Akta X / The X Files

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Odpovědět
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od chrz »

Lukiz: To co jsem vypsal nejsou jména dílů, ale jména videokazet od konce 4. do začátku 8. série. Zdá se, že ale například mytologická 6x01 na VHS nevyšla vůbec.
VHSky buď zde
http://www.fdb.cz/vyhledavani.html?hled ... &from_hp=1 --- ale tam chybí pár posledních
http://www.masbirka.cz/search.php?co=akta+x%25 -- a tady jsou skoro všechny ale zas chybí "Samantha"

James55: To se mi nezdá. 5. a 6. řada se dabovaly pospolu a v TV šly taky hned za sebou. U 5. série si Nova řekla, že to předábne a u 6. si koupila VHS dabing?

Mám teorii, že jenom VHS Akta X 2: Hnízdo použila dabing z televize (protože jen u ní byly ty 2 obsažené díly uveřejněny v TV dřív, ale taky to nechám k propátrání). U dalších VHS to bylo buď opačně (z VHS do televize) nebo z VHS nikam, protože v TV předabováno.
Naposledy upravil(a) chrz dne 11 led 2016 23:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od James55 »

chrz píše:James55: To se mi nezdá. 5. a 6. řada se dabovaly pospolu a v TV šly taky hned za sebou. U 5. série si Nova řekla, že to předábne a u 6. si koupila VHS dabing?
Ano, je to opravdu tak. ;)
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od chrz »

S tím dabingem jsem myslel vážně vedlejší jednorázové postavy co se objevily jen třeba v 4x24 (jen VHS dabing) a 5x01 (VHS dabing a jiný TV dabing). Přeučila a Pragera se asi podařilo dodržet i TV dabing, ale je tam spousta jiných lidí a zrovna v tomhle trojdíle 4x24-5x02 se hodně scén opakuje vícekrát.
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od chrz »

James55 píše:
chrz píše:James55: To se mi nezdá. 5. a 6. řada se dabovaly pospolu a v TV šly taky hned za sebou. U 5. série si Nova řekla, že to předábne a u 6. si koupila VHS dabing?
Ano, je to opravdu tak. ;)
Dobře, ale zatím ti nevěřím úplně :) protože definitivní prohlášení tu má kdekdo a docela si odporují. Tím bys nám tedy vysvobodil 5 dílů od dvojího dabingu

Akta X: Redux - 4x24 - jen VHS
.......... 5x01 - 5x02 - VHS a novácký
Akta X: Emily - 5x05 5x06 - VHS a novácký
Akta X: Pacient X - 5x13 5x14 - VHS a novácký
Akta X: Konec - 5x20 - VHS a novácký
Akta X: Identita - 6x04 6x05 - VHS a novácký // jen VHS?
Akta X: Jedináček - 6x11 6x12 - VHS a novácký // jen VHS?
Akta X: Biogeneze - 6x22 - VHS a novácký // jen VHS?
.......... 7x01 7x02 - VHS a primácký // slabá možnost, že je to "jen VHS"?
Akta X: Samantha - 7x10 7x11 - VHS a primácký
Akta X: Rekviem - 7x22 8x01 8x02 - VHS a primácký
==== na DVD je vždy ten televizní pokud existuje, jinak VHSkový

9. série 20 dílů - ryze DVDčkový a pozdější primácký
Naposledy upravil(a) chrz dne 11 led 2016 23:45, celkem upraveno 1 x.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od HonzaXXII »

Samozřejmě to tak není. Od dílu 5x01 (Redux 1) má VŠECHNO, co vyšlo na videokazetách, dva dabingy - až po Requiem (přelom 7. a 8. řady), který vyšel jako poslední v roce 2001.

A bohužel se k tomu přidala i celá 9. řada, doteď nechápu proč.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
chrz
Příspěvky: 50
Registrován: 10 led 2016 14:35

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od chrz »

HonzaXXII píše:Samozřejmě to tak není. Od dílu 5x01 (Redux 1) má VŠECHNO, co vyšlo na videokazetách, dva dabingy - až po Requiem (přelom 7. a 8. řady), který vyšel jako poslední v roce 2001.

