KORONAvirus

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: KORONAvirus

Příspěvek od HonzaXXII »

Však teď aby udrželi lidi co je to opravdu může ohrozit doma, dočasně reinkarnovali ČT3 a udělali z ní retro kanál po vzoru bratrské STV3. Za okolností, že by se tam našlo aspoň něco roky z archivu nevytažené (jako na Slovácích aspoň zčásti zopakovaná hitparáda Našich deväť), bych mohl tleskat (v případě vytažení Hitšarády bych snad i rovnou děkoval přírodě/pánubohu za tu wuchanskou chřipku :D :D). Samozřejmě kdepak ty věci, opět se opakuje to, co po roce 2000 vysílali snad stokrát, v některých případech to dávala i Nova a/nebo Prima. Takže naprosto zbytečnej kanál. To bohatě stačilo víc takových věcí vysílat na stávajících kanálech.

A ať se na mě nikdo nezlobí, můžem si za tohle všechno sami (zejména ti odpovědní, ale do jisté míry my všichni, že jim to dovolíme). To, co tady řádí, není ani nová černá smrt ani nová španělská chřipka. To z toho akorát dělají novináři (jako v x případech předtím - BSE, SARS, ptačí a prasečí chřipka, Zika,...), protože chtějí sólokapra. Kdybyste se rozkrájeli, nemůže to v nejapokalyptičtějším případě dopadnout hůř, než hongkongská chřipka koncem 60. let (ne, že bych si ten milion mrtvých přál, ale ono není aspoň párkrát za desetiletí na chřipku tak půl miliónu mrtvých celosvětově do roka?). Takže jediné správné řešení bylo izolovat právě ty rizikové skupiny, co je to ohrožuje - tzn. vážně varovat, aby tihle nevycházeli ven, zakázat návštěvy v nemocnicích, domovech důchodců, LDN atd., ve školách (v nejhorším s výjimkou maturitních ročníků) chřipkové prázdniny, kontrolovat na hranicích a bez milosti prověřit každýho kdo přijede z oblasti kde to řádí, a v nejhorším nařídit ty roušky. Místo toho politici nejspíš ve strachu z toho, co by se na ně sneslo z médií, zavřeli skoro všechno, ekonomika chcípá, nic nejede, a škody jsou už teď nevyčíslitelný, a jen čert ví, o kolik horší to ještě bude. Filmový a seriálový průmysl a samozřejmě dabing nevyjímaje. A v případě, že to koupí ekonomika státu (nedejbože hromady států, to by s největší pravděpodobností znamenalo další hospodářskou krizi jako ve 30. letech), bude toho přímým následkem znatelně víc mrtvých, než kdybysme ten virus nechali řádit nekontrolovaně.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KORONAvirus

Příspěvek od Krikri »

Jestli jsem to správně pochopil, považuješ koronavirus za nafouklou bublinu a obyčejnou rýmičku. Jsem netušil, že patříš k těm, co jsou přesvědčeni, že karanténní opatření u nás Babiš zavedl účelově, aby zničil jedno divadlo před krachem. To se mu to tedy pěkně vymklo z rukou, když kvůli tomu zemřely už tisíce lidí, zejm. v Itálii a Španělsku. Ty si třeba můžeš dovolit brát to na lehkou váhu, zato já, kterýžto jsem polovinu dětství strávil na Černopolní s opakovanými streptokokovými angínami bych mohl spadat do rizikové skupiny. Mně karanténa nevadí, beztak jsem ani před ní skoro nikam nechodil (pouze na nákup, pro obědy a na poštu). Zavření divadel (jež jsem navštívil naposledy před dvaceti lety coby součást školní výuky), natož kin, které jsem za celý život nenavštívil nikdy mi fakt žíly netrhá. A k tomu, že se pozastavila veškerá nová tvorba pro TV jsem se už vyjádřil, po mnoho let žádná TV nekoupila a nedabovala mnou preferované seriály, tudíž já kulturní změnu nepociťuji.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: KORONAvirus

Příspěvek od HonzaXXII »

