Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Geser »

Snažil jsem se co nejpřehnanějc přiblížit celej problém :D Jo, mám z toho už úplnou srandu, protože vysvětlovat někomu, že admin se opravdu musí poslouchat, a to i moderovi. Wow. Nemluvě o tom, že Puffy vytrvale vytahuje něco o zpětným mazání, ačkoliv na to jsem tu nikde nenarazil. Že Puffy nesrazí podpatky a nezkusí se domluvit i na těch Hardy styl profilech, místo aby furt psal to, co píše.
Zkrátka tímhle přístupem si to ti encyklopedisté sami akorát zbytečně ztěžují. Teď už se dokonce rejpá v technickejch detailech alegorií, takže tahle fraška je i líp viditelná. Yay! :|
Někteří by si aspoň teda zpožděně přečíst Příručku životem, konkrétně část o potravním řetězci, nebo tu asi musí působit nějakej mulťák, protože je mi zatěžko věřit, že by se s tímhle přístupem mohl nějakej tvor dožít dospělosti. :-?
Mno, za mě by to bylo prozatím k tomuhle problému všecko, vážně čekám na nějaký názor od červenejch. Hezkou neděli všem! :)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1692
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od anderson »

Geser, za tvoje "prúpovídky" by sa nemusel hanbit ani blahej pamäti Husák. Ked uz tak lezies adminom do analu, dufam, ze to nenechaju bez povsimnutia a zoberu ta medzi seba, aby sme v praxi videli ako vyzera ta tzv. demokracia.
------------------------
Ak bolo ucelom fora odjakziva pomahat tvorcom, potom sa mali "nevhodne" profily mazat od zaciatku a nie sa tu teraz dohadovat ci tu ma alebo nema byt profil mrtvych daberov alebo Hanychovej. Ja osobne som, priznam sa, napriklad o jej profile dodnes netusil. Asi to bude tym, ze ma ta osoba nezaujimala. Ale - a to je neuveritelne - to ze sa tu jej profil nachadza ma nijako netraumatizovalo ani mi nesposobilo dusevnu ci inu ujmu. Takze ak nechcete sledovat "nevhodne" profily, tak riesenim je na ne neklikat. Pevne verim, ze aj "tvůrci" su pomerne pricetni ludia a nenapadne ich zhanat Jana Libicka do dabingu nejakej zo sucasnych peciek. Inak by bolo zaujimave vysvetlit, ze cim konkretne profil mrtveho dabera tvorcov obmedzuje alebo inak poskodzuje. Ja tomu akosi doteraz nerozumiem.
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Geser »

Jo jo, přesně o tomhle 'ztěžujícím' přístupu mluvím.
Jaká demokracie prosímtě? Tady nikdy žádná nebyla, jakkoliv to máš vsugerovaný a furt s tím v hlavě operuješ.
Edit: To se holt musíš naučit srozumitelnějš psát.
Za regulérní odpověď mi nestojíš.
Navíc co vy víte? Třeba je moje nakloněnost k adminům v téhle věci jenom součást mého ďábelského plánu převzít Dabingfórum do svých nenechavých rukou a s jeho pomocí pak donutit tvůrce dabingu k častější konzumaci jogurtů Danone...
Naposledy upravil(a) Geser dne 28 srp 2011 11:09, celkem upraveno 2 x.
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1692
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od anderson »

Geser píše:Jo jo, přesně o tomhle 'ztěžujícím' přístupu mluvím.
Jaká demokracie prosímtě? Tady nikdy žádná nebyla, jakkoliv to máš vsugerovaný a furt s tím v hlavě operuješ.
Asi mas nieco v hlave vsugerovane ty. Ja som naozaj ten posledny clovek, ktory by tvrdil, ze na tomto fore panovala alebo panuje "demokracia".
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

asi budu muset přestěhovat moji elektrárnu někam kde jsou dělníci stupidnější, třeba do Springfieldu
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2949
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Pomajz »

anderson píše: Ja som naozaj ten posledny clovek, ktory by tvrdil, ze na tomto fore panovala alebo panuje "demokracia".
Maminka , režisér a admini mají vždy pravdu.:)
Myslím že je tady svobody až až, každý si tu dělá co chce, takže v tomto bych nepředhazoval že tu není demokracie.Všichni tu mají volnou ruku.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Ištván87 »

Asi byste se tu měli přestat handrkovat. Resp. nepoužívat přitom argumenty malejch děcek. Já jsem se současnou podobou spokojený, jen je škoda že ty naše (většinou) dobře míněné rady v obsazení a podobně většinou nejsou, protože ani nemohou být splněny... Každopádně já jsem pro zachování stávajícího stavu věcí, přičemž pokud by se jednalo o doplňování již nežijících herců a dabérů, bylo by dobrý, kdyby to po určité domluvě fungovalo dál. Já osobně jsem hlasoval v téhle debatě, že dabingfórum má oba nejvýše zmíněné účely, nicméně si myslím že do budoucna by bylo o něco lepší napřít co možná nejvíc sil k tomu, aby byla možná domluva s co největším počtem dabingových tvůrců, protože nikdo nás nebude poslouchat, když se tu budeme hádat jako malí haranti... A uznávám, že i já se tak občas chovám... Nicméně to je asi tak všechno co jsem chtěl říct... Mnoho zdaru se sekcí Na dabing čekající...
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Vypravěč »

