Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2595
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Pan X »

A velice záslužnou práci dělá Anežka :-: :-: .
Moc jí držím palce ať se jí daří v oboru a taky si přeji, aby jsme ji slyšeli v dabingu častěji :-: .
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Tomasak »

Přes google lze už dohledat 1. řadu i na českém HBO Go, avšak po rozkliknutí error 404
epizoda 6 přitom se ukazuje normálně https://hbogo.cz/serialy/star-wars-klon ... /epizoda-6 (nemám HBO go, takže nemůžu zkusit sám :( )
bondicek98
Příspěvky: 220
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od bondicek98 »

Ono je to tak zatím udělali náhledovku ale obsah ješte nepřidali, takže když to rozklikneš aplikace ti napíše chybějící obsah
Pokud máte HBO klidně to můžete zkusit
https://hbogo.cz/redirect/106612#
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KOMZA »

Až teď jsem si všimla, že u Asajj došlo ke změně, to mě hodně mrzí, protože Martina Menšíková byla výborná. Ninu Horákovou mám zatím spojenou spíše s takovými příjemnými postavami, ale kdo ví, snad mě mile překvapí. Taky mě trochu mrzí Shaak Ti, Klára Jandová se mi v šesté sérii líbila. Naopak se mi docela zamlouvá, že Cad Banea nyní dabuje Miloš Vávra, přijde mi to padnoucí, ale myslím, že třeba Typho mohl Jakubu Saicovi zůstat. Byla jsem dost zvědavá, kdo bude dabovat Vizslu (a vlastně jaké bude celkově pak obsazení u Mandalore epizod), tady jsem hodně překvapená, ale zamlouvá se mi to. Taky se mi líbí Jiří Valšuba na Mundim (i když mohl klidně zůstat Vladimír Kudla) a Irena Máchová na Aurře (koukám ale, že tam došlo ke změně), Roman Štabrňák na Synovi, Simona Postlerová na Talzin. Zaráží mě ale obsazení Jiřího Klema na Otce, to se mi moc nelíbí... A taky nějak nechápu, proč nemohl být Libor Terš, když je v obsazení, obsazen na Organu, když by tak mohla být alespoň návaznost na prequely a tady obsazení nesedí ani s Povstalci a ještě tu dochází ke změnám mezi sériemi... :?

Především však doufám, že se můžeme těšit na Jiřího Dvořáka jako Maula, a říkám si, kdo ze zbytku obsazení třetí série by mohl být Savage... :-?
bondicek98
Příspěvky: 220
Registrován: 08 lis 2018 17:51

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od bondicek98 »

Takže zatím jsem viděl kousek prvního dílu. A musím uznat že mě překvapila Ventress/Nina Horáková je to dobrá náhrada za paní Menšíkovou. Dooku je stejný z 6 řady a ostatní nebudu komentovat, protože jsou stejní.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KOMZA »

Tady je nějaká zrada... Protože pár dalších dílů, co jsem proklikala, má první dabing :shock:

EDIT: 13. díl (a nějaké další, co tak koukám) chybí, dle titulků jsou některé díly s novým dabingem :D Ale jinak souhlasím, Nina Horáková nezní vůbec špatně, jen je to trochu nezvyk, ale líbí se mi.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KOMZA »

Tak jsem to zatím rychle proklikala, alespoň první sérii (ale když už bude ten 4. květen a skončí nám sedmá série, chvilku tomu věnuji, v tuto chvíli víc času bohužel nemám), protože mě zajímalo, jak je to s těmi dabingy a jak to po letech zní. Současný stav na HBO ohledně první série je tedy takovýto:

PRVNÍ DABING: díly 2, 3, 5, 7, 10,
NOVÝ DABING: díly 1, 4, 6, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 22
CHYBÍ: díly 13, 19, 20, 21

Vůbec nechápu, jak k tomu došlo nebo jaký to má smysl... Ale k dabingu samotnému: Mně by se strašně líbilo, kdyby mohl Bohumil Švarc ml. znovu předabovat Anakina v nové trilogii, protože podle mě je skvělý, ale postupně do té postavy "dospěl", nebo jak to říct, možná mě někdo chápe. Takže tady rozhodně super. Byl trochu nezvyk slyšet Václava Rašilova, i když jsem s ním počítala a jeho volba mi vůbec nevadila, ale jelikož jsem pár týdnů zpátky viděla schválně pár dílů CW v češtině, měla jsem ještě zafixovaného Jana Vondráčka, ale zbavuju se toho a je to fajn. Je sice pravda, že Jan Vondráček zněl více autoritativněji vůči Anakinovi, ale nakonec mi to sedí. Anežka Pohorská byla sice skvělá Ahsoka, ale Sára Nygrýnová je opravdu výborná, chvílemi je správně kousavá a hlavně odpovídá Ashočině věku, moc se mi líbí. Jan Šťastný se hlasově přiblížil původnímu dabingu první série, že jsem si nejdřív nebyla ani jistá, jestli jde zrovna o díl s novým dabingem, což jsem po šesté sérii, kde měl hlas položený o něco níž, nečekala a je to jedině dobře vzhledem k originálu. No a Filip Švarc je pod tím filtrem jako vždy nepoznatelný, ale jeho droidi zní stále stejně dobře "dementně", paráda.

