Simpsonovi / The Simpsons

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od filip »

Doplněna 31.série.
Naposledy upravil(a) filip dne 17 zář 2020 11:59, celkem upraveno 6 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
franidlo
Příspěvky: 62
Registrován: 17 srp 2010 17:29

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od franidlo »

Opravte prosím chybně uvedené dabery reverenda, na což jsem tu upozorňoval už hodně dávno. Do 5. série jej nejčastěji dabuje Jaroslav Pešice, od 6. do 12. série Roman Mihina, což mi potvrdila jeho dcera v diskuzi u jeho profilu, a od 13. série Zdeněk Dolanský.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Dabingfanda »

Nějak mi tam v těch nových dílech nesedí Bohdan Tůma na Barneyho Gumbla ,možná je to tím ,že dabuje i další postavy.To není nic proti němu ,ale nějak mi tam nesedí
Olda808
Příspěvky: 1039
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Olda808 »

31. série:
Zpěv také Ivana Korolová - Jill Sobule (píseň "Dřevorubání") a Anna Remková
peterr
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2020 11:51

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od peterr »

Keďže sa dabuje už skoro 30 rokov a kvalita sa rokmi samozrejme počas takej dlhej doby menila, zaujímalo by ma čo si myslíte, v ktorom období bol dabing najlepší alebo počas ktorých sérii. Nehovorím o kvalite častí ale čisto o kvalite dabingu.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od Pálkman »

Za sebe musím říct, že se mi to hodnotí velmi obtížně, těch sérií a dílů totiž vzniklo tolik, že se mi trochu pletou, ale myslím si, že přibližně asi tak 3.-8. série, protože pár let trvalo než si ty hlasy zejm. paní Štáchové (ale trochu i pana Bedrny aj.) správně sedly na ty postavy. Dále hlavně pro rozmanitost a střídání špičkových dabérů i na vedlejší role - S. Fišer, M. Moravec, Jan Schánilec, Antonín Molčík, Miroslav Táborský, Miloš Vávra aj.. Navíc bylo hodně znát, jak je to dabování tehdy strašně bavilo, což dnes už moc neplatí asi kvůli jiné technice. :arrow: Dříve se natáčelo na ČT tradičně na smyčky, střídaly se skupinky většinou 2 dabérů, kteří vedli spolu dialogy. Nevím do kdy se tak natáčelo, typuju tak do roku 2005?, pak už se i tam začalo klasicky - každý sám nadabuje všechny repliky.

Jinak si myslím, že i pozdější série z ČT dabingem vysoce převyšují ty z Primy, jak počtem různých hlasů, tak jejich výkony. A také už jsem na některé dabéry např. na pana Slepičku, paní Jindrovou-Lupínkovou nebo paní Molínovou z novějších dílů alergický, protože mi to připadá hrozně odfláklé - znějí pořád stejně nudně a průměrně. Technicky to zvládnou skvěle, ale chybí mi tam ten "zápal", který mají dodnes (kromě hlavních) třeba pan Meduna, P. Tesař, B. Tůma..
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od ocypuc »

Souhlasím s tou rozmanitostí na vedlejších rolích a doplním za mě třeba Jitku Molavcovou či Ladislava Potměšila. Co se týká obsazení, někde kolem osmé deváté série se to ustálilo a většinou byly hlasy na vedlejších postavách dodržované. Potešilo třeba obsazení Michaely Kuklové na Xenu, Vladislava Beneše na Richarda Gera, Petra Rychlého či Stanislavy Jachnické na animované Přátelé a další takové drobnosti a to považuju asi za nejlepší období dabingu tohoto seriálu. Na Primě se konal maximálně jako zajímavost Zdeněk Pohlreich a dabéři z Futuramy ve společném díle (i když né všichni). Jinak když pominu, že poslední série jdou s kvalitou obsahu ke dnu, tak i přes to všechno je ten dabing na úrovni, i když Miroslav Saic mi na Barneyho moc chybí.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
peterr
Příspěvky: 13
Registrován: 22 črc 2020 11:51

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od peterr »

Je to tak, že v posledných sériách dabéri postupne ubúdajú a nahradzujú ich tí, ktorí v seriálu už dabujú a preberajú tak ich postavy. Tým pádom je obsadenie každou sériou stále menšie a obohranejšie. Takto to bolo napr. s pánmi Borúvkom, Dolanským, Saicom, či Hessom. Jediní kto mal adekvátnu náhradu boli pán Šetena, ktorého nahradil pán Vlasák a Ivana Korolová za pani Štáchovú. Páni Slepička, Novák či Tůma sú skvelí ale počuť ich na každej druhej postave mi dokáže už dosť liezť na nervy.
Osobne si myslím, že v 90. rokoch bol dabing najlepší. Niektoré postavy síce ešte nemali ustálených svojich dabérov ale nepôsobilo to veľmi rušivo. Rovnako prechod na Primu Cool priniesol určité zhoršenie čo sa týka kvality zvuku, ktorá sa ale postupne zlepšila. No a nakoniec postupné zhoršovanie kvality seriálu ani dobrý dabing nedokáže zachrániť.
1403ka
Příspěvky: 3940
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od 1403ka »

Premiérová 32. séria od 25.1. každý pondelok o 20:15 hod. na Coolu.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9249
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Simpsonovi / The Simpsons

Příspěvek od filip »

Už takhle brzo? Paráda. Tím pádem si dovoluji prozradit, že pan Klapka bude dabovat už jen dědu Simpsona. Ředitele Skinnera bude nově dabovat Petr Stach - za mě geniální náhrada. Pan Klapka už na Skinnera v poslední sérii nebyl to pravé ořechové, věk nezastavíme.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Odpovědět

Zpět na „Seriály“