Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Opsha »

Petr Novak píše:Balcárek? No, nevím jestli to byla dobrá volba. Je pravda, že u Farscape odvedl dobrou práci, ale na druhou stranu, v případě anime, na co sáhl, to zkazil (jedinou výjimkou je Howl's Moving Castle), takže nevím, když se tu kombinuje žánr scifi a anime, jestli se bát nebo radovat. Je pravda, že jsem možná proti panu Balcárkovi trochu zaujatý, protože mu prostě nikdy neodpustím, jak zprasil tak vynikající umělecké dílo, jakým je Mijazakiho Cesta do fantazie (kde mu navíc nestačilo zprasit jenom český dabing, ale úplně stejně zprasil i ten slovenský), ale přesto, osobně si myslím, že Klonové války by si zasloužili lepšího režiséra, například pana Knopa, který odvedl dobrou práci na SGA a v rámci možností i na anime Blood+. To bych byl přece jenom klidnější, než u pana Balcárka.
A abych pravdu řekl, tak ten Jan Vondráček na Obi-Wana mě taky trochu děsí. No, uvidíme, snad to nebude takový děs.
Počkej, počkej, motáš dohromady Brno a Prahu....
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Petr Novak
Příspěvky: 449
Registrován: 29 kvě 2008 18:02

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Petr Novak »

Opsha píše:Počkej, počkej, motáš dohromady Brno a Prahu....
No a? U dabingu je pro mě důležité, jestli je dobrý nebo ne. Jestli je z Brna nebo z Prahy pro mne až tak podstatné není. A ať se na mě nikdo nezlobí, ale to, že je dabing z Brna není omluva pro to, aby byl úplně mimo, jako se to bohužel mnohdy stalo. A zrovna Cesta do fantazie úplně mimo byla, to ať se na mě nikdo nezlobí.
Ostatním se omlouvám, ale na tohle jsem prostě reagovat musel.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Markus »

Nuže, takže několik upřesnění, které jsem dnes stačil pochytit...

Libor Hruška - Ahmed Best (Jar Jar Binks)
Lucie Svobodová - Olivia d'Abo (Luminara Unduli)
Lukáš Hlavica - Dee Bradley Baker (Onaconda Farr)
Petr Gelnar - Phil LaMarr, Ron Perlman (Kit Fisto, Gha Nachkt)
Petr Oliva - Tom Kenny (Nute Gunray)
Petr Pelzer - James Arnold Taylor (Plo Koon)
Zbyšek Horák - James Marsters, Tom Kane (kapitán Argyus, vypravěč)
Zdeněk Mahdal - Brian George, Tom Kenny (král Katuunko, Nahdar Vebb)

Zvuk: David Pavlíček

Jan Vondráček zní skvěle, stejně jako celý dabing. A Filip Švarc je dokonalý "dementní droid", ani k tomu nepotřebuje zkreslit hlas. :lol: Fakt paráda. Pánové Balcárek i Pavlíček se opravdu snaží, těším se na výsledek....

P.S. Nahrávka se kterou se pracuje je tak mizerná (černobílá, zrnitá, s lítacím pruhem), že jestli se u postav v dálce objeví jemný asynchron, tak můžete proklít Lucas Animation. Hnus...
Obrázek
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 536
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od MikeZ »

P.S. Nahrávka se kterou se pracuje je tak mizerná (černobílá, zrnitá, s lítacím pruhem), že jestli se u postav v dálce objeví jemný asynchron, tak můžete proklít Lucas Animation. Hnus...
Proč kolem toho dělají takový humbuk? V amerických televizích už to dávno běželo, vyšlo to tam i na dvd a u nás už to taky většina SW fanoušků viděla, tak o co jim jde?
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Doplněno :D . Libor Hruška - paráda a to, že vyšel Petr Pelzer na Plo Koona no to je fakt bomba, teď eště, kdyby si ten Hlavica střihnul i Banea, to by byla paráda na n-tou.
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Jó a eště musím říct, že se moc těším na Rookies v podání Jana Šťastného, to bude nářez :D .
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Markus »

