Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Jack_6428 »

Tak zrovna ten Kalva/Yoda mě osobně, z mnoha důvodů, pálí nejmíň. Spíš mi vadí, podobně jako u Pokémonů, vynechání předchozích a budoucích řad. Chápu, že AXN tohle nadabovat muselo, ale v podstatě to byl zbytečný čas a peníze - jedna řada ze začátku a pak jedna z konce s dírou uprostřed a za je divákovi na dvě věci.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9259
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od filip »

Aha to je pro AXN. Já myslel, že se to stejně jako Povstalci dělá rovnou pro Disneyho/Lucasfilm, tak to už chápu.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od oberon »

Yodu si zřejmě nechal přecastovat Disney, dodatečně s ním předělali i 1. sérii Povstalců, kde ho původně dělal Kalva. Sehnat Sašu byl vždycky problém, nedělal ho tady kvůli tomu i v tý 1. sérii. V Povstalcích jde o dost jinou situaci, vždycky je snadnější tenhle typ herců sehnat jenom na pár replik, které jsou hotové během deseti minut, než domluvit časový harmonogram na roli, jejíž dabing by mohl trvat i pár hodin, nebo by se dabovala během vícero natáčecích dní...
balcin
Příspěvky: 56
Registrován: 22 dub 2008 23:22

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od balcin »

filip píše:No ta 6.série je až na dva tři dabéry skoro hrůza. Měli to dát panu Michálkovi, který dělá Povstalce a myslím, že velice dobře. To si Lucasfilm ty Klonové války nehlídá?
Ano, právě, že hlídá, takže obsazení je schváleno po velkém castingu samotným Lucasfilmem.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Slipio »

6,serie
Libor Hruška - Ahmed Best (Jar Jar Binks), Vladimír Kudla - Ian Ruskin (Finis Valorum), Brian George (Ki-Adi-Mundi),Paul Nakauchi (Sifo-Dyas)
Naposledy upravil(a) Slipio dne 13 úno 2016 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Slipio »

:-: Jaromír Meduna - Liam Neeson (Qui-Gon Jinn) a Simona Postlerová - Jaime King (Pravda), Anežka Pohorská si asi nadabovala Ahsoku Tano, ale jistý si nejsem
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Michel »

Nemohl byste prosím, pane Balcárku, prozradit, kdo se účastnil castingu na Obi-Wana a hraběte Dooku? Mně takovéto informace vždycky zajímají a zpravidla jsou běžnému divákovi nedostupné. Moc děkuji.

Celkově ten dabing na mě působí velice dobrým dojmem, i u překladu byly ohlídaány zažité termíny (např. Fives = Pěťák).

Nedodržení zažitého hlasu u Obi-Wana mě taky trochu mrzí, ale na Václava Rašilova si člověk zvykne poměrně rychle, rozhodně je to pečlivě vybraná náhrada. Pokud mistra Yodu nařídil opravdu přeobsadit Disney, tak je to na palici. Neříkám, že to není logická volba s ohledem na originální Yodům skřehotavý hlas, ale když už tady jednou dělal casting Lucas...
A u hraběte Dooku počítám, bohužel moc na výběr asi nebylo, v dané věkové kategorii ve Star Wars "neobsazených" dabérů bohužel moc nezbývá. Pan Mejzlík není špatný, ale zrovna v téhle herecké poloze mi přijde docela nevýrazný, moc na mě nepůsobí jako zákeřný záporák. Mně osobně by přišlo zajímavé na hraběte Dooku vyzkoušet pány Alfreda Strejčka nebo Pavla Novotného, ale netuším, jestli na to byly podmínky.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od Slipio »

Mohl by někdo prosím aktualizovat 6.serii?
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KOMZA »

