, už jen třeba proto, že zdrojový materiál s kterým se pracuje je schválně ve špatné kvalitě, apod. Obecně ale i přesto, je ten český jeden z nejlepších na světě. Já třeba tenhle seriál (Clone Wars) jako takový nemusím, viděl jsem pár dílů anglicky a vadí mi styl, jak vypadá (obecně nemám rád dnešní "cool" vlnu 3D CGI a Flashe - upřednostňuju ruční/kreslenou práci jak tomu bylo do konce 90. let, než vše ovládly počítače), protože působí na mě moc zjednodušeně a dětsky. Nicméně, to neznamená, že pro děti je. V USA se vysílá s ratingem PG-14-V, čili do našich podmínek převedeno by tomu odpovídalo "od 15 let". To už nejsou děti. Navíc, velkou část diváků animované/kreslené produkce tvoří dospělí, i když si to někteří (viz. Prima) neuvědomují. Ted Turner to věděl, když zakládal Cartoon Network v roce 92. A když už nic jiného, prodá to samotný fakt, že to jsou Star Wars. Takže bych byl rád, kdyby se tahle série objevila i v TV, abych se na ni mohl podívat. A nebude to kvůli tomu, že by se mi najednou ten styl líbil, ale proto, že jsem zvědavý na samotný dabing, protože co tu vidím a co jsem slyšel, se opravdu povedl (nejen díky věrnosti zvukových efektů). Takže, i když jsem ho zatím ještě neslyšel, přesto za tuhle práci děkuju a věřím, že fanoušky určitě potěší. Přeju hezký den.
Lukas.
Děkuju, právě proto jsem na něj odpověděl. Když někdo kritizuje moji práci slušným způsobem, rád si z toho něco vezmu, ale tato slova byla na mě příliš silná. Balcin.
Uživatelský avatar
draky
Příspěvky: 313
Registrován: 30 bře 2008 21:26

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od draky »

Navíc, velkou část diváků animované/kreslené produkce tvoří dospělí, i když si to někteří (viz. Prima) neuvědomují.
Jasně, přesně proto vůbec nevysíláme na Coolu denně minimálně 2 hodiny kreslený produkce pro dospělý. Klonový války jsou prostě nevhodnej seriál, jinak by ho tu už dávno někdo vysílal. Nedokázali si podle mě přesně určit diváka, na kterého míří. Na děti je příliš politickej a pro dospělý zase příliš střílečkoidní a divně "kreslenej". V poměru cena/sledovanost se to prostě nevyplatí.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Já nevim, ale nevšiml jsem si, že by pan Balcárek něco někdy udělal špatně, narozdíl od jiných umí dobře pracovat s dostupnými prostředky a jak tak na to koukám, musím velmi poděkovat za tolik hlasů z původních SW a hlavně za obsazení Jana Šťastného a Petra Pelzera. Jan Vondráček se mi zdá jako skvělá náhrada, protože už v Mentalistovi a ve Smallville ukázal, jak umí pracovat s hlasem a ovládat charisma postavy. Nevím, proč jsou tady jedinci co vidí nějaké jméno a hned sprásknou ruce, hlavně tady, když bylo vážně dodrženo 85% a zbytek doplněn skvělými náhradami. Za tohle patří ode mě panu Balcárkovi a všem ostatním velký potlesk :-: :-: .
Uživatelský avatar
C.I.S.I.
Příspěvky: 235
Registrován: 12 říj 2008 20:15

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od C.I.S.I. »

Hm, Vondracek na Obiho zni zajimave, jsem na to zvedavej ;)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Neví se už, jak je na tom Cad Bane?
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Markus »

Nn, teď se teprve začíná pracovat na druhé půlce, mělo by být jasno tak do dvou až tří týdnů...
Obrázek
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Jak je na tom Bane vlastně věkově? Jestli je ještě šance, měl bych pár dalších návrhů.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Markus »

Dabérovi je 55, dabuje i hraběte Dooku. :) No tak nadhodit nějaká jména tady můžeš, v tom ti přeci nikdo nebrání. Víš, že si to tady pan Balcárek čte a třeba se mu bude tvůj nápad líbit...
Obrázek
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Když by nevadil starý hlas a zněl by dobře zdeformovaný tak co třeba takový Ladislav Županič?
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Markus »

Za sebe musím říct, že se mi tento nápad vážně líbí. On je Bane dost stylizovaný jako takový kovboj a tohle by mohlo pasovat...
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Seriály“