Spjatost

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Spjatost

Příspěvek od Slipio »

díky za rady, beru na vědomí :D
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Markus »

Takže jelikož se ohledně Spjatosti herců v sekci Profily dabérů a režisérů znovu a znovu objevují zmatky, (někdo si to vztahuje i na Databázi herců, jiným se zase nelíbí, proč stačí jen dvě řady seriálu, ale filmů musí být pět atd.) jednomyslně jsme se rozhodli zrušit celou kolonku Spjatý herec/herečka. Tudíž prosím všechny, ať si ji odstraní z profilů... Hlavní funkci ohledně spjatosti a oblíbenosti tu stejně plní Databáze herců...
Obrázek
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1127
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Spjatost

Příspěvek od puffy »

Tak som si celu debatu pracital a musim vam pogratulovat k salamunskemu a najdebilnejsiemu rozhodnutiu zrusit spjatych hercov pri profiloch daberov.
Doteraz ked som nevedel hned podla mena o akeho dabera sa jedna, tak ked som si pozrel jeho profil a uvidel, ze to je spjaty daber nejakeho herca, tak sa mi hned vybavil jeho hlas.

Teraz musim u väcsiny daberov lustit niekolko minut dlhokánsky zoznam, aby som zistil o ktoreho dabera sa jedna.

Proste fakt super robota. Minuly stav nebol dokonaly to suhlasim, ale sucasny stav je totalna tragedia.
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
mrzeero
Příspěvky: 239
Registrován: 07 led 2010 18:45

Re: Spjatost

Příspěvek od mrzeero »

puffy píše:Tak som si celu debatu pracital a musim vam pogratulovat k salamunskemu a najdebilnejsiemu rozhodnutiu zrusit spjatych hercov pri profiloch daberov.
Doteraz ked som nevedel hned podla mena o akeho dabera sa jedna, tak ked som si pozrel jeho profil a uvidel, ze to je spjaty daber nejakeho herca, tak sa mi hned vybavil jeho hlas.

Teraz musim u väcsiny daberov lustit niekolko minut dlhokánsky zoznam, aby som zistil o ktoreho dabera sa jedna.

Proste fakt super robota. Minuly stav nebol dokonaly to suhlasim, ale sucasny stav je totalna tragedia.
Taky se mi to rozhodnutí vůbec nelíbí. Hloupé, opravdu velmi hloupé rozhodnutí...
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od ReDabér »

A to je rozdíl, pokud klikneš hned na hoře na herce X nebo až ve výčtu rolí (xxxx - ())? To se mi zdá jako slabý argument. U spjatých dabérů by vznikaly neustále hádky. Ale docela se mi líbí návrh Anguse o 3 "kategoriích spjatosti", která by snad všem zavřela ústa :)
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Angus MacGyver »

Protože někteří ne přesně pochopili, co sleduji návrhem s hlasy (zlatý / stříbrný / bronzový), uvádím příklad, s jehož pomocí jsem už jednou vysvětloval:

Vezměme si dabéra, třeba Miroslava Táborského, ten má:

Zlatý hlas: David Morse, Philip Seymour Hoffman (= u Davida Morse a Philipa Seymoura Hoffmana je Miroslav Táborský dvorním dabérem)
Stříbrný hlas: Dylan Baker (u Dylana Bakera je uveden na druhé příčce)
Bronzový hlas: Ralph Fiennes, Paul Giamatti (= u Ralpha Fiennese a Paula Giamattiho je Mirosla Táborský na třetím místě)
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

angus: jenže tím se nevytvoří žebříček spjatosti, ale vytvoří se pouze seznam těch, kteří se umístili v anketě...

SPJATOST NEROVNÁ SE OBLIBA

spjatý dabér je ten, který herce dabuje nejčastěji.. př.u Delona to je Pavel Trávníček (in memoriam Lakomý), dle Tvého navrhu by měl být spjatý i Josef Abrhám, který ho daboval před 25 lety v jednom filmu, proti tomu protestuju,to by byl návrat přesně tam, kde jsme byli...
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Angus MacGyver »

Michaelo, přijde ti rozumné SPJATOST posuzovat na základě kvantity? Co když se vyskytne dabér, který sice někoho dabuje nejčastěji, ale z nějakého důvodu se neumístil v TOP 3?

Máš pravdu v tom, že navrhuju i pro dabéry totéž, co je u zahraničních herců - vědět a vidět, komu je ten či onen český hlas vkládán do úst... Jakási trojice pout - od nejsilnějšího (1) až po nejslabší (3)...

Edit: A že někdo je na nějakém místě na základě ankety s X či Y hlasů, to mi přijde fér... Hlas lidu, hlas boží...
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

odpovim ti takto : u Delona je pro me spjaty daber Pavel Travnicek a ne Josef Abrhám , u Shannen Doherty -Petra Hanžlíková a ne Bara Munzarová, ktera ji dabovala jednou pred 10 lety ...

ja nevím, jestli chápeš vyznam slova spjatost zcela správně... synonymem by mohlo byt adjektivum typicke ...

otátka: Co je s Českem spjaté ? Co je pro Česko typické?
odpoved : pivo, kvalitní dabing , hokej atd...

dle Tvých slov je pro Delona typický hlas pana Abrháma...kohokoli se na ulici zeptáš, tak ti Abrháma nezmíni ani jeden

anketa vypovída o oblíbenosti, ne o spjatosti , o spjatosti rozhodují režiséři, kteří dabéry vybírají, uzivatelé dabingfora rozhoduji o tom, koho by si přáli v dabingu na daného herce slyšet

a spjatost je skutecne spojena s kvantitou ... s jakym svetadilem jsou spjati cernosi ? s Afrikou .. a proc ? protoze jich tam je hodne :mrgreen:
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Angus MacGyver »

Vidíš, já slyšel jako prvního u Alaina Delona Oldřicha Víznera, takže mám spjatého Oldu Víznera :)

Spjatost POUZE na základě kvantity dle mého dělat prostě nelze.
Ankety, které tu probíhají, většinou určují, jaká trojice hlasů je u daného herce / herečky mezi lidmi nejznámější a ano, i jakou mají daní dabéři u hlasujících oblibu.

Michaelo, já se snažím vyřešit hlavně to, že "spjatost" jako taková byla (prozatím) bez náhrady zrušena a snažím se poskytnout "referenční materiál", podle nějž Zlatý / Stříbrný a Bronzový hlas udělovat.
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“