1. SÉRIE
Zdeněk Maryška (Dr. Nuvo Vindi)
Oldřich Hajlich (Jaybo)

6. SÉRIE
Petr Neskusil (AZ-3)

V rámci Star Wars nadšení v posledních dvou měsících mě potěšila přítomnost úvodního filmu na YT, když jsem na něj náhodou narazila, načež jsem se poprvé dostala ke Klonovým válkám i v češtině. Musím říct, že mě mrzí absence dabingu k 2. až 5. řadě, protože dabing je to vskutku vydařený, klidně bych zhlédla seriál kompletně znovu. Jan Vondráček byl jako Obi-Wan skvělý, vůbec nijak mě jeho přítomnost namísto Saši Rašilova nerušila, podobně je tomu u Jitky Moučkové, na Padmé seděla. Anežka Pohorská je skvělá, moc se mi na Ashoce líbila, droidi Filipa Švarce jsou výborní, taktéž se mi hodně líbila Martina Menšíková, ta byla jako Ventress perfektní. Ke zbytku obsazení v návaznosti na dabing nové trilogie nemám co dodat, super. Nevšimla jsem si žádným nesrovnalostí v překladu, jen co se týče zvuku jsem párkrát zaznamenala špatné použití filtrů u klonů (tj. filtr bez nasazené helmy nebo naopak) a asi dvakrát jsem měla pocit, že se na chvíli objevila původní audiostopa, ale jinak nic závažnějšího.

Co se týče šesté série, tak tam pochopitelně zamrzí nucená změna v obsazení, na druhou stranu je nutno říct, že Miloslav Mejzlík se popasoval s hrabětem Dooku obzvlášť dobře, neměla jsem s ním nejmenší problém. Co se mi však už nelíbilo bylo nahrazení Bohuslava Kalvy na Yodovi Václavem Knopem, to pro mě byla opravdu velká rána a hodně mě to i štvalo, jelikož v samotném závěru seriálu dostal Yoda skutečně velký prostor. Celkově mě tato změna dost rušila. Dále mi neseděl dabér Plo Koona, ale hlas jsem nedokázala identifikovat. Měla jsem však zrovna zafixovaného Petra Pelzera a tohle byla dost velká změna. Ale není to nijak velký problém, jelikož se tu Plo Koon zase tolik nevyskytuje. Teď konečně přecházím k pochvalám. Libor Hruška na Jar Jarovi skvělý jako vždy, stejně tak Jiří Schwarz na Yularenovi, líbila se mi hodně Klára Jandová na Shaak Ti a Lucie Svobodová na Nala Se. Václav Rašilov je na tom podobně jako Jan Vondráček v první sérii, člověk si rychle zvykne a už nic neřeší, hlasově je i blíž Sašovi a navíc si zde Obi-Wana zase tolik neužijeme. A Bohumil Švarc ml. mi postupem času přijde stále lepší a lepší a také víc padnoucí na Anakina, proto by se mi docela líbilo dodabování. Nejvíc mě však potěšil Jaromír Meduna, musím říct, že toho jsem opravdu nečekala. Jelikož jsem před sledováním nepročítala obsazení, nejdříve jsem si myslela, že se mi to zdá, a ono ne. Pavel Rímský samozřejmě opět bezchybný a Jiří Plachý byl obzvlášť v samotném závěru naprosto úžasný. Avšak trochu mě zklamal návrat k anglickému čtení označení robotů a tak... Zrovna mnou doplněný AZ-3 je tím pádem čten jako [ej zí srí], což je docela škoda, doufala jsem, že na tohle zůstane jen vzpomínka v podobě druhého dabingu staré trilogie, ale jinak jsem ani tady v překladu nezaznamenala žádné prohřešky proti Star Wars, jak píše Michel - zažitá jména zůstala zachována. Pročítala jsem si tu diskuzi ohledně obsazení klonů. V souvislosti s filmem bych asi spíše hlasovala pro Marka Liberta, ale Jan Šťastný byl skvělý a opravdu dobře se mu dařilo odlišovat i větší množství klonů v jedné scéně.

Celkově mám z dabingu taktéž dobrý pocit a jak už jsem psala, mrzí mě, že není seriál kompletní... Ideálně by se mi líbil i dabing k původním kresleným Clone Wars, ale o tom si už tuplem mohu nechat jenom zdát. Ale bylo by to fajn. Postavy ještě nejsou všechny, až budu mít čas, projedu to znovu a případně chybějící doplním.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2631
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars: Klonové války / Star Wars: The Clone Wars

Příspěvek od KOMZA »

Star Wars: The Clone Wars Official Trailer | Klonové války se nečekaně vrací. Je nějaká šance, že by se toho u nás někdo chopil a vznikl tak třeba následně i dabing ke zbytku sérií?
Odpovědět

Zpět na „Seriály“