A bohužel se k tomu přidala i celá 9. řada, doteď nechápu proč.
A zase opačné tvrzení :)

K té 9. sérii, nevím jestli jste to tu neprobírali...: Dabéři jsou zachováni pro hlavních několik postav, to je jasné. Překlad jsou uvedeni titíž lidé, dialogy, režie taky... Jsou tedy dialogy naprosto stejné, jen vedlejší a epizodní postavy mluví někdo jiný? Nebo je to přeloženo odznova? A dá se posoudit, jestli je druhý dabing lepší/horší, nebo prostě stejně kvalitní práce a tím pádem jen zbytečný?
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od HonzaXXII »

Přinejmenším je 2. horší v tom, že jeden z hlasů důležitých vedlejších postav už byl po smrti a musel se nahradit. Jinak jestli je lepší a horší ten nebo tamten, nevím, rozdílů tam moc opravdu nebude. Ale ten druhý je zbytečný v každým případě.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od James55 »

No nechci se hádat, ale šestá série na Primě měla OPRAVDU VHS dabing. Vysílali to i v jiném formátu, nejspíš původním VHS, kdy díl začíná famfárou 20th Century Fox HE, pak následuje znělka a teprve potom děj. Vysílají to v repríze každej rok...
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od Jack_6428 »

Vskutku plodná debata. Já jsem spíš zvědav, co vykouzlí (anebo už vykouzlili) s těmi novými díly. Podle toho vyjádření Primy to vypadá, že by se měli vrátit snad všichni - Cigánek, Musilová, Knop, Oliva. Já si ale myslím, že ani moc nemají na výběr, protože 99% diváků nic jiného prostě nečeká. Na těchto 4 postavách a dabérech seriál stojí. Ale co zbytek? A jak to celkově vyzní? Máme očekávat podobnou kvalitu jako u 9. série? Mně osobně by zajímalo, jaký z toho mají tvůrci cz znění pocit - po tolika letech se k seriálu a rolím vracet. Zrovna tohle je projekt, u kterého by mě video z natáčení dost potěšilo a určitě nejen mě.

Obecně je škoda, že dabing je opravdu tak trochu uzavřená profese, do které normální člověk nenahlédne. Sem tam bylo pár dokumentů v TV, ale ze samotného natáčení toho obvyklé bývá málo. Netvrdím, že by k dabingu všech pořadů měl automaticky vznikat "film o filmu/pohled do zákulisí". Ale nic by se nestalo, kdyby u velkých a zajímavých/populárních projektů se to stalo zvykem a skončilo to pak, když už ne jako bonus na DVD, alespoň u dané TV online.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
mrx.friend
Příspěvky: 196
Registrován: 03 čer 2010 16:49

Re: Akta X / The X Files

Příspěvek od mrx.friend »

HonzaXXII píše:Přinejmenším je 2. horší v tom, že jeden z hlasů důležitých vedlejších postav už byl po smrti a musel se nahradit. Jinak jestli je lepší a horší ten nebo tamten, nevím, rozdílů tam moc opravdu nebude. Ale ten druhý je zbytečný v každým případě.
Na druhou stranu, když tyhle verze vždycky porovnávam, je tohle tak trochu vynahrazeno tím, že se na Sheilu Larken (Scullyové máma) u druhého dabingu zase vrací Hana Talpová. A když jsme u toho, doufám, že se jí podaří zachovat i v nové minisérii, nechci tam zase slyšet Jaroslavu Obermaierovou :-(

Jack_6428: Pod to bych se podepsal, taky bych taky takovej dokument ocenil. Matně si pamatuju, že když Prima Akta X kupovala a nově dodělávala dabing pro ty poslední řady, četl jsem někde článek s Janou Musilovou o tom, jak zase mluví Scullyovou a jezdí do Prahy :)
James55 píše:No nechci se hádat, ale šestá série na Primě měla OPRAVDU VHS dabing. Vysílali to i v jiném formátu, nejspíš původním VHS, kdy díl začíná famfárou 20th Century Fox HE, pak následuje znělka a teprve potom děj. Vysílají to v repríze každej rok...
Co si pamatuju, takhle (s prominutím) kravsky byl vysílanej jenom dvojdíl Dreamland.
chrz píše:Mám teorii, že jenom VHS Akta X 2: Hnízdo použila dabing z televize (protože jen u ní byly ty 2 obsažené díly uveřejněny v TV dřív, ale taky to nechám k propátrání). U dalších VHS to bylo buď opačně (z VHS do televize) nebo z VHS nikam, protože v TV předabováno.
Dvojdíl Hnízdo je jediný nemytologický, který na VHSce vyšel a dabing je tu na tuty brněnský. Když jsem byl malej, byla to jedna z mých prvních kazet, kterou jsem sjel několikrát a doteďka si pamatuju pana Čisárika na Dougovi. Čím víc se o tom tedy bavíme, tím větší v tom začíná bejt čurbes. Kupte někdo ty aukro položky a máme po starostech :D
Odpovědět

Zpět na „Seriály“