Spjatost

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Newmy »

bloom píše:Na zbytek příspěvku snad ani raději nebudu reagovat...
Ty tu chodíš denně, tak ti to tak nepřijde, ale když ti někdo napíše názor a pohled člověka, co tu tak často nechodí, tak místo aby jsi se vžil a zamyslel nad jeho pohledem, tak napíšeš toto? No comment ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Spjatost

Příspěvek od Slipio »

bloom píše:
Slipio píše:Tak si nech zobrazit pouze nepřečtené nebo nové příspěvky... :roll:
Strašně moc ti děkuji za radu :roll: :D . To už jsem zkoučel a nepřečtené příspěvky mám na 40 stránkách, to taky projíždet nebudu. Já vím, že moderátoři a aktivnější uživatelé to mají všechno přečteno, tak jim to nedělá problém.

Ale mě to jedno, když vám to tak stačí, jak to je... Pak si nestěžujte, že je málo hlasů v anketách atd. Já bych rád hlasoval v některých anketách (herce, které znám), ale jelikož jsem liný to hledat, tak se radši na to většinou vykašlu. Určitě nejsem jediný, kdo je tak na tom. O tom vypovídají i výsledky, kde u Alexis Bledel hlasuje 15 lidí a to tu je celkem členů 1646. Počítám tak 500 lidí, co se tady podívá častěji. Jako minimálně 200 hlasů by měla mít, jelikož každý ji nemusí znát. (Podle mě hlasování o 15 lidech není vůbec objektivní).

Já jsem tady skoro od začátku... Co po tom mají dělat noví uživatelé...Podle mě by to potřebovalo zjednodušit pro nás normální (=nemoderátoři a méně aktivní uživatelé). Ale jako je to na vás, pokud vám vyhovuje tento systém, tak si ho tak mějte. Já nikomu nic nevnucuje, jenom konstatuji fakta (některé výhrady jsem už kdysi měl v seznamu anket a stejně s tím nikdo nic neudělal)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Spjatost

Příspěvek od James55 »

Slipio: Co kdybys byl konkrétnější v tom zjednodušení? Máme tady zrušit nějaké sekce, co všechno dle tebe sloučit, tak povídej...
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Spjatost

Příspěvek od Slipio »

Upozornění dopředu. Jako to jsou jenom postřehy, tak se kdyžtak hned nevztekejte.

1. Sekce novinky (filmy, seriály kino) bych úplně zrušil a dal tam, kde to má nakonec být (seriály a filmy). Jelikož nikdy nevím po měsíci, kde mám ty filmy hledat. Jinde na forech (warez) taky nejsou novinky...
2 Sekce Novinky, Novinky na českydabing, Pravidla diskuze a náměty a připomínky bych sloučil
2. Sekce Obecně, Otázky a odpovědi a Mimo mísu bych sloučil. jelikož se tam řeší skoro jedno a to samé
3. V sekcí se seznama s herci či dabéry bych zrušil podsekce A-D, a tudíž sedce A,B,C,D... Bych to nechal, jako u filmů či seriálů :arrow: včechno dohromady
4. Nějak nastavit seznam anket, aby bylo nějak poznat, že jsem v určité anketě už hlasoval (nějak barevně). Nechce se mi každý den projíždět celý seznam, jestli tam náhodou něco nepřibylo (a stejně si to ani nepamatuji). A omezit spjatost, ale to jste už myslím vyřešili. Jelikož anketa u Kaley Cuoco je úplně zbytečná, jelikož za její spjatou dabérku považji Moučkovou a nanejvýš Remkovou.
5. U profilů herců, aby šlo kliknout na filmy a hned se dośtat do profilu filmu. Jelikož třeba vůbec neznám film Hop, tak chci hned vědet, co to je a ne to pracně hledat.
6. V sekci seriály - v jednotlivých temátech rozdělit postavy na Hlavní a častěji se objevující postavy a na Epizodní role a tzv. Guest star. Tak jak to už pár lidí dělá. Ne je všechny patlat dohromady. A pokud možno rozdělit na sezony. A pokud se někomu nechce dodělávat svoje profily seriálů, tak si myslím, že by se měli ''nabízet'' jiným uživatelům. Jak psal kdysi Markus v Buffy, že na ní nemá čas a aby to někdo převzal...
Naposledy upravil(a) Slipio dne 19 kvě 2011 11:13, celkem upraveno 6 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Spjatost

