Ankety a žebříčky

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Ankety a žebříčky

Příspěvek od Brocc »

Zdravím přátelé! Mám otázku na vedení fora ohledně současného stavu profilů herců a anket s tím spojených. I občasnému návštěvníkovi jako jsem já, je jasné, že tyto žebříčky nejsou důvěryhodné. Je evidentní, že vyhlašování anket a hlasování v nich je užíváno tendenčně a je využíváno jako osobní odvety uživatelů proti jiným.

Taková podoba podkopává pověst ostatních uživatelů, fora i dabingu jako takového. Myslím, že by stálo za úvahu převést profily herců do formy databáze s tím, že si každý může nějakým způsobem zaargumentovat a napsat něco ohledně oblíbených spojení. Současně s tím by mohla začít fungovat sekce návrhů uživatelů, která nyní neměla smysl. Tupé opisování pořadí žebříčků (které jsou značně diskutabilní), nemá význam.

S tímto je spojena i druhá prosba, aby přestala být tolerována drzost a arogance některých uživatelů, zejména uživatele Mark LS.

Upřímně nevěřím, že to o čem tu píšu vedení neví a prosím tedy o reakci.

Díky za Váš čas.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Angus MacGyver »

Brocc: Problém s Markem LS je v tom, že on vyloženě asi neporušuje žádné pravidlo či doporučení fungování fóra. Mark LS jde na samotnou hranu toho, co si může / smí / chce dovolovat.

Co je mnohem horší, že má právo editovat vlastní příspěvky, čehož i hojně využívá, v tom smyslu, že se někde rozvine nějaká konverzace či diskuze a on klidně TENDENČNĚ ZPĚTNĚ MĚNÍ SVÉ PŘÍSPĚVKY, takže pak buď všichni ostatní argumentující vypadají jak pitomci a nebo naopak to pak vypadá, že on nic neudělal...

V jeho případě bych takové počínání skoro nazval "manipulaci s důkazy".

Několikrát jsem psal ne tedy vedení fóra, ale moderátorům, ohledně Marka LS a odpověď byla vždy ve stejném duchu - byť je Mark LS nesnesitelný, nelze ho za nic potrestat, nebo zabanovat, není k tomu legitimní důvod.

Navíc, bohužel, když se, Broccu, podíváš, kolik profilů filmů a herců Mark LS má, tak kdyby se to rozhodl smazat, kdyby s ním nebylo zacházeno laskavě, tak by to byly velké ztráty... (Být já vedení dabingfora, tak tohle martyrium klidně podstoupím a všechno, co by Mark LS za sebou smazal, bych obnovoval přes Way Back Machine ...) :geek:
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Michaela2 »

Omlouvám se za pozdní reakci, málo času a energie na řešení DF sporů. Za mě tedy jen stručně. Já osobně jsem pro zachování anket, od začátku jsou nedílnou součástí DF. Pravda je, že některé ankety jsou očividně vyhlašovány jako odplata, což se nám může jevit jako dětinské, na druhou stranu, pokud anketa v daných profilech nikdy neproběhla, aspoň veřejnost vyjádří svůj názor. Navíc, a to považuji za velmi důležité, po ukončení ankety dochází k tzv. moderátorské revizi, kdy každou z anket moderátoří důkladně posoudí, zda není zmanipulovaná, zda hlasovalo dostatek uživatelů, zda se na první příčky neprosazuje dabér s velkým věkovým rozdílem atd. Na základě mnoha faktorů výsledky schválí nebo zamítnou, tudíž do top 3 se nakonec dostanou, aspoň ve většině případů, smysluplné výsledky.
Brocc píše: Myslím, že by stálo za úvahu převést profily herců do formy databáze s tím, že si každý může nějakým způsobem zaargumentovat a napsat něco ohledně oblíbených spojení. Současně s tím by mohla začít fungovat sekce návrhů uživatelů, která nyní neměla smysl.
Však zhodnotit daná spojení v profilech herců mohou uživatelé i dnes ;) Tyto komentáře jsou vítány a nejsou mazány na rozdíl od doplňujících příspěvků.

Pokud jde o Marka, jeho chování, styl vyjadřování se může zdát leckdy nepříjemný, atakující, ironizující, arogantní, ale jak napsal Angus, neporušuje nijak pravidla, nikoho vulgárně netituluje. Nemůžeme někoho blokovat jen proto, že má protivný styl vyjadřování. Ostatně za arogantní jsem některými považována i já. :lol:

Nicméně slibuji, že dané výtky probereme v rámci vedení fóra a případné změny oznámíme.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Angus MacGyver »

Michaela2: A to, že kdykoliv o Markovi LS něco napíšu (a zjevně ho nechválím), tak že mi maximálně do 24 hodin přistane obtěžující soukromá zpráva, to je také "v souladu s pravidly"?

