Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1691
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od anderson »

Myslim si, ze je zahodno si na tejto stranke diskusie pripomenut, preco vlastne bola zalozena:

"No já si teda myslím, že je přednější vytvářet profily současným hercům a jejich dabérům, aby dabingoví režiséři/produkční měli přehled o tom, kdo je daboval. K tomu hlavně tato databáze vznikla. Já osobně nevidím důvod tady vytvářet profily hercům, kteří jsou už 50 let po smrti a jejich dabéři také (u slavnějších herců budiž, ale už tady bylo pár profilů vedlejších herců z Četníků, kteří měli na kontě ani ne pět filmů před 40 lety). Aby z naší databáze vznikl nějaký archiv starých herců si opravdu nepřeji a vím, že někteří uživatelé jsou toho schopni."

Tak mi mily DAN K. prosim - ako clovek aktivny v dabingu (alebo sa mylim ?) - odpovedz, ako konkretne tvorcom skodia profily mrtvych daberov, ako skodia dabingforu a cim konkretne znehodnocuju a devalvuju jeho obsah. Doteraz som to nepochopil a nechapem. A podotykam, ze mne osobne ich vymazanie zily netrha, pokial sa zavedie pravidlo - mrtvy daber = zmazany daber. Bez vynimky. - Mimochodom ak vznikne databaza, pevne verim, ze ju budu spravovat ludia, ktori naozaj maju dabing radi a nie ti, ktorym zalezi v prvom rade na nekritickom sa pchani do analu tvorcom. Mimochodom, to vyjadrenie tunajsieho admina mi pripada, ako keby nasiel liek na vecny zivot. Pretoze aj ti "mrtvi daberi" vytvorili iste hodnoty a taketo vyjadrovanie na ich adresu mi pripada dost ubohe.
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Vypravěč »

A rubriku Spjatost bych na serveru, který si dal za cíl pomáhat dabingu, okamžitě zavedl zpátky, alespoň u hodně ustálených nebo ustálenějších spojení, to je skutečně hodně velký přehmat. Ale jak říkám, rozdělte se podle chuti a bude to tu super a ještě třeba pomůžete.
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Geser »

Andersone, v první řadě bys měl pochopit, a to nemyslím přečíst a dál mlít svoje, ale opravdu pochopit, že největší překážka tady je přístup tebe a pár dalších. TY po zdejších něco chceš, TY máš ten a ten názor a chceš ho prosadit. Když tady neustále házíš perly typu že Zdejší admin asi našel lék na věčnej život, můžeš se těžko divit, že jsou z tebe otrávený. Akorát si tu zaděláváš na to, aby se to just nepovolilo abys měl vztek. Já vám chtěl připomenout, že si ty huby někteří opravdu otevíráte dost nešťastně a jenom si to sami zhoršujete. A ty začneš že to jsou průpovídky ála Husák, že se leze adminům do análu a bůhvíco ještě. Zamysli se radši nad sebou.

Nadávat ti zpátky, že to furt nechápeš opravdu nemá smysl, protože se tu krásně uplatňuje pravidlo Nehádej se na netu s blbcem, stáhne tě na svojí úroveň a utluče argumentama. Když se tím někdo strhne, tak to dopadá, že se tu hádáme opravdu jako ti haranti a flameuje se jedna radost...

Já bych tady komplexní databázi rád, očividně tu jsou lidi, co by se o to starali. Když se to tady teda nechce 'zaplevelit', tak bych prosil nějakej konsenzus, kterej by stanovil meze. A prosímvás ignorujte zdejší výlevy některých na adresu vedení a berte to s nadhledem, jsou to očividně internetoví newbies a anonymita jim dodává až moc kuráže.
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Sagres »

Vypravěč píše:A rubriku Spjatost bych na serveru, který si dal za cíl pomáhat dabingu, okamžitě zavedl zpátky, alespoň u hodně ustálených nebo ustálenějších spojení, to je skutečně hodně velký přehmat.
Rozhodně, ale dodržovat "spjatost" a nemíchat tam ankety.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michaela2 »

Lukiz píše:Tak to Míšo máme štěstí, že dabing neděláš.

