Nejkontroverznější filmy+seriály za normalizce v kinech, TV

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Nejkontroverznější filmy+seriály za normalizce v kinech, TV

Příspěvek od zvoltejmeno »

No tak furt lepší "úpravy dialogů" v podobě "ovocných stromů" než nic :D. A zrovna u těhle (mnou 100 krát zmíněných filmů) šeredně zamrzí, že se sem nedostaly. Nu což...

Jinak samozřejmě divák (já před několika lety) vůbec nemá šajnu, že se v díle něco změnilo. Mně osobně nikdy nevadilo, co Indy říká. Ani potom, co jsem se dozvěděl, že říká v originále něco jiného. Viděl jsem VHS dabing, který, jak je známo, má skoro stejné dialogy.

Je to off-topic, ale 100x více mně, konkrétně na VHS dabingu (chápu, že to není věc KINO distribuce), štval malý počet dabérů. Nedávno jsem viděl film Eso es a musím říct, že když se použijí nevýrazné hlasy, laik zaznamená malou četnost herců třeba jen jednou. Ale v tomhle případě mně obsazování neskutečně výrazného Miroslava Saice na každého komparzistu, štvalo už v 10 letech :D.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Fricoolinek
Příspěvky: 57
Registrován: 23 črc 2009 00:16

Re: Nejkontroverznější filmy+seriály za normalizce v kinech, TV

Příspěvek od Fricoolinek »

Vlastně ještě k těm Profesionálům - Nemohli v tom soudruzu vidět i jisté propagandistické plus, protože v nich Británie zkrátka nebyla vykreslována jako "fajn místo k životu"? Těžké zločiny, bombové útoky, drogy, (předpokládám i částečně) chudoba....

Tak ono i v reálu asi pro (pamatující se) Brity není přelom 70/80s úplně dobou, kam by se rádi vraceli, že? Narozdíl od "zlatých 60"...
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nejkontroverznější filmy+seriály za normalizce v kinech, TV

Příspěvek od HonzaXXII »

No bodejť. Když vynecháme klasiky jako korupce, nezaměstnanost, organizovaný zločin, atd., máme tam konflikt v Severním Irsku - a IRA občas provedla nějaký ten útok i jinde, a už v té době první případy nové hrozby v podobě teroristů ze středního východu (Arabská mozaika). Některé špionážní díly to možná hnaly ad absurdum ("Podivná hra/Jízda naslepo" by v reálu nabeton skončila celonárodním skandálem a velkým padáním hlav u všech zúčastněných), ale i tak nezvratně dokazujou, že západní tajný služby nejsou o nic lepší, než ty východní. Samozřejmě to nemůžu tvrdit s jistotou, ale nedivil bych se, kdyby se opravdu našel někdo, kdo předtím uvažoval o zdruhnutí ke Queen Elizabeth, ale po shlédnutí si řek: "Radši zůstanu tady, bude to lepší."
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“