Chci tím říct - já Marka LS kritizuju veřejně a své příspěvky na jeho adresu ZPĚTNĚ NEMĚNÍM, on, pokud reaguje, tak většinou přes SZ :->
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Michaela2 »

Ano, v souladu s pravidly výměna sz skutečně je. Nebo administrátoří mají řešit soukromou korespondenci uživatelů? :shock: Pokud někdo nechce od někoho sz přijímat, prostě si ho zablokuje a je vyřešeno.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Angus MacGyver »

Michaela2: Tak momentíček - chceš mi tím říct, že jediná věc, která se na Dabingforu dělá, pokud dostávám jakkoliv nechtěné zprávy (urážlivé, obtěžující aj.), tak že to je výlučně moje starost, že mám uživatele dát do "nepřátel" a tím je věc vyřešena?

To je zvláštní přístup - zločin byl spáchán a trestem je ignorovat zločince... :mrgreen:
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od ReDabér »

Pokud by ti někdo posílá zprávy, které by obtěžují, zablokuj si ho. Moderátoři opravdu nemůžou řešit a posuzovat, do jaké míry je korespondence obtěžující (i když u Markových dementních zpráv úplně chápu, o čem píšeš).
Pokud ti někdo posílá zprávy, ve kterých tě uráží a je na tebe sprostý, je to na zabanování. (Pokud se ale jedná o zprávu, kterou jsi mi přeposlal, na ní nic urážlivého není. Je hloupá a je v ní pokus o jakýsi výsměch, ale není urážlivá.)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Michaela2 »

ReDabér píše: Pokud ti někdo posílá zprávy, ve kterých tě uráží a je na tebe sprostý, je to na zabanování.
Tak. ;)
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1305
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Brocc »

To co tu prezentujete, to je facka do tváře všem slušným uživatelům a vytváření precedentu, který vám přeroste přes hlavu, dřív nebo později. Jako upřímně, pokud ta zpráva není jasný přiznání k těm věcem z čeho je tady osočenej, tak nevím, jak jinak to namalovat.

Neřešil bych co moderátoři můžou a nemůžou. Moc dobře vím jak tady moderátorský sbor funguje. Od začátku fóra jste se etablovali do role opravářů pravopisných chyb a "uklízení" témat. Všechno bahno jsem odklízel já, protože jste se báli si ušpinit ruce. Nechal jsem si dát nálepku "zlýho hocha" bez jakýhokoliv zastání z vaší strany. Hlavní důvod, proč jsem ukončil působení tady.

Je to vaše fórum a můžete si ho řídit jak uznáte za vhodný, ale myslím, že není fér k ostatním uživatelům tohle tolerovat. Ale je pravděpodobný, že jim to ani nevadí. Jen jsem si myslel, že stojí za to na to upozornit. Starý zvyky asi jen tak neumírají.
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Ankety a žebříčky

Příspěvek od Angus MacGyver »

Vážení moderátoři Dabingfora,

já jsem na dabingforu registrován nějaký ten pátek, v pozici řadového člena. Nějak jste na dabingforu nastavili pravidla, fajn.

Domníval jsem se, že ohledně Marka LS je spravedlnost na mé straně a že Vaše pravomoci a spíš tedy "kárná aktivita" je na Vás, protože z Marka LS jeho neuctivé komentáře, věty a zpětně měněné příspěvky létají, jako vosy z hnízda.

Jenomže Vy jste Vaší misi na Dabingforu pojali VELMI NEŠŤASTNĚ. Nevím pod jakým dojmem jste se rozhodli, ale zdá se, že to pojímáte VELMI MINIMALISTICKY.

"Nebudeme nikde nikam nijak zasahovat, pokud to jen trochu půjde." Takhle to dělají soudci, kteří jen formálně rozhodují podle práva / zákonů, a spravedlnost a lidskost jde stranou. Takto to měli nastaveno i olympští bohové, kteří chtěli mít svůj klídeček a když je někdo z klídečku vyrušil, dostal čočku.

Já mám dabing rád a i na dabingforu jsem rád aktivní, ale máte, máme tady sociální škodnou. O množství témat a informačních aktivit Marka LS nemohu nic říct, snad jen, že je ENORMNÍ a doufám, že i obsahově přínosná. Ale komunikačně vyjít se s ním nedá a Vy s ním nechcete, ani trochu, vyběhnout. Dát mu zřetelně pocítit to, že se prostě chová přes čáru. Přes tu čáru, která nikde a nikdy v pravidlech nemůže být zanesena, protože se tomu říká slušnost, nebo z druhé strany drzost, oprsklost, pohrdání a povýšeneckost. A to byste si Vy, moderátoři, měli dát v úkol, hlídat i věci, které nejsou v pravidlech a nebo v nich jsou "mezi řádky".

A Vy, moderátoři, jste, bohužel, rezignovali na to tu slušnost vymáhat. Vím, že ani řadoví členové, ani Vy, moderátoři, nejste za dabingforum placeni. Avšak to, že jste moderátoři by mělo být určitou garancí. Nejen toho, že vytvoříte pravidla dabingfora, že máte barevná jména, ale ta garance by měla spočívat i v tom, že když se na Vás někdo obrátí, tak onen podnět neskončí "pod stolem" s tím, že pravidla nejsou porušena, a daný problém, ať si vyřeší ten, či onen uživatel sám, individuálně.

Demokracie není o tom, že každý může co chce, pokud něco neporušuje. Demokracie je o tom, že když se mi něco děje a nebo vidím, že se někomu něco děje a není to spravedlivé, tak nejsem ticho.

Angus MacGyver
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“