Spjatost

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Spjatost

Příspěvek od Sagres »

Vůbec se mi zde nelíbí, že se do spjatosti k dabérům míchají výsledky z anket. Proč dabér, který se umístí v žebříčku s pouhým jedním zářezem/počinem za daného umělce, s ním má být automaticky spjatý (a to někdy i díky pouhopouhým 3 hlasům)? Co to je za nesmyslné pravidlo? Proč nepoužívat selský rozum a řídit se pravým výnamem slova spjatost. Spjatý je přece jen ten, který jej nadaboval víckrát a díky tomu je takto vnímám i širším diváckým okolím!!!
Potom by mohla být např. paní Balzerová spjatá úplně s každou herečkou, kterou kdy nadabovala, protože s pravidelností zde vlastní boduje téměř v každé vyhlášené anketě!!! Ale v jejím profilu jsou rozumě umístěné (tedy alespoň zatím) jen 4 opravdu spjaté herečky, i když bodovala (anebo je) i v žebříčku u Faye Dunaway, Anjelica Huston, Kate Capshaw, Olivia de Havilland, Ellen Burstyn, Kathy Baker, Kirstie Alley, Patricia Millardet, za chvíli i u Cher... A o Iloně Svobodové a Haně Maciuchové ani nemluvě (obě mají na dabingforu též velmi silné "lobby") a "spjatou" každou druhou zahraniční kolegyni, jíž jednou propůjčily hlas. Copak to neodporuje zdravé logice?
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Nobody
Příspěvky: 376
Registrován: 11 úno 2009 10:29

Re: Spjatost

Příspěvek od Nobody »

Máš pravdu, že u profilů je to trochu zavádějící. Spjatý herec nebo herečka by mělo být spojení např. Tůma/Washington. Taky se kolikrát podivím, že už tam mají "spjatost", když herce mluvili v jednom filmu.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od DAN K. »

Tuto na namitku jsem zde vznesl mnohokrat (nekdy je to i min nez 3 hlasy) , ale bohuzel vzdy me za to kamenovali, vetsina uzivatelu si mysli, ze obsazovani rozumi lip nez dabingovy reziseri. na jednu stranu je pravda, ze se reziseri mnohdy obsazuji navzajem na role na ktere se nehodi, na druhou stranu spjaty znamena spjaty a zdejsi uzivatele jsou silne zaujati, zcela nesoudne, ve prospech vseho co zavani sci-fi (druhotne pak jakykoliv blockbuster, viz velmi nestastne obsazovani Pavla Sroma na malkoviche) , nejlepe toho, kde nekdo vystupoval jako odborny poradce. kdo daboval v nejakym sci-fi ma sve misto na prvni, druhem miste daneho herce temer jiste. stejne tak je tu zaujeti pro zname herce, i kdyz se taky ne vzdycky hodi a dabovali jen jednou. Uz jsem taky navrhoval aby tam zadne poradi nebylo, jenom proste vypis, kdo daneho herce mluvil kde a serazeni podle abecedy, ale to taky nikdo nechtel....:(
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Spjatost

Příspěvek od Markus »

Uff, uff, uff. Páni, je příjemné se dozvědět, že celá ta práce za posledních pár let je zbytečná, můžeme zrušit veškerá pořadí a udělat z toho výpis dvaceti jmen u jednoho herce. :roll: Děkujeme za uznání, to vždy potěší.

Co se týče spjatosti herců s dabéry (Profily dabérů), uznáváme, že to není vyřešeno nejlépe a do pár dnů se pravidla mírně upraví.

Co se však týče spjatosti dabérů s herci (Databáze herců), tam nemíníme měnit nic a můžete se tu subjektivně zlobit na Šroma u Malkoviche jak je libo. My nikomu nepřikazujeme, že ho má obsazovat, jen to jen čistá informace, že ho mnohokrát daboval. Předpokládám, že sjet očima pod první tři místa není až takový problém...

Podívejte, když jsme s databází herců přišli, chtěli jsme určovat pořadí podle počtu nadabovaných rolí, přišlo nám to logické. A pak přišel, pokud si dobře pamatuji, Hugh Jackman, kde jsme chtěli hodit na první místo samozřejmě Zdeňka Mahdala a byl jsi to myslím zrovna ty Dane (nebo Sen?), kdo nám omlátil o hlavu, že kvantita není kvalita a proto začal celý ten kolotoč s anketami a proto se najde spousta profilů, kde je na prvním místě dabér s jedním zářezem místo ten s pěti. Mnohokrát jsme se na toto téma bavili a vždy jsme došli k závěru, že toto je nejlepší možné řešení, které naštve co nejmenší počet lidí.