Příspěvek od bloom »

Slipio: Spousta nových příspěvků se tu objeví každý den, ale my nemůžeme poznat, které jsou pro tebe ty "důležité" ...Já chápu, že nechceš číst příspěvky, které tě nezajímají, na druhou stranu, co nezajímá tebe, může zajímat někoho jiného a tudíž my nemáme "indikátor", který by rozluštil, které příspěvky tě zajímají a které ne...
Slipio píše:ale jelikož jsem liný to hledat, tak se radši na to většinou vykašlu
V tom si myslím bude docela zásadní problém. Hlasování o 15 lidech není úplně objektivní, to máš pravdu, ale z tech 1600 členů, které zmiňuješ, sem většina zabrousí úplnou náhodou, aktivních je nás jen pár desítek a ještě z toho někteří v anketách nehlasují vůbec...Někteří členové prostě z různých důvodů nehlasují (na druhou stranu si myslím, že je to někdy lepší než aby stříleli od boku), ale nelze to úplně svádět na nepřehlednost, protože třeba anketu u Bruce Willise si našlo poměrně dost hlasujících.
Ale dobrá, se zjednodušením mě napadlo vytvořit speciální vlákno, kam by se vždy odesílaly pouze zprávy o vytvoření ankety a tudíž by byly "na vrchu" ty nejaktuálnější. Problém by tady asi ale byl v tom, že by ne všichni uživatelé informovali o vytvoření ankety. Na druhou stranu ten seznam není podle mě tak dlouhý, aby se mu jednou týdně věnovat jen chvilka času.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od ReDabér »

Já si tu připadám jako v Kocourkově. Ty si Slipio nepamatuješ, kde jsi hlasoval a kde ne, a zároveň si nechceš projíždět seznam anket? Tady je jediný problém: jak jsi sám napsal jsi líný. I kdybychom vytvořili to, že hned jak otevřeš dabingforum, vyjede zpráva "Drahý Slipio, ještě jsi nehlasoval v té a té anketě", stejně by si sem psal, že tě nebaví ho pročítat. Dabingforum vyžaduje také čas a určitou námahu, ať se ti to líbí nebo ne. Toť vše.

Jinak, nevím, proč by se měly slučovat Pravidla a Náměty a připomínky, když každá sekce je o něčem jiném. Novinky bych klidně sloučil.
2. Obecně, Otázky a Mimo mísu jsou také každá o něčem jiném, a to, že občas někdo napíše otázku do Obecných nebo informaci o dabingu do Mimo mísu, na tom nic podstatného nemění.
3. Když zrušíme v profilech herců abecední řazení, tak vznikne naprostý chaos, tady mi tvůj návrh hlava nebere - spíš bych byl ještě pro rozdělení dabérů na A, B, C, D, E,...
5. Myslím, že teď už je to zbytečné předělávat, ostatně není nic těžkého zkopírovat název filmu a dát ho do vyhledávání.
6. To je dobrý nápad, i když leckdy to bude pracné předělat, zvlášť když uživatel je rád, že si ze seriálu pamatuje hlavní role a pár vedlejších jmen.
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Spjatost

Příspěvek od Slipio »