oberon píše:Doplněno :D . Libor Hruška - paráda a to, že vyšel Petr Pelzer na Plo Koona no to je fakt bomba, teď eště, kdyby si ten Hlavica střihnul i Banea, to by byla paráda na n-tou.
No málem vyšel i Martin Stránský na Kit Fista, ale na poslední chvíli bohužel nemohl. S tím Banem ti nevím. Mám pocit, že Onacondo bude i ve finále první série, kde se poprvé objeví Cade. Tudíž by asi bylo lepší ponechat pana Hlavicu této postavě a vybrat jiného dabéra pro Banea...
oberon píše:Jó a eště musím říct, že se moc těším na Rookies v podání Jana Šťastného, to bude nářez :D .
To si piš. :) Vidět ho to dabovat byl zážitek.
Obrázek
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Stránský zamrzí, ale což vždyť se mi splnil sen - někdo byl na někoho obsazen a já ho navrhnul, i když jde jen o jednu postavu. Kit Fisto tam není zas v tolika epizodách a ještě míň mluví, hlavně jsem zvědavý, jak se bude Pelzer lidem líbit (Plo Koon je tam hned v několika klíčových epizodách). Ale to sledování Šťastného při dabingu Rookies, sakra to ti upřímně závidím. :D
balcin
Příspěvky: 56
Registrován: 22 dub 2008 23:22

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od balcin »

Petr Novak píše:Balcárek? No, nevím jestli to byla dobrá volba. Je pravda, že u Farscape odvedl dobrou práci, ale na druhou stranu, v případě anime, na co sáhl, to zkazil (jedinou výjimkou je Howl's Moving Castle), takže nevím, když se tu kombinuje žánr scifi a anime, jestli se bát nebo radovat. Je pravda, že jsem možná proti panu Balcárkovi trochu zaujatý, protože mu prostě nikdy neodpustím, jak zprasil tak vynikající umělecké dílo, jakým je Mijazakiho Cesta do fantazie (kde mu navíc nestačilo zprasit jenom český dabing, ale úplně stejně zprasil i ten slovenský), ale přesto, osobně si myslím, že Klonové války by si zasloužili lepšího režiséra, například pana Knopa, který odvedl dobrou práci na SGA a v rámci možností i na anime Blood+. To bych byl přece jenom klidnější, než u pana Balcárka.
A abych pravdu řekl, tak ten Jan Vondráček na Obi-Wana mě taky trochu děsí. No, uvidíme, snad to nebude takový děs.
Milý příteli, važ slova. Viděl jsi jinou mou práci, než podle Tebe ty zprasené věci? Jak už jsem tady někde psal, neíte, za jakých podmínek některé věci vznikají a čím jsem omezení, a nezlote se, že jsem žánr Anime do určité doby vůbec neznal. Jediné s čím s Vámi souhlasím, že pan Knop je vynikající režisér. Balcárek
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: Clone Wars

Příspěvek od Jack_6428 »

@balcin: Ono se nemá moc cenu nad takovými výroky rozčilovat. Mě tenhle zrovna přišel přinejmenším trochu zaujatý. Šlo to napsat i trochu jinak. Je pravda, že když člověk daný žánr nezná, zvlášť anime, tak to je potom trochu problém, ale nic není perfektní a měli bychom být rádi za to, co je. Co vím a různě slýchávám, tak někdy jsou ty podmínky pro dabing fakt špatné, už jen třeba proto, že zdrojový materiál s kterým se pracuje je schválně ve špatné kvalitě, apod. Obecně ale i přesto, je ten český jeden z nejlepších na světě. Já třeba tenhle seriál (Clone Wars) jako takový nemusím, viděl jsem pár dílů anglicky a vadí mi styl, jak vypadá (obecně nemám rád dnešní "cool" vlnu 3D CGI a Flashe - upřednostňuju ruční/kreslenou práci jak tomu bylo do konce 90. let, než vše ovládly počítače), protože působí na mě moc zjednodušeně a dětsky. Nicméně, to neznamená, že pro děti je. V USA se vysílá s ratingem PG-14-V, čili do našich podmínek převedeno by tomu odpovídalo "od 15 let". To už nejsou děti. Navíc, velkou část diváků animované/kreslené produkce tvoří dospělí, i když si to někteří (viz. Prima) neuvědomují. Ted Turner to věděl, když zakládal Cartoon Network v roce 92. A když už nic jiného, prodá to samotný fakt, že to jsou Star Wars. Takže bych byl rád, kdyby se tahle série objevila i v TV, abych se na ni mohl podívat. A nebude to kvůli tomu, že by se mi najednou ten styl líbil, ale proto, že jsem zvědavý na samotný dabing, protože co tu vidím a co jsem slyšel, se opravdu povedl (nejen díky věrnosti zvukových efektů). Takže, i když jsem ho zatím ještě neslyšel, přesto za tuhle práci děkuju a věřím, že fanoušky určitě potěší. Přeju hezký den.
Lukas.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“