Co se týče návratů, tak Tomáš Juřička a Bohuslav Kalva (děkuji za návrat!) zní i díky hlasové stylizaci jakoby neuplynula mezi dabingy vůbec žádná doba, podobně je tomu u Jitky Moučkové, Jiřího Schwarze (tam mě až překvapuje, jak moc Yularena po téměř deseti letech trefil) nebo Zdeňka Maryšku u Honda, drobných změn si lze za mě povšimnout u Jiřího Plachého a Pavla Rímského, ale to už se dá čekat a hlavně to není žádná překážka, spíš na to jen poukazuju. Možná jen Libor Hruška daboval Jar Jara o trochu jinak, než jak jsem zvyklá, ale třeba to v dalších sériích bude jinak. Když se zaměřím na změny, tak Miloslav Mejzlík skvělý, to se dalo po šesté sérii čekat, Petr Pospíchal je na Plo Koonovi taky super náhrada a hodně se mi líbí Rudolf Kubík, ten mě mile překvapil, nečekala jsem, že to bude až takhle dobré, mám ale pocit, že Grievous míval mnohem lépe zpracovaný filtr, tady se mi to zdá trochu málo, což je škoda. Asajj mě mrzela, ale Nina Horáková nakonec opravdu fajn, v prvním díle mi to přišlo takové nejisté, ale třeba v tom díle, kdy jde Ventress pro Gunraye, ta nejistota zmizela a myslím, že to bude v budoucnu povedené spojení. Ladislav Županič a Miloš Vávra skvělí.

Mám tu ovšem i pár ale, které přidávám třeba právě ke Grievousově filtru. Jsem ráda, že Sabina Laurinová opět dabuje Aylu, ale moc se mi v prvním dabingu líbil ten přízvuk, který zde chybí, podobně to mám třeba u Vindiho, což mě současně přivádí k tomu, že zde Zbyšek Horák dabuje možná až moc postav, ač by to podle mě šlo rozhodit mezi ostatní dabéry. Také mi úplně neseděl Jiří Ployhar na Organovi, ale tam je stejně změna, takže uvidím dál. A ještě nechápu, proč Jan Šťastný dabuje i členy senátního komanda, když nejde o klony...

Jinak to na mě celé působí opravdu dobře a jsem ráda, že dabing vznikl, i když pro některé může být u první série zbytečný, ale není vůbec k zahození, jen je špatné, že je na HBO namíchán s tím původním, to bude pro neznalé dost matoucí... Je škoda, že jsme na doplnění čekali tak dlouho, ale díky za to, konečně to je a zní to skvěle, předpokládám, že tomu tak bude i u dalších sérií, i když zde bude také záležet na tom, jaké dabéry obdržela řada nových a veledůležitých postav, nejen Maul nebo Savage. Tak uvidíme, uslyšíme.

EDIT: Tak teď dokonce koukám, že některé své myšlenky po letech opakuji :D
KOMZA píše:A Bohumil Švarc ml. mi postupem času přijde stále lepší a lepší a také víc padnoucí na Anakina, proto by se mi docela líbilo dodabování.
Jinak, co si teď ještě rychle vybavím k doplnění:
Zbyšek Horák - Michael York (Dr. Nuvo Vindi), Corey Burton (Ziro Hutt)
Matěj Havelka - David Kaufman (Jaybo Hood)
scoby
Příspěvky: 11
Registrován: 12 bře 2013 08:03

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od scoby »

V roce 2010 na DVD vyšlo několik epizod s cenzurou. Jsou to přesně ty epizody, které jsou na HBO s původním dabingem. Otázkou je, proč tomu tak je a proč po letech nejsou epizody bez cenzury.

Série 3 dostupná od 08. 05. 2020
Série 4 dostupná od 15. 05. 2020
KaraMik
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2019 13:00

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KaraMik »

Chybějící epizody Klonových válek na HBO budou brzy doplněny, nejedná se o cenzuru, ale o technickou chybu, která se nyní řeší. :)

5. série vychází 22.5.2020
Tomasak
Příspěvky: 167
Registrován: 17 pro 2014 17:32

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Tomasak »

Budou opraveny i ty díly, které podle zdejších informací mají 1. dabing a ne 2.?
Odpovědět

Zpět na „Seriály“