:D :D
neboj, já jsem profesně hooodně daleko, jrn mi prostě vadí neustále klikání na profily nedabérů (ano- můj problém), ale fakt mě vytáčí, jak se k absolutním nedabérům připíše k zaměstnání položka dabér viz. Vejmělková, Ruppert atd, to je jako kdybych ja o sobe tvrdila, že jsem překladatelka z angl. jazyka jen na základě toho, že jsem kamaradce pomohla při překladu knihy ( nejsem a nikdy nebudu),nebo DAN, protoze jednou daboval v Titaniku ve sboru , pro mě je dabér Mahdal, Tůma, Moučková, ti v tom dabingu skutečně dělají, ale ne herec, kterej jednou udělá postsynchrony a nebo za celej život dabuje jeden film, ale neřešme to, prostě už jsem toho byla plná, tak jsem to vyplivla...doslo k tomu tak, že jsem dostala dotaz, koho bych na herce obsadila, vzala si na pomoc seznam daberu, a listovala seznamem neznamych jmen, nez jsem se dostala k aktualnim daberum ... jasně komplet databáze -OT-zapracuji na tom, aby mi to nevadilo :D, jen s plným očekáváním klikám na profil mně neznámého nového dabéra a nakonec zjistím, že to daber není a nebo je 100 let po smrti - ale daboval, tak tu má své místo (takže , Peto, neber to nijak osobně),ale nedělá mi dobře, když každého kdo se jednou ocitne v dabingu, titulujeme dabérem, ale přála bych si, aby aktualni dabéři byli viditelnější, navíc je to jedine forum, ktere se teto profesi věnuje, aby toto forum patřilo jim a ne ruznym moderatorum, zpevakum, ale chapu, že ti muj nazor muze pripadat hloupy, protože i tento moderátor se dabingu zúčastnil, nechci dohady, vy,co tvrdíte opak a zakladate profily, mate take svou pravdu,jen mě mrzi, že ti skuteční dabéři se v těch kupě jmen ztrácí a také mě mrzí, že jim media nevenuji vubec žadnou pozornost (každej účastník reality show je zajímavější) google:zajímá Tě, kdo je René Slováčková, Lukáš Hlavica,Radka Pribyslavská?,tak to máš smulu, nic nevím,ale to je zas jiná kapitola - po přečtení Lukizem smažte ;)

Přesunuto z vlákna Michala Dusíka
Naposledy upravil(a) Michaela2 dne 24 říj 2011 03:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Michaela2 píše:přála bych si, aby aktualni dabéři byli viditelnější
Samozřejmě taky souhlasím, že sportovní komentátor nemá mít u povolání napsáno dabér, ale co se týká ostatních, kde a jak určíš hranici, kdo je povoláním dabér a kdo jen občas dabuje? Musí mít 2 role, 10 rolí, 20 rolí ... 1000 rolí? :-?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Lukiz »

Povolání dabér je zlo dabingu. Dabovat by měli hlavně herci. To kdysi byl hlavní projev kvalitního českého dabingu. Doba se samozřejmě změnila, už máme dabéry z povolání, ale přesto by měli pronikat do dabingu nové hlasy. Dnešní doba nepřeje zaučování nových lidí. Zahrnutím přehledu i lidmi co mají jeden, či dva zářezy, pak dává režiséřům na vědomí, že jsou tu neoposlouchané hlasy, což nějakou tu, byť minimální, zkušenost mají.
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Nobody »

Lukiz píše:Povolání dabér je zlo dabingu. Dabovat by měli hlavně herci. To kdysi byl hlavní projev kvalitního českého dabingu.
Jen bych podotknul, že dabéři jsou herci. Opravdu málo z dabérů nemá nějaké minimum hereckého vzdělání. Takže když někdo už téměř jenom dabuje, je jenom dabér a ne herec?
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od DAN K. »

to uz tady pisu dlouho, jiz od zacatku jsem se zasazoval, aby byla v profilech zrusena kolonka daber, kdyz je tam kolonka herec, protoze dabing je herecka disciplina. Ale myslim, ze herec neni ten, kdo vystudoval nejakou skolu, ale ten kdo se aktivne venuje teto profesi a je jedno jakemu oboru, ze to studoval jeste nemusi znamenat, ze je dobry herec a naopak. takovych prikladu je spousta. nebo kdyz vaclav postranecky nestudoval herectvi, tak neni herec? i precist vetu synchronne na mikrofon, tak aby to znelo verohodne, vyzaduje velkou davku hereckeho talentu.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michaela2 »

NEWMY: nene, určitě nechci závádět žádná určení na základě kvantity, kdo je daber a kdo ne. Dan to napsal výstižně. Dabingu se věnují herci,i ten, kdo se věnuje jen dabingu, je herec, protože hraje, i když jen svým hlasem (dá se to přirovnat k rozhlasové hře), ale pokud už tu budeme mít 2 položky herec a dabér, tak mi přijde úsměvné stavět herce, kteří jsou v dabingu jako doma na stejnou příčku s
př.Eva Vejmělková ( herečka, která pověsila herectví na hřebík, věnuje se psychoterapii a jednou namluvila samu sebe)
Matěj Ruppert (zpěvák ?)
Pavel Landovský ( za celou svou kariéru jeden zářez - sám sebe)

a kupříkladu Veronika Gajerová má uvedenu jen herečku, pro mě je to i skvěla dabérka, respektive herečka, která skvěle dabuje

ps: když jsem se bavila s jedním dabérem, jakým způsobem dabují, tak mají můj neskutečný obdiv, kdy jen na základě pár instrukcí režiséra se musí vžít do situace a vystihnout emoce, náladu a vše ,aby to odpovídalo originálu, já bych tak maximálně přečetla monotoně text, navíc dle jeho slov často ani netuší, o čem ten celek je, protože dabuje jen své scény, přijde mi to ještě těžší, než hrát nějakou hru (na gymplu jsme hrávali div. představení v divadle, ale tam jsme znali všechny souvisloti a stejně někteří jen odříkavali text ),ale dabing si představit nedokážu v jedné minutě byt hysterická v druhé minutě věrohodně zahrát smutek nad ztrátou blízke osoby a ve třetí zachranovat svět, dle mého dabér musí být skvělý herec ;) a je velká škoda, že velká část dabujících herců nedostává příležitosti i ve filmu atd.
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“