Zpřesnění pravidel

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Sen »

kubik-dulik píše:A když už jsme u té absurdnosti, příjde mi absurdní, že jistý uživatel tu chce oddělovat dabingy HBO a Cinemaxu. A ještě chce, aby se to striktně uvádělo v profilech filmů (viz filmy přidané v poslední době a jeho komentáře).
Pokud chceš, aby Tě tady po těch Tvých anketních aktivitách někdo bral vážně, tak prosím alespoň nelži. Ve svých doplňujících příspěvcích týkjících se dabngů Cinemaxu jsem nikdy nepožadoval uvedení v profilu filmu.

Jinak samozřejmě souhlasím s Jamesem. Když už zde několikrát padlo ono slůvko absurdní, i já se přidám s jedním příkladem. Dlouho zde fungovala ta pomůcka pro přidávání dabingů (nyní nefunguje z technických důvodů, ne že by ji snad vedení fóra deaktivovalo nebo něco takového, je dokonce stále doporučována v Pravidlech), aniž by někomu vadila, a najednou je pro některé uživatele obrovský problém, pokud někdo přidává dabingy na základě stejného principu ručně :shock:.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Lukiz »

Ještě když ta pomůcka fungovala, tak např. já jsem ji stále bral jen jako "pomůcku", jejíž výstup je nutné stále doplnit, tedy zapsat jména postav dle českého dabingu a zpřeházet postavy dle titulků dabingu.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od James55 »

Lukiz: A jaký to má význam, pokud byl v titulcích dabér A před dabérem B a v profilu to budeš mít naopak? Podle mě je důležitější, aby tam byli uvedeni všichni dabéři, než řešit IMHO takové blbosti...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Lukiz »

James55: Tady samozřejmě nejde o detaily jestli je dabér na 7. nebo 8. místě, ale případy kdy může být na 19. nebo 2. místě (dle zvoleného kritéria), a přitom to je nejvýraznější postava filmu.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od kubik-dulik »

Pokud se chceš, Sne, bavit o anketách a anketních aktivitách, můžeme si založit speciální téma... u herečky Binoche narosto souhlasím s tím, co napsal Sagres v jejím profilu. Moderátorské ankety jsou objektivita sama (mnohdy ani neprobíhají)...

Co se týče onoho Cinemaxu. A co to tedy je, když ne požadavek na doplnění? "Dabing byl vyroben pro společnost HBO za účelem uvedení na Cinemaxu", čili to je dabing společnosti HBO. Totéž se klidně dá napsat u dabingů CET21, že dabing byl vyroben pro společnost CET21 za účelem uvedení na Fandovi.

K zpřeházeným titulkům už jsem se vyjádřil a podle mě to blbost není, titulky mají být podle toho, kolik toho daní čeští herci řekli ve filmu.

A absrudní podle mě je to, když jistý uživatel si postavy přejmenuje (tedy vlastně opíše to, co je na IMDB) a nerespektuje použití české verze. Stejně tak by se mělo psát -ová. Stejně tak absurdní je vybírat si nedabující tvůrce a ostatní ignorovat...

PS: Ty si myslíš, že Tebe tu někdo bere vážně? :-D
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Sen »

No pokud jsi to ještě nezjistil, mám zde poněkud rozšířené pravomoci, takže informaci, kterou chci mít ve úvodním příspěvku vlákna, tam mohu jednoduše doplnit sám. Zkus se zamyslet, proč tak činím u doplňování dabingů, a nikoliv u doplňování informací o Cinemaxu.

Upřímně s Tebou se nemám chuť bavit vůbec o ničem, takže žádné téma není nutné.

P.S.: Ti, na jejichž mínění mi záleží, snad ano ;).
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Sagres »

Též si myslím, že není nutné nějak bazírovat na přesném umístění dabérů, tak jak byli přečteni v titulcích. Navíc nikdo normálně uvažujícící zde přece neumístí dabéra hlavní role až na konec. Důležitější ale rozhodně je, aby zde byly uvedeny veškeré informace, které v titulcích zazněly. :!: A ne jen nějaký svévolný filtrát. ;) A když se 100% ví, že existuje i jiný dabing a jsou z něj známy nějaká torza určených dabérů, herců a tvůrců, mělo by se to rovněž v topicu povinně uvádět a ne to nechávat jen na benevolenci zakladatele vlákna. Viz. Něco nového, k minimálně 7 dabérům, hercům a režisérovi jsem při sledování filmu doplňoval dané informace dabingu Primy, ale později při zakládání profilu tohoto filmu to je ignorováno a bude se čekat na případné kompletní doplnění někým jiným, někdy jindy, možná jednou ... To mi nepřijde nijak správné, zde by se přece každá informace měla počítat.
Naposledy upravil(a) Sagres dne 05 led 2014 22:58, celkem upraveno 2 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od bloom »

kubik-dulik píše:Taktéž si myslím, že i role bez herců by se měly psát k filmu, např. Alena X (žena na letišti).
Dřív byl součástí pravidel dokonce zákaz uvádění postav bez herců v profilech filmů, jelikož se v nich začala objevovat "rozlišení" postav typu první námořník, druhý námořník, třetí námořník, což v podstatě žádná rozlišení nejsou. Nakonec se ale od tohoto pravidla upustilo a nechalo se na autorovi profilu, aby uváděl podle vlastní vůle.
Stejně tak ostatní formální věci, na které naráží tato diskuse, se již probíraly, ale spousta věcí se nechala na autorovi profilu, aby se zabránilo zbytečným dohadům.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Lukiz »

Řeší se tu příliš mnoho podnětů najednou, tak si to očíslujeme:
  1. pořadí dabérů dle postav na IMDB (nikoliv dle dabingových titulků)
  2. názvy postav dle IMDB (nikoliv dle jména v dabingu)
  3. neuvádění rolí bez herců
  4. pouze selektivní výběr tvůrců dabingu (i když je zjevné, že se čerpalo z kompletních titulků)
  5. přejmenování funkcí (Vedoucí produkce -> Produkce, Mistr zvuku -> Zvuk), nekompletní výrobce (vynechávání tvůrčí skupiny)
  6. do zakládaného profilu filmu se nevloží aspoň částečné údaje o jiném dabingu, které lze čerpat v profilech dabérů, herců apod.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Sen »

Lukiz píše:James55: Tady samozřejmě nejde o detaily jestli je dabér na 7. nebo 8. místě, ale případy kdy může být na 19. nebo 2. místě (dle zvoleného kritéria), a přitom to je nejvýraznější postava filmu.
V tom případě by sis tedy jako svůj terč patrně měl vybrat příspěvky jiného uživatele, protože já přirozeně jména poskytovatelů českých hlasů hlavních rolí přesunuji dopředu, pokud jsou IMDB pořadím nepříměřeně upozaděni ;).

Co se týká Něčeho nového, pokud je těch informací tolik, budou samozřejmě doplněny. Stačilo se ozvat ve vlákně filmu, já jsem je cíleně nehledal.
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“