Podobnost dabingových hlasů

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Podobnost dabingových hlasů

Příspěvekod throwaway-account » 13 čer 2019 17:39

.
https://soundcloud.com/boleslav-bily - ukázky dabingu málo známých (nejen) brněnských herců. Je možné tyto ukázky používat jako pomůcku při identifikaci dabérů v brněnských dabinzích, především v dabinzích ČST Brno.
throwaway-account

Re: Podobnost dabingových hlasů

Příspěvekod fabec122 » 13 čer 2019 17:49

Tohle téma už tady někde podle mě je / bylo :-? :-?

Každopádně, některé dvojice jsou dost mimo, Schwarz - Jagelka, to už je kumšt, aby si je někdo spletl
fabec122

Příspěvekod Michaela2 » 13 čer 2019 17:52

Stránský- Neskusil? :o :D Nápodobně Schwarz a Jagelka, podobnost snad nemůže slyšet ani babička s naslouchátkem. :lol:
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, M.Hudečková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2
Admin

Příspěvekod 1403ka » 13 čer 2019 18:01

Ďalšími dabingovými hercami, ktorý sa hlasom dosť podobajú, je Zdeněk Bureš - Jiří Prager.
1403ka

Příspěvekod Krikri » 13 čer 2019 19:23

Boha jeho, to snad nemůžeš myslet vážně? :lol: Kdo by si mohl splést Kuneše s Kaňkovským, Olivu s Horákem, Rímskýho se Zavřelem, Schánilce s Molčíkem a nebo dokonce Knota s Bedrnou? Snad jedině někdo absolutně bez sluchu. Ani Suchánkovou se Šumanovou jsem si nikdy nespletl (Suchánkovou mám dost naposlouchanou z několika seriálů ze SuperMaxu a Na lodi a Šumanovou třeba coby Aničku z Pipi dlouhé punčochy).
Při troše nepozornosti a nebo když je zvuková stopa ve velmi špatném stavu bych si teoreticky mohl splést Kuneše s Mišurcem, už proto, že oba dabovali Ládínka, tam se ta záměna dá pochopit. Stejně tak bych pochopil záměnu Olivy třeba s Potměšilem (kdysi se tu dlouho řešilo, který z nich v jednom dílu Kačerů daboval Magiku). Je pravda, že jak Schánilec, tak Molčík mají oba dost výrazný bas, ovšem každý s úplně odlišným zabarvením. Netvrdím, že se nikdy nespletu, ale ty dvojice, co jsi zde uvedl za příklad bych si tedy nikdy nepomýlil. Milana Slepičku jsem si jednou spletl s Vítězslavem Bouchnerem, ale s Brožem by se mi to tedy určitě nestalo.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Krikri

Příspěvekod throwaway-account » 13 čer 2019 20:15

Nemá náhodou ta Šumanová už nějaký "dospělejší" hlas? Na jejím profilu tady na dabingforum.cz jsem si pustil ty dvě ukázky - jedna asi tak z konce 90. let, a ta druhá z roku 2011. Mě proště přišlo, že ta Šumanová zní trošku podobně jako Suchánková.

A jinak, co se týče např. podobnosti Jiří Brož - Milan Slepička, tady mi často tyhle dva hlasy splývají dohromady. Nebo jsem si například jeden čas pletl Jiřího Schwarze s Martinem Zahálkou. Martin Stránský mi zase přijde že zní podobně jako Petr Neskusil, ale s takovým hlubším, výraznějším a dospělejším hlasem. Je ovšem pár dabérů, kteří mají prostě nezaměnitelné hlasy a dají se velmi snadno rozpoznat - to jsou například Libor Terš nebo Ladislav Cigánek.
https://soundcloud.com/boleslav-bily - ukázky dabingu málo známých (nejen) brněnských herců. Je možné tyto ukázky používat jako pomůcku při identifikaci dabérů v brněnských dabinzích, především v dabinzích ČST Brno.
throwaway-account

Příspěvekod brecht » 13 čer 2019 20:16

Mně se kdysi pletli po hlase
Jan Battěk x Jan Rimbala
Viktorie Taberyová x Lucie Kušnírová
Dana Syslová x Vlasta Peterková
Marika Šoposká x Ivana Korolová
Karel Richter x Jan Vágner
Jan Cina x Daniel Krejčík

A doteď se mi pletou
Radek Škvor x Jan Škvor
Viktor Dvořák x Otto Rošetzký

A přijde mi, že alespoň trochu vzdáleně mají v jistých polohách podobnou barvu hlasu Dana Černá x Dana Pešková :-?
brecht

Příspěvekod Krikri » 13 čer 2019 20:52

throwaway-account: co se týče pomýlení se v případě Brož - Slepička (což tedy osobně nechápu, jak si je někdo může splést), kdo je od sebe nerozezná si může vypomoct obecnou znalostí brněnských a pražských dabérů. Chci tím říct, že když v něčem bezpečně poznáš převahu brněnských dabérů a pak tam uslyšíš někoho, o kom si nejsi jistý, zda je to Brož nebo Slepička, na 99% je tím dabérem Brož. A stejně tak opačně, Brož jen s malou pravděpodobností bude dabovat ve filmu obsazeném výhradně pražskými dabéry.

A když už se tu řeší Suchánková, v poslední době je poměrně často slyšet i v rozhlasových dramatizacích.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod fofo16 » 13 čer 2019 21:22

Spliesť si Martina Stránského s Petrom Neskusilom je asi ako spliesť si Zuzanu Hykyšovú s Teréziou Taberyovou :? :? 8-)
Ja osobne ale nikdy neviem odlíšiť Ivanu Měřičkovú od Zuzany Schulzovej, tie dve mi znejú úplne rovnako a ten, čo to dokáže, by si podľa mňa zaslúžil medailu :mrgreen:
fofo16

Příspěvekod Krikri » 13 čer 2019 21:37

Jak tady brecht zmínil Karla Richtera, tak toho jsem si jednou spletl s Janem Pohanem. Podle mě mají velmi podobné hlasy a když je dabing třeba v horší kvalitě, jen těžko se dají jeden od druhého rozeznat.

A co musím přiznat, velmi tápu v hlasech současných mladých dabérek kolem dvaceti, pětadvaceti let. Jejich hlasy mi strašně splývají a často je nedokážu rozlišit. Výjimky tvoří akorát Viktorie Taberyová, kterou mám dobře zafixovanou jako Paulu z Internátu a taky ještě rozpoznám Adélu a Kláru Novákových. Jinak mám ale v těch mladých dabérkách veliké mezery.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Další

Zpět na Mimo mísu