Dotaz o seriálu (Legend of the North Wind/Leg. o Sev. Větru)

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
Mnata
Příspěvky: 61
Registrován: 18 bře 2016 11:26

Dotaz o seriálu (Legend of the North Wind/Leg. o Sev. Větru)

Příspěvek od Mnata »

Dobrý. Jsem tu nový a tak nevím kde přesně bych se na to měl zeptat. Sháním jakékoliv informace o seriálu který se v originále jmenuje, nebo alespoň by se měl jmenovat "La leyenda del viento del Norte" (některé informace co mám tvrdí že původní verze je v Baskičtině, ale to je zacházení do přílišných detailů). Vím že existuje i překlad do Francouzštiny a Angličtiny, v níž zní název "The Legend of the North Wind".

Obrázek

Původně se jedná o film a zřejmě došlo k rozšíření a rozkouskování původního filmu na 13-ti dílný seriál. Problém je, že ikdyž vím že jsem jej v dětství sledoval v televizi a to opakovaně, nejsem schopen najít jakékoliv informace o tom že by tento seriál byl vysílán na českých tevelizích. Prošel jsem kompletní seznam animovaných filmů a pořadů na stránkách www.fdb.cz a nic.

Ale kromě toho že o tomto filmu/seriálu vím z dětství, tak jsem vím že se vysílal i v Polsku, a v Polštine také téměř neexistují odkazy na tento seriál, vyjma jednoho přepisu TV programu z roku 1998, který jej identifikuje jako "seriál", a pár archivovaných aukcí o VHS kazety obou filmů z nichž je tento seriál adaptován.

A kromě toho vím že existuje jak Španělská verze TV seriálu, jelikož se mi podařilo najít jeden díl ve Španělštině, ale i Francouzská (viz video) a i Anglická. A o té poslední nelze také najít absolutně žádné informace.

Tímto se tedy chci zeptat jestli si na tento seriál kromě mě ještě někdo pamatuje.

https://www.youtube.com/watch?v=m-4CIaf1FwY
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“