Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Re: Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka

Příspěvekod tomas.prochazka » 28 dub 2020 16:23

Prima už nějakou dobu takto (vložené pruhy) vysílá všechen 4:3 obsah. Bohužel.
tomas.prochazka

Příspěvekod Spoza » 01 kvě 2020 01:06

Daniel D. píše:Co je opravdu zvěrstvo je, že to vysílali v 16:9 s napevno vloženými černými bočními pruhy.

A jak jinak by to meli vysilat?
Pokud je mi znamo, HD vysilani nezna jiny format nez 16:9, takze pillarbox je jediny zpusob, jak material ve 4:3 odvysilat v HD.
Spoza

Příspěvekod Michel » 01 kvě 2020 06:55

HonzaXXII píše:Můžem se tu hádat jestli je ten dabing "zapomenutých" dílů špatný nebo ne (a já na něm nic až tak moc hroznýho nevidím).

Mně v tom dodabování vždycky nejvíc tahali za uši Pepa a Gábi. Václav Knop a Magda Rychlíková jsou jinak skvělí dabéři, ale přijde mi, že dost změnili charakter těch postav oproti původnímu brněnskému dabingu. V podání pana Vážanského je Pepa dobrák a hodný taťka, který se občas trochu rozčílí, zatímco pan Knop a režisér Merhaut z něj imho udělali protivného afektovaného despotu. On takto nějak sice zní Pepa-Géza i v maďarském originále, ale měli imho spíš navázat na české znění a obsadit třeba Stanislava Fišera, jak už tu kdysi někdo zmínil.

Naštěstí v Ládínkových raketových dobrodružstvích se Pepa a Gábi vyskytují minimálně, takže tady ten dodatečný dabing je docela v pohodě. Pan Kuneš z původního dabingu je zachován a Jiří Bruder jako Zoro je velmi sympatický. Takže tady i já, puntičkář a velký zastánce předabování nezdařilých dabingů, musím souhlasit, že snažit se to dneska předabovat by nadělalo více škody než užitku.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod throwaway-account » 04 srp 2020 10:41

Doplnění dabérů vedlejších postav:

V českém znění: Jaroslav Kuneš (Ládínek), Vilém Lamparter (Zorro), Libuše Billová (Gábi), Světlana Těšitelová (Týna), Otakar Vážanský (Pepa), Pavel Kunert (Dr. Halíř), Ivan Hojar (vrchní armádní velitel Z) + (blázen - muž sedící na žebříku) + (strážný robot) + (jeden z Chuligantropů) + (jeden z vodních duchů), Olga Hegerová (Luxurie) + (Izolanda) + (blázen - hlava), Jiří Přichystal (strážný u vchodu do hudebního města) + (Malý stařec) + (skřítek) + (obr) + (Šéfstroj) + (bývalý zločinec, který se stal obětí) + (vlkodlak) + (Pitecantrop-surovec), Miloš Kročil (velice slušný Chuligantrop žádající o sůl) + (policista u vchodu) + (muž vydávající noviny) + (blázen - muž jdoucí sám za sebou), Marcela Dürrová (princezna), Jiří Jurka (učitel zpěvu), Jiří Brož (zprávy v televizi) + (vůdce podzemních hudebníků), Jaroslav Fert (náčelník Chuligantropů) + (červený blázen s žárovkou na hlavě) + (bývalý policista, který se stal zločincem), Mirko Matoušek (Pitecantrop varující před útokem Chuligantropů) + (Hoblík) + (Velký stařec) + (starý hudebník), Jaroslav Dufek (Svěrák), Oldřich Slavík (hudební dirigent), Ladislav Suchánek (majitel chaty) a další

V případě nejasností u postav s příliš "obecnými" názvy lze poskytnout přesnější údaje, tj. epizoda, čas a repliky. Například v epizodě Planeta vodních duchů je tam těch vodních duchů několik. Ten, kterého daboval Ivan Hojar, se objeví v čase kolem 21:02 s replikou: "Co se mnou lomcuješ ty splešťule? Doplavu tam sám, mám přece ploutve."
https://soundcloud.com/boleslav-bily - ukázky dabingu málo známých (nejen) brněnských herců. Je možné tyto ukázky používat jako pomůcku při identifikaci dabérů v brněnských dabinzích, především v dabinzích ČST Brno.
throwaway-account

Předchozí

Zpět na Seriály