Pokud máte nějaký konstruktivní nápad, který nezahrnuje lamentování nad našim nedostatečným selským rozumem, prosím. Ale zrušit veškerá pořadí a nechat jen výpis všech rolí nepřipadá v úvahu...
Obrázek
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

fajn, presunu svou pripominku od Maciuchove sem, abych nebyla nařčena, že spamuju.

je fakt, že otázka u anketa zní : Kdo by měl daného herce dabovat (čili jake spojení je dle uživatelů DF nejideálnější, nejlepší, nejoblíbenější),tudiž vznikne žebríček těch nejžádanějších dabérů, ale obliba nevypovídá absolutně nic o spjatosti ( navíc když k některým prvním místům stačí 3 hlasy, že ? :D ) i jeden z moderátorů (tuším, že Sen ,ale nejsem si jista) psal, že top 3 určuje dle toho, kdo herce nejlépe dabuje a ne dle počtu "zářezů", opět jasný důkaz toho, že top 3 nemá se spjatostí nic společného. Konkrétně u Hany Maciuchové, Joanne Whalley je s ní dle nynějšího pravidla spjatá, ale dabovala ji pouze jednou, v roce 94 a jak jsem zminovala v profilu J.W. rozdíl mezi nima je 20 let ( pravděpodobnost, že se tyto dve damy ještě někdy setkají, je nulová) ,ale přesto jakasi "spjatost" zde existuje. V praxi to znamná, že pokud by Veronika Gajerová nebyla k dispozici, podle přání uživatelů DF, by měla J.W. daboval 65 letá H.Maciuchová ( zda je to rozpor ci nikoli, at kazdy určí sám,viz foto), možná by občas stálo zvážit veškera fakta, než někomu dám hlas :D

mimochodem Jane Fonda dabovala Maciuchová poprvé a naposled v roce 1979, tomu se říká spjatost :-: a je fakt, že kohokoli Maciuchová dabuje, tak je hned spjatá, i když to bylo v dobách , kdy místni ještě nebyli ani na světě :mrgreen:

v některých případech ani žádné ankety neproběhnou a na základě rozhodnutí zakladatele profilu nám vznikne spjatost dabéra a herce.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Spjatost

Příspěvek od Sagres »

Nobody píše:Máš pravdu, že u profilů je to trochu zavádějící. Spjatý herec nebo herečka by mělo být spojení např. Tůma/Washington. Taky se kolikrát podivím, že už tam mají "spjatost", když herce mluvili v jednom filmu.
Přesně tak jsem to myslel! Spjatost je Tůma - Washington, ale 100% ne Maciuchová - Fonda, Maciuchová - Bergman, Maciuchová - Whalley, Maciuchová - Keaton .... jak stojí v jejím profilu! Spjatost by měla být přece nějak zasloužená a ne automatická třeba jen díky 3 bodům hlasujících v anketě (viz. 1.místo Maciuchové u Diane Keaton)!
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Spjatost

Příspěvek od oberon »

Občas se mi zdá, že pokaždý, když se situace uklidní, tak se zas vynoří někdo, komu se něco nelíbí. Já souhlasím, že v databázi herců to bývá problém, ale u naší databází herců jsem se současným systémem spokojený. Já myslel, že už jsme se shodli, že větší počet děl nutně neznamená, že herce mluvil dabér nejlépe. Ankety to podle mě řeší efektivněji, než nějaké míchaní. U herců, kde je jen pár dabérů a autor si vytvoří pořadí sám se většinou z mých zkušeností stačí jen otázat na anketu a autor bývá ve valné většině případů ochotný normálně vyhovět a založit jí. Pokud vám vadí, že někdo vyhrál díky 3 hlasům, tak si postěžujte, ale proběhla normální anketa podle pravidel, trvala 2 měsíce a víc lidí nehlasovalo, takže problém asi nebude v pravidlech, ale v tom, že si lidé nevšímají anket...
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

oberon: anketa ta nemluvi o spjatosti, to nema s 3 hlasama v anketě nic společného, měl by sis ty příspěvky přečist znovu

nebo si vazne myslis, ze daberka je s hereckou spjata , kdyz ji dabovalo poprve a posled v roce 79 ? :D no tak já mam holt asi nake mimozemske vnimani

a pokud mě zase bude někdo odkazovat na to, že si mám přečíst pravidla, ok, je to pravidlo ,ale poněkud nelogicke, nic jineho se nesnazime rici :)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: Spjatost

Příspěvek od oberon »

Víš od toho se dělají jednou za čas nové ankety na požádání. Myslím, že když by i po x letech anketu vyhrála ta samá dabérka, tak by s ní asi trochu spjatá byla...
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Spjatost

Příspěvek od Sagres »

oberon píše: Ankety to podle mě řeší efektivněji, než nějaké míchaní. Pokud vám vadí, že někdo vyhrál díky 3 hlasům, tak si postěžujte, ale proběhla normální anketa podle pravidel, trvala 2 měsíce a víc lidí nehlasovalo
Ano, ale pokud dotyčná anketa proběhla před více než 3 roky, hlasovalo minimum uživatelů, navíc přibyli v profilu herce noví dabéři, informace (a zákonitě i uživatelé DF), je na pováženou, jestli by ji nestálo za to zrestartovat. A třeba by se pravidelně po 3-5 letech mohli automaticky restartovat postupně všechny staré ankety, aby měli šanci hlasovat i novější uživatelé DF, když se zde na ty ankety klade takový důraz i ve spjatosti ...
Naposledy upravil(a) Sagres dne 04 kvě 2011 09:56, celkem upraveno 2 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“