Upozorňuji, že jakákoliv historická informace se třeba hodí pro rešeršování i divadelním dramaturgům a tak, takže třeba i jen menšina oceňující sebemenší profil tu je a rozhodně Dabingfórum v současné podobě může plnit oba dva účely. My to tak na Musical.cz taky děláme, dáváme tam recenze a reprtáže, od nadcházející sezóny doufám přibudou i nějaká okénka právě do minulosti, už mám k uveřejnění několika materiálů svolení autorů či producentů, od září to vypukne (právě proto, že muzikál v ČR je dost v krizi, menší krizi vidím i u dabingu, tak prostě, aby všichni viděli, že šlo i nemožné), v branži o nás moc dobře vědí, dokonce tak moc, že mám za sebou coby Dramaturgická spolupráce i oficiální profesionální divadelní debut: http://www.mdb.cz/inscenace/257-kvitek-z-horrroru/ - Ano, je to Malý krámek hrůz, jen s prapůvodním českým názvem, který vymyslel Ivo T. Havlů, hrálo se to totiž u nás ještě v době, než v ČR ten film vstoupil v 90. letech do podvědomí), o dabingu filmové verze jsem se v článku do programu taky zmínil. Osobně si myslím, že je spíše dobře, že jsou tu i historická okénka, i to vám může k průniku do branže dost pomoci, takže bych to moc nepředělával, rozhodně bych nerušil "zbytečné profily" - protože se hodí každý. Pokud databázi oddělit, tak jen pod příslibem, že bude fakt vymakaná, ale já jsem spokojen, tak nevím, jestli by to nebyla práce navíc.
Naposledy upravil(a) Vypravěč dne 30 srp 2011 23:15, celkem upraveno 1 x.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od DAN K. »

Ištván87 píše: nikdo nás nebude poslouchat, když se tu budeme hádat jako malí haranti... ...
Já teda nechtěl vubec reagovat, ale toto je ta nejpravdivejsi veta, co zde byla kdy napsana:) DF ma v radach profesionalu par priznivcu, kteri ho navstevuji ale taky ma dost odpurcu a tohle je presne ten duvod (tady treba napr lidi plivou na dabingy vyrobeny v brne, aniz by je slyseli jenom proto, ze jsou vyrobeny v brne). protoze se tu nekteri hadaji jak mali haranti a pisou uplne nemistne kritiky zcela mimo misu a kdo by chtel chodit na stranky, kde na nej akorat vsichni nadavaj a delaj chytry ve vecech, o kterech nic netusi. Kdosi ze zelenych uzivatelu si tu stezoval, ze ho na prime neberou v potaz. ja se uprime vubec nedivim. Clovek si tady precte spoustu nadavek na dabingy primy, jaky jsou nejhorsi a nesmysle veci predabovavaj (aniz by kdokoliv z vas znal pravy duvod predabovani), ale pak zjisti, ze vetsina z vas na nic jinyho nekouka, prima toho vysila nejvic z toho, na co koukate, a vetsinu z jinejch televizi vubec nevidite, vidite jen jeden, dva porady, na kterych jim zalezi, ale ze vetsina ostatni dabingovy produkce toho kanalu je desiva, to uz nikdo nevidi, protoze na ty veci nekoukate.... Ale nicmene jsem si posledni dobou vsim, ze dabingforum docela vyuzivaji novinari a docela na nej i dokazuji. dokonce jsem poprve zaznamenal, ze bylo u nektereych rozhovoru s ceskymi herci uvedeno spravne koho dabuji. vetsinou drive vzdycky vzali nejakyho herce, kterej je nejznamnejsi na zaklade toho, ze ho dany clvoek jednou kdysi daboval a uvedli ho jako dvorniho dabera, ale posledni dobou jsem zaznamenal nekolikrat spravne informace, ktere i podle poradi uvedeni byly jasne odsud. i proto me mrzi, ze jste zrusili kolonku spjatost, tohle bylo jeji docela dobre plus....jinak si myslim, ze ke kazde praci patri urcita pokora k jeji historii a predchudcum a i tomu by zde mel byt dan prostor, i kdyz zde pak vznikal takovy nepomer, ze df bylo zaplavovano mnohem vice informacemi historickymi nez soucasnymi. mne teda uplne sokovala informace o tom, jak dlouho se tocil kinodabing Neuplatnych, kdyz si to clovek prepocita na fakt, ze dnesni nataceci den ma mnohem vice hodin nez osm a na zpomaleni, ktere zpusobila smyckova technologie, tak se ten barrandovsky kinodabing tocil skoro stejne dlouho jako se delaji dabingy dnes. Takova informace je nadmiru zajimava.
Vypravěč
Příspěvky: 71
Registrován: 15 led 2011 22:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Vypravěč »

Já jsem skutečně rád za Dabingfórum v té podobě jaké teď je, nevím, jestli si mnozí tu unikátnost uvědomují, ale opravdu není nic lepšího, než mít skvělou databázi (už se stalo) a do toho se ještě snažit pomáhat dabingovým tvůrcům. Když jsme před třemi lety znovu po pár letech rozjížděli ten náš server, také jsme si řekli, že tam budeme dávat novinky, jakékoli zajímavé věci z minulosti a že se přitom pokusíme těm divadlům trochu pomoci, což už se taky děje, takže jsem rád, že má Dabingforum našlápnuto stejně,nějaká roztříštěnost by mu jen ublížila, opravdu jde na skvělé úrovni zvládnout obojí, ostatně je tu tolik uživatelů. že si můžete práci rozdělit, a dělat právě to, na co má člověk v tu danou chvíli čas a chuť a také jestli má šanci se k nějakému tomu dabingu přichomýtnout.
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“