Tady se uprostřed toho všeho zapomíná na statistiky, kolik lidí ve světě skolí chřipka vpodstatě každý rok. Taky jasně vidím, že stejně jako v případě většiny ostatních chorob jsou oběti z drtivé většiny lidi s omezenou imuitou nebo rovnou vážnými zdravotními problémy, (u nás to jsou i podle panikařících televizí z většiny lidi, kteří by umřeli do roka a do dne na něco jinýho - kdyby chytli párdenní virózu, zabije je taky). Rozhodně nejsem z těch, co by u nich volali po nějaké eutanázii, to ani náhodou. Jasně říkám izolovat je od ostatních a minimalizovat možnost že se to k nim dostane. Ale ti ostatní to přežijou, takže můžou normálně makat a bavit se. P.S: Kdyby to bylo kvůli tomu divadlu, tak vzhledem k tomu kdo mu šéfuje, bych Babiše navrhl na medaili :D
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KORONAvirus

Příspěvek od Krikri »

Málo o tom čteš. Právě že koronaviru dost často podléhají i zcela zdraví a mladí lidé kolem třicítky, čtyřicítky. Jeden den jsi zcela zdráv, nic ti není, další den kašleš, dusíš se a v lepším případě tě musí napojit na plicní ventilaci či mimotělní oběh a i když se z toho náhodou dostaneš, máš do smrti poškozené plíce. A jsou i případy, kdy během pár dnů od propuknutí nákazy ležíš v mrazícím boxu. Každá, i sebemenší chronická choroba může být ve spojením s koronavirem osudná. Nevím o tom, že by klasická chřipka byla až takhle zákeřná, několikrát jsem ji prodělal. Jelikož nevlastním roušky ani respirátor (když jdu ven, ksicht si zahaluju obyčejným hadrem) a připočtu-li k tomu ty prodělané angíny a také před čtyřmi lety salmonelu, kdy mi málem selhaly ledviny, jsem v případě nákazy jednoznačný aspirant na rychlý transport do márnice. Alespoň že na tom principálovi se shodneme.:)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: KORONAvirus

Příspěvek od -kNiGHT- »

HonzaXXII píše:Tady se uprostřed toho všeho zapomíná na statistiky, kolik lidí ve světě skolí chřipka vpodstatě každý rok...
Honzo tady asi žerty stranou. Sice na chřipku umírá u nás asi 1500 lidí ročně a milion na celém světě na AIDS např., tak ale v Italii dnes umřelo přes 900 za jeden jediný den. A to na tohle "nachlazení" - tam to opravdu není legrace ani trochu.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: KORONAvirus

Příspěvek od fabec122 »

https://www.idnes.cz/kultura/film-telev ... mvideo_spm?

Rozhovor se Zdeňkem Štěpánem o dabingu a aktuální situaci.
Dabingfanda
Příspěvky: 95
Registrován: 12 pro 2019 12:38

Re: KORONAvirus

Příspěvek od Dabingfanda »

Úplně ti rozumím Krikri,jsem na tom podobně. :(
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: KORONAvirus

Příspěvek od KOMZA »

Dobré zprávy! Dabingová studia opět otevírají své brány. S ohledem na postupné uvolňování mimořádných opatření i dabéři se znovu začínají setkávat ve studiích a dabují pro vás nový obsah do češtiny.

Přinášíme vám seznam několika seriálů, které se dočkají dabingu jako první. O všech dalších novinkách vás budeme postupně informovat na našich sociálních sítích.

Seznam:
Kruhy a kříže (všechny díly): 15. května
Nebe s.r.o. II. (díly 6-10): 15 května
Malý Sheldon III. (díly 14-21): 18. května
Zelený servis IV. (díly 7-9): 20. května
Westworld III. (všechny díly): 25. května
Veliká (první díl): 2. června
Věřte mi II. (všechny díly): 4. června

Za celé HBO GO vám děkujeme, že do nás i v této nesnadné době vkládáte důvěru.
HBO se vrací do starých kolejí... :)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KORONAvirus

Příspěvek od Krikri »

Já se nemám proč radovat. Co se mnou preferovaných seriálů týče, panuje v ČR/SR výjimečný stav plný restrikcí již čtvrt století, korona-nekorona. :evil:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: KORONAvirus

Příspěvek od HonzaXXII »

Ani reinkarnovaná ČT3 tě nepotěšila? Většinou jsou tam ty stejný věci co vysílají v jednom kuse, ale občas tam dají něco, co šlo naposled za ČSFR nebo rovnou ČSSR.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“