Značení dabingů

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od BobSilas »

No jo, jenže intelektuální úvahy vedou ke zbytečným dohadům, čehož je tato diskuze zářným příkladem. Domýšlet si fakta mi nepřijde zrovna moc inteligentní a vzniká tak pokřivená pravda. Uznávám, že ten 1. dabing nebyl vyroben pro DVD (rok výroby je neznámý) ale ani pro VHS, logicky vzato žádný nosič není zadavatelem. Pokud by měl být údaj pravdivý a přesný, měl by vypadat asi takto:
1.DABING: vyrobený pro Intersonic, uvedený na VHS a později na DVD

Ale vzhledem k tomu, že zadavatel je již uveden pod tvůrci je asi zbytečné to rozepisovat tak zdlouhavě (každý zdravě uvažující člověk se dovtípí) a zcela postačí tak, jak je uvedeno. Další diskuse na toto téma je naprosto zbytečná protože nikam nevede, vždy je někdo pro a proti ;)
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od puffy »

Ja by som sa chcel opytat, ci vadi nejakemu normalne uvazujucemu clovekovi udaj na akom mediu sa konkretny dabing nachadza? Podla mna to nemoze nikomu vadit. Prave naopak to vela ludom pomoze.
Takze jediny problem, ktory treba vyriesit je jasne znacenie, aby nedochadzalo k omylom, ktore spomenul bloom.

Ja by som navrhoval, aby medium pre ktore bol dabing vyrobeny bolo uvedene na prvom mieste a zvyraznene tucnym pismom.
Takze v tomto pripade by to vyzeralo takto:
1.DABING: VHS, DVD

Je to pre vsetkych prijatelne, alebo sa znova ukaze, ze admini sa nevedia na nicom dohodnut? ;)
18.11.2009 - 28.12.2016
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od Lukiz »

Já tady "výrobce" označuji tučně a hranatými závorkami: 1. dabing [VHS] - (DVD)
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od Michaela2 »

puffy píše: Je to pre vsetkych prijatelne, alebo sa znova ukaze, ze admini sa nevedia na nicom dohodnut? ;)
no mám takový dojem, že se před jistou dobou právě dohodli, že se nebude uvádět v úvodním postu, kde daný dabing běžel ( jelikož se stává, že jednou na daném kanálu běží ten dabing a pak onen atd), jenom někteří uživatelé to stále uvádějí a to ještě v blbém pořadí... jinak tvůj navrh se mi líbí ;)
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od puffy »

S tym prakticky suhlasím. Sám som tuto informaciu neuvadzal, pretoze sa kedykolvek moze stat neaktualna. Ale budem respektovat akykolvek dohodnuty spôsob.
18.11.2009 - 28.12.2016
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od kubik-dulik »

Já si opravdu myslím, že to někomu může pomoci. Informace rozhodně není na závadu. Tohle je třeba dořešit. Četl jsem někde příspěvek od Jamese, že se to bude uvádět v úvodním postu, ale nevím, jestli se to od té doby změnilo, nic oficiálně jsem nikde neviděl, proto to také všude uvádím (když to vím).
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od BobSilas »

Ale s příchodem DVD začaly vycházet stejné dabingy souběžně na VHS i DVD a nyní je to DVD i Blu Ray, ale Blu Ray vychází obvykle o něco později (stejně tak tomu bylo u DVD) namátkou např. Master & Commander: Odvrácená strana světa DVD vyšlo téměř o měsíc později, pak Blu Ray o 6 let později, všechny 3 nosiče mají stejného zadavatele, chronologicky zůstává pořadí stejné VHS, DVD, Blu Ray ale nedá se jednoznačně určit jedno medium, v takovém případě by měli být zvýrazněny VHS i DVD: DABING: VHS, DVD, Blu Ray
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od puffy »

Zbytocne to komplikujes. Ako by si to potom uviedol v profiloch hercov?
18.11.2009 - 28.12.2016
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Nápoj lásky č. 9 / Love Potion No. 9

Příspěvek od BobSilas »

Jednoduše, 1. dabing ;)
tím by odpadla záměna VHS - DVD - TV ...
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Newmy »

Přesunuto do vlastního tématu.

Označovat dabing v profilech pořadím nejde, nikdy nevíš zda se neobjeví další mezidabing, pak by se muselo vše pracně přečíslovávat.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“