Spjatost

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Spjatost

Příspěvek od Sagres »

Ach jo, místo toho, aby se tedy striktně dodržovala spjatost u profilu dabérů tak, jak se jednou domluvilo = 4x film či dvě řady seriálu, tak se nakonec všechno zruší, překope a vymýšlí jinak.... Spjatost podle mě opravdu koresponduje s kvantitou, s kvalitou se zde už přece oháníte v žebříčcích.
Takže tu zase bude v profilu třeba již zmiňované Hany Maciuchové za každou herečku na 1., 2., 3. místě (kterou 1x nadabovala díky vítězství z anket) 5x zlatý hlas, 2x stříbrný a 4x bronzový atd??? :shock: :shock: :shock:
Děkuji, ale to už v mám v žebříčcích u herců .... V profilu dabéra bych rád viděl toho, s kým je spjatý nejčastěji! To tu díky Vašemu jednohlasému zrušení teď nemám nikde.
Prostě tak jak to bylo, jen opravdu dodržovat spjatost a nemíchat do toho stále ty "slavné" ankety.
Naposledy upravil(a) Sagres dne 03 srp 2011 14:10, celkem upraveno 9 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Spjatost

Příspěvek od bloom »

Z neustálého remcání ve vašich několika výše uvedených příspvěcích asi sami chápete, proč jsme tuto kategorii zrušili.
Michaela

Re: Spjatost

Příspěvek od Michaela »

Angus MacGyver píše:Vidíš, já slyšel jako prvního u Alaina Delona Oldřicha Víznera, takže mám spjatého Oldu Víznera :)
jenže v tomle případě se jedna pouze u tvou osobní spjatost, ale zde řešíme spjatost obecnou

Angus MacGyver píše:
Spjatost POUZE na základě kvantity dle mého dělat prostě nelze.
Ankety, které tu probíhají, většinou určují, jaká trojice hlasů je u daného herce / herečky mezi lidmi nejznámější a ano, i jakou mají daní dabéři u hlasujících oblibu.

.
jenže spjatost je o kvantitě, a obliba o kvalite
Angus MacGyver píše:
Michaelo, já se snažím vyřešit hlavně to, že "spjatost" jako taková byla (prozatím) bez náhrady zrušena a snažím se poskytnout "referenční materiál", podle nějž Zlatý / Stříbrný a Bronzový hlas udělovat.

to chápu, mně tu tahle kategorie taky chybí, ale Tvůj navrh by byl navrat ke starému pojetí spjatosti, které bylo značně mimo, aspon tedy většina se zde v diskuzi shodla na tom, že je nesmysl automaticky top 3 povazovat za spjatou
mne vyhovoval tento způsob : = 4x film či dvě řady seriálu, respektive nejvíce to vystihovalo podstatu slova spjatost .-)


já už se ktomu vyjadrovat nebudu, pokud někdo nechápe vyznam slova spjatost, tak asi má nedostatčně vyvinuty jazykový cit, nebo nevim :D

PS: dabera, ktery herce delal jen jednou ( byt´sebedokonaleji), muže byt 100 krat zvolen v anketě jako vítez, nemuzu povazovat obecne za spjateho, když ho v dalších 20 filmech dabuje jehoobecne spjatý daber (viz. Delon-Travnicek )
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Spjatost

Příspěvek od James55 »

bloom píše:Z neustálého remcání ve vašich několika výše uvedených příspvěcích asi sami chápete, proč jsme tuto kategorii zrušili.
Přesně, konečně někdo kdo to chápe :)
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“