Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Pomajz »

Willy Fog byl dabován na přepis z filmového pásu a jsou tam vidět i slepky v obraze kdy se přesto dabovalo. Kdyby dostali nový master , kdo ví jestli by to nemuseli předabovat. Na pár takových filmů s předrevolučním dabingem sem narazil, kdy ve zvuku slepka nebyla a v obraze ano. A těžko si s tím někdo dá tu práci to opravovat, kort na ČT, kde to poslední dobou....škoda slov.
Jeden takový příklad Páni kluci. Obraz HD sken z 35mm a zvuk z jiného staršího zdroje kde byla samá slepka, vynechaný slova a divně navazující hudba a přitom obraz bez vady.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Krikri »

HonzaXXII píše:Zrovna u Foga si nemyslím, že by ty upoutávky na příští díl někdo vystřihl, když jsou ještě před závěrečnýma titulkama. Ale je pravda, že u našich televizí v tomhle šíleným 21. století si člověk nemůže být jistý ničím.
A kde myslíš, že ty upoutávky na další díl mívala Mája? Jako většina anime té doby rovněž ještě před závěrečnou znělkou. Ty upoutávky namlouval Rösner alias Hop a pokud mě paměť neklame, vždy to zakončoval zvoláním "hopsá". Ty si ty verze s upoutávkami před závěrečnou znělkou už nepamatuješ? Bez nich to teď je jaksi neúplné.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od HonzaXXII »

Pomajz: Nebyli tak dabovaní i Smolíkovi? Přinejmenším u první řady je v půlce dílu vždycky takový ten znak pro konec smyčky a pak na začátku druhé půlky často chybí část první repliky. A nový obraz naroubovali bez problémů (i když možná ty neúplné repliky rovnou vystřihli úplně, ale to si přesně nepamatuju, protože já se koukám pořád na ten původní obraz). A kromě toho jsem si před nějakými pár lety porovnával ty české kopie Foga se zahraničními, pravda, jen tak amatérsky baj voko (jeden obraz z Youtubu na jedné straně, druhý z přehrávače na druhé). A leckde skutečně chybí ty písničky (některých je fakt škoda, jiných ne) a možná i pár slov kolem nich, ale jinak jsem si nevšiml, že by v naší verzi něco přebývalo či chybělo. Ty slepky můžou být tam kde začínaly/končily ty vystřižené písničky.

Krikri: Před tím než mi bylo kolem 20 jsem naposled viděl Máju někdy ve školkových letech, a z té doby si samozřejmě nemůžu pamatovat, jestli tam byly nějaké upoutávky.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Alesfiala »

Krikri píše:A kde myslíš, že ty upoutávky na další díl mívala Mája? Jako většina anime té doby rovněž ještě před závěrečnou znělkou. Ty upoutávky namlouval Rösner alias Hop a pokud mě paměť neklame, vždy to zakončoval zvoláním "hopsá". Ty si ty verze s upoutávkami před závěrečnou znělkou už nepamatuješ? Bez nich to teď je jaksi neúplné.
On v dabingu ČST říkal Hop na konci upoutávku na další díl? To ani nevím, myslel jsem že tehdy byla do Prahy dovezena Včelka Mája zkrácená... Ale nějaký záznam na Máju z Premiéry by se hodil. Ale že to tam už dávno není.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od HonzaXXII »

Byla to zkrácená verze. Ale bohužel zkrácená o důležitější věci než nějakou s prominutím blbou upoutávku (kterou ale nemuseli dodatečně vystřihnout).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od salgado »

Také jsem nepochopil, proč to vysílali bez té závěrečné Hopovy upoutávky na další díl.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Krikri »

Rád bych věděl, zda vůbec v archivu ČT stále mají ty původní verze s upoutávkami pro případ, že by jim vlastníci práv někdy v budoucnu prodali plné verze a nebo kvůli tomu obrazu od skopčáků je u všech dílů nenávratně odstřihli? Přece jen je to už 30 let zpátky, kdy na ČT (tehdy ještě ČST) naposledy běžely verze s upoutávkami.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Alesfiala »

@Krikri
A záznam alespoň z jednoho dílu nemáte? Já třeba když tak udělám video na vystřižené scény i upoutávky na konci, jedno s 3. dabingem a druhé se slovenským dabingem aby to mělo lepší dabing. Stále mám v plánu naroubovat seriálový dabing do filmu Willy Fog - cesta do středu Země a 20 tisíc mil pod mořem. Mně tam Terš a 3 nepřekládaná jména jaksi vůbec nesedí. A o vystřižených scénách se raději zeptám.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
Uživatelský avatar
Alesfiala
Příspěvky: 105
Registrován: 23 bře 2019 17:27
Bydliště: Veltěže

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od Alesfiala »

Teď ji mají na Prima+, pokud jsem dobře slyšel, tak s původním dabingem.
K tomu předabování: Ono to vlastně vykompenzuje ty vystřižené scény, tak bych to až tak nehrotil, kdyby to někde náhodou bylo třeba s 2. dabingem.
Maximálně 3 příspěvky za týden a minimálně 1 příspěvek za měsíc abych nespamoval
Pokouším se posbírat hlasy dabérů typu různé hlasy stejný dabér
Aleš Fiala
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Včelka Mája / Mitsubachi Maya no boken (1975)

Příspěvek od HonzaXXII »

Vidíš, to mě nenapadlo že by někdo vzal tu plnou verzi, dal tam CZ zvuk a do chybějících scén dal novější dabing (já - a to su Brňák - bych v těch scénách ale radši slyšel tu VHS verzi než tu DVD, samozřejmě za předpokladu že ten VHS dabig vznikl na tu plnou verzi). Vždycky jsem uvažoval jen o tom, že by se do těch chybějících scén dal slovenský dabing.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Seriály“