My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Angus MacGyver »

Palg:

Nemyslím, že by to byl pseudonym. Když se někdo může jmenovat "Skočdopole", tak proč ne "Osolsobě"? :-)
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od palg »

jak se tu psalo, skutečně nadaboval Mirko Musil i Mickeyho vánoční koledu? všude na netu je pod tímto názvem jenom dabing pana Knota. tak nevím.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Mám to na originálce. A někdy na Vánoce 97 nebo 98 jsem to viděl na Nově. Dokonce jeden kořeň na Disney stránkách tvrdí, že na Nově byl jinej dabing než na VHS, což já vzhledem k jednomu shlédnutí v TV nemůžu potvrdit, ani vyvrátit (i když mám pořád pocit, že tomu malýmu nemocnýmu v TV říkali Tiny Tim, stejně jako v knize, co u nás kdysi vyšla, zatímco na kazetě mu říkaj Timíček, ale možná se mi to jen pomíchalo s tou knihou).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Janek3b »

Vánoční koleda vyšla na kazetě s tímto dabingem: https://www.youtube.com/watch?v=hAf6ex1bfFI, na konci vystupuje kačer Donald a rozhodně ho nedabuje Zdeněk Štěpán. Nahrávka z Novy byla tak dva roky nazpátek ke stažení na uložto a mohu potvrdit, že tam Zdeněk Štěpán účinkoval. Dialogy jsou u obou dabingů téměř stejné.
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od franidlo »

Krikri píše:
palg píše:v díle 1. dabingu Válka stínů daboval Magiku Von Čáry Zdeněk Štěpán.
Zřejmě máš na mysli ten její stín, protože Magika je stoprocentně Ivanka Devátá.
Potvrzuji, že Magika je v tomto díle Ivanka Devátá. Její stín je Tomáš Juřička.
Raikkonen
Příspěvky: 64
Registrován: 15 srp 2010 19:59

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Raikkonen »

Kačeři na divokém západě (Ducks of the West) první ČST dabing - Tex Buldok - Bohdan Tůma. Slyším správně? To tedy musí být jeden z jeho prvních dabingů, v profilu má až dabingy z roku 1993.
Pak když je Tex převlečený za ducha Jessieho Jonese, tak dabuje Petr Oliva.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od Lukiz »

Bohdan dle vlastních historek daboval už někdy v polovině 80. let. V profilu nemá doplněné ty nejstarší štěky (jsou tam na druhý stránce)
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Já se zatím domníval, že ho mluvil Petr Oliva v obou podobách. Každopádně B.T. měl v Kačeřích příbězích i v RR nejeden štěk. Pokud jde o dabingy z 80. let, tam jsem ho nikde neslyšel, ale pochybuju, že by v té době dělal jen štěky v dnes zapomenutých filmech ze SSSR, ČLR a KLDR. :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: My z Kačerova / Ducktales

Příspěvek od bukajkalab »

ReDabér píše:To je pravda, v jednom díle ji daboval i Ladislav Potměšil. A paní Čvachtovou, v několika jednotlivých dílech mimo Ljubu Skořepovou namluvily ještě Jana Altmannová, Hana Talpová nebo Ljuka Krbová.
oprava : Ljuba Krbová
bez urážky každý děláme chyby ;)
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: My z Kačerova / Kačeří příběhy / Ducktales

Příspěvek od HonzaXXII »

Akorát Ljuba Krbová ji nikdy nemluvila, to jen ten, co namlouval titulky, omylem řekl špatné jméno. Jako u Gumídků několikrát omylem řekl "Oldřich Lipský". A kam až sahá moje paměť, Jana Altmannová Čvachtici taky nikdy nemluvila.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“