Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2654
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od KOMZA »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1. SÉRIE
V českém znění: Vladislav Beneš - John Turturro (Vilém z Baskervillu), Martin Zahálka - Rupert Everett (Bernardo Gui), Robert Hájek - Damian Hardung (Adso z Melku)

Dále v českém znění: Miloš Vávra - Fabrizio Bentivoglio (Remigio z Varagine), Ladislav Cigánek - Michael Emerson (opat Abassano da Fossanova), Václav Knop - Richard Sammel (Malachiáš z Hildesheimu), Martina Šťastná, Zdeněk Maryška - James Cosmo (Jorge z Burgosu), Michal Gulyáš, Kateřina Peřinová, Martin Hruška - Piotr Adamczyk (Severin), Svatopluk Schuller - Fausto Maria Sciarappa (Mikuláš z Morimonda), Petra Hobzová, Petr Gelnar - Maurizio Lombardi (Berengar z Arundelu), Vladimír Kudla - Peter Davison (starý Adso / vypravěč), Pavel Šrom - Sebastian Koch (baron z Neuenbergu), Petr Pospíchal - Tchéky Karyo (papež Jan XXII.), Tomáš Juřička - Stefano Fresi (Salvatore), Martin Písařík - Benjamin Stender (Bencio z Uppsaly), Marek Libert - Alessio Boni (Dolcino), Bohuslav Kalva - Roberto Herltzka (Alinardo z Grottaferraty) a další

Překlad: Petr Fantys (s přihlédnutím k českému překladu Zdeňka Frýborta)
Úprava dialogů: Monika Macků
Dramaturgie: Anna Krejčířová
Mistr zvuku: Petr Posolda
Asistent režie: Hana Somolová
Vedoucí produkce: Jan Šubrt
Vedoucí dramaturg: Zdeno Kubina
Vedoucí realizace: Pavel Fuchs
Režie českého znění: Petr Pospíchal
Vyrobila Česká televize 2019
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 15 bře 2021 17:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5056
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od Joe Black »

Ladislav Cigánek - Michael Emerson (Opat Abassano da Fossanova)

Skvělý seriál i dabing. Bravo :-:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6803
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od bloom »

Joe Black píše:Skvělý seriál i dabing. Bravo :-:
Mno, nevím. Kousek jsem zahlédl a dabing mě trochu zklamal. Celkem jsem doufal, že v možnostech ČT se pan Pospíchal (kterého jinak ctím) blýskne jako za starých časů Nemocnice Chicago Hope, ale tady mám spíš pocit, že si ozkoušená sestava odskočila z Barrandova na brigádu na Kavčí Hory. Navíc některá spojení (Everett, Emerson) podle mě moc dobře nefungovala.
sud
Příspěvky: 805
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od sud »

Miloš Vávra - Fabrizio Bentivoglio (Remigio z Varagine), Martin Hruška - Piotr Adamczyk (Severin), Pavel Šrom - Sebastian Koch (baron z Neuenbergu), Petr Pospíchal - Tchéky Karyo (papež Jan XXII.), Tomáš Juřička - Stefano Fresi (Salvatore), Martin Písařík - Benjamin Stender (Bencio z Uppsaly), Marek Libert - Alessio Boni (Dolcino), Bohuslav Kalva - Roberto Herltzka (Alinardo z Grottaferraty)

Po prvním díle je špatné hodnotit, ale Martin Zahálka a Robert Hájek se mi líbili snad nejvíc. Na druhou stranu si s rozpaky zvykám na spojení Beneš / Turturro, i když VB je velký profesionál a hodně se snaží. To samé by se dalo říct o Ladislavu Cigánkovi.
Naposledy upravil(a) sud dne 18 led 2020 14:17, celkem upraveno 1 x.
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Uživatelský avatar
takezo
Moderátor
Příspěvky: 2981
Registrován: 08 kvě 2011 13:30
Bydliště: Bílina

Re: Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od takezo »

Ani jsem to neviděl a už ted mi spojení Cigánek-Emerson trhá uši! :vztek:
Neznámí dabéři - Prosím o pomoc s identifikací
Obrázek
Top: Jiří Schwarz,Filip Švarc,Saša Rašilov,Aleš Procházka,Filip Blažek,Vojtěch Rohlíček
sud
Příspěvky: 805
Registrován: 10 říj 2008 20:00

Re: Jméno růže / Il Nome della Rosa (2019)

Příspěvek od sud »

oprava:
Svatopluk Schuller - Fausto Maria Sciarappa (Mikuláš z Morimonda)

zbývá ještě doplnit:
Ladislav Cigánek - Michael Emerson (opat)
TOP (současní) dabéři: Lukáš Hlavica, Petr Lněnička, Martin Stránský, Jaromír Meduna, David Novotný
TOP (současné) dabérky: Tereza Bebarová, Tatiana Vilhelmová, Antonie Talacková, Jitka Moučková, Simona Postlerová
Odpovědět

Zpět na „Seriály“