Vlastní hlas herce / herečky

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.

Vlastní hlas herce / herečky

Příspěvekod Angus MacGyver » 05 úno 2020 14:30

Zdraívm Vás,

jedna věc mi na Dabingforu poněkud chybí (a doufám, že nejsem sám) a to sice ukázka / ukázky vlastního hlasu herce / herečky. Vím, že v některých případech je český dabér / dabérka obsazena podle podoby hlasu, jindy je to kritérium třeba takové, že je zvolen herec, který danou roli s hlasem zvládne / umí nejlépe.

Stejně, jako u dabérů je ukázka nebo ukázky dabingu v průběhu let, tak to samé by mohlo / mělo být i u herců / hereček, ne?

Možná by mohla ukázka vlastního hlasu herce / herečky pomoci i v anketách, kdo by měl herce / herečku dabovat (nebo 2. a 3. místo) ... ???

Jako ilustrativní příklad si vezmu herečku Joan Collins. Asi všichni, pod vlivem Dynastie, by na první místo umístili Valérii Zawadskou. Kdybych se ale měl rozhodovat mezi druhým a třetím místem, tak já osobně bych potřeboval určitou pomoc, určité vodítko a to sice její vlastní hlas, který je HODNĚ DALEKO od hlasu Valérie Zawadské a je nejblíž, řekl bych, podle mého, Haně Maciuchové, která ji, paradoxně, nikdy nedabovala. Takže bych se ale rozhodoval právě podle podobnosti hlasu herce / herečky a předloženého seznamu k určení na druhé a třetí místo ...
Angus MacGyver
 
Příspěvky: 277
Registrován: 15 led 2010 23:04

Zpět na Náměty a připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvníkEdna.cz - seriály a titulky
Filmtoro - filmy online

SerialZone.cz - seriály