ReDabér píše: Ty si Slipio nepamatuješ, kde jsi hlasoval a kde ne, a zároveň si nechceš projíždět seznam anket?
Já to nemyslel tak, že se mi to vymazalo z paměti. Ale tak, že je tam okolo 100 jmen, když to v rychlosti proletím, tak si ani nevšimnu, že tam nějaké další jméno přibylo a ješte v té rychlosti přemýšlet, jestli jsem na někoho nezapomněl, u kterého jsem chtěl hlasovat.
ReDabér píše:Tady je jediný problém: jak jsi sám napsal jsi líný. I kdybychom vytvořili to, že hned jak otevřeš dabingforum, vyjede zpráva "Drahý Slipio, ještě jsi nehlasoval v té a té anketě", stejně by si sem psal, že tě nebaví ho pročítat. Dabingforum vyžaduje také čas a určitou námahu, ať se ti to líbí nebo ne. Toť vše.
Tady je jediný problém, že nechci (nemám čas) trávit na dabing každý den hodiny, abych o něco nepřišel. Nikdo nechce žádné vyskakovací okno či zprávu. A ano dabingforum vyžaduje čas a námahu pro moderátory a ne pro obyčejné uživatelé
ReDabér píše: Když zrušíme v profilech herců abecední řazení, tak vznikne naprostý chaos, tady mi tvůj návrh hlava nebere - spíš bych byl ještě pro rozdělení dabérů na A, B, C, D, E,...
To je tak kdybych si dal do nové složky další novou složku a až pak soubory. Já to prostě nechápu, k čemu to je. Když někoho hledám, tak se podívám do seznamu. A ne touto cestou Obsah fóra ‹ Dabing - Dabéři, herci a režiséři ‹ Databáze herců a jejich dabérů ‹ E-H Databáze ‹ F a tam na 6 stránkách hledat Ralpha Fiennese. Takto kdyby to bylo vše v jednom tak jednou kliknu a vidím, co je nového a co mě zajímá a kliknu tam. Ale překlikávat v různých podsekcí se mi nechce. Podle mě to stejný nesmysl, jak kdyby se filmy rozdělili podle žánrů...
ReDabér píše:Myslím, že teď už je to zbytečné předělávat, ostatně není nic těžkého zkopírovat název filmu a dát ho do vyhledávání.
Jo ale to vyhledávaní taky vždy správně nefunguje. Jelikož u filmu Hop to píše Nebyly nalezeny žádné vhodné výsledky.

Ale mě to je fakt jedno. Můj názor je, že tady zbytečně zdlouhavé cesty než se prosekáš kam chceš. Já si vždy myslel, že toto forum je pro lidi, co je zajímá dabing a chcou se rychle dozvědet, co je zajímá. Ne to celé zkoplikovat pro pár vyvolených.
bloom píše:Slipio: Spousta nových příspěvků se tu objeví každý den, ale my nemůžeme poznat, které jsou pro tebe ty "důležité" .
Nevím, jestli to mám brat jako vtip :-?
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od ReDabér »

U filmů, dabérů a herců existují seznamy, rozdělené podle abecedy. Víc zjednodušit to už nejde.
Ano, je pravda, že vyhledávání blbne v tom smyslu, že slovo mající 3 a méně písmen prostě nevyhledá. Ale myslím, že není problém dát do vyhledávače třeba Kaley Cuoco (v případě filmu Hop).
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

Slipio píše: Obsah fóra ‹ Dabing - Dabéři, herci a režiséři ‹ Databáze herců a jejich dabérů ‹ E-H Databáze ‹ F a tam na 6 stránkách hledat Ralpha Fiennese.
nehledáš to nějak složitě ? stačí 3 krát kliknout (mně dotyčného najít zabralo asi 5 sekund) :) a herce nemusíš hledat na xx stránkách, stačí, že si ho u písmena F zadáš do vyhledávače a máš ho -)

ja osobně jsem za abecední řazení ráda.

a jak už tu někdo zmínil, použij funkci Nové příspěvky, projdi si ty, které Tě zajímají a je to :D

já bych více zapracovala na své lenosti, než překopat celé dabingforum :mrgreen: a pokud mi holt lenost nedovolí, tak mám smůlu, vždycky máš možnost volby ...život je otázkou priorit :D

já bych spíš poprosila, aby moderátoři postupně zaktualizovali profily, které spravuje DavePave, jelikož některé nejsou aktualizovány od února. kujuuu :mrgreen:
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Spjatost

Příspěvek od James55 »

Slipio píše:Obsah fóra ‹ Dabing - Dabéři, herci a režiséři ‹ Databáze herců a jejich dabérů ‹ E-H Databáze ‹ F
Nahoře na černé liště máš tlačítko Přejít a v něm všechny odkazy na seznamy, stačí ti dvě kliknutí a jsi v profilu daného herce nebo filmu.
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“