Imitace hlasu původního herce.

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od ocypuc »

Já jsem zase uvažoval o programu, kde by byly uložené hlasy českých dabérů/dabérek a člověk by si sám mohl navolit, koho v daném filmu či seriálu nechá dabovat :)
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od zvoltejmeno »

No tak určitě by bylo super slyšet znovu např. Filipovského (byt' docela kontroverzní), ale, jak jsem řekl, musel by se tomu někdo opravdu věnovat (nejlépe nějaká skupina vědců) a jsem si dost jistý, že se toho v příštích 10 letech nedočkáme.
Navíc tuhle technologii by bylo záhodno užít jen jako experimenty pro srandu. Dabing by to úplně zničilo.
Nevím proč, ale strašně mi to připomíná hru Portal. I když tam byla do počítače nahraná celá osobnost.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od Ištván87 »

Tímhle systémem bych opravdu postupoval jen pro nějaké zvláštní příležitosti. Třeba by mohl konečně vzniknout o něco lepší dabing Mayovek (těch nadabovaných v 90. letech) s použitím hlasů pana Ráže a Fišera. S tím, že ostatní by byli nadabováni klasicky. Těm filmům by to s ohledem na jejich kvality ani moc neuškodilo. Ale jako experiment, který by se za normálních okolností nepoužíval, proč ne? :-D
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od zvoltejmeno »

Tak tím bys pana Fišera naprosto dodělal :D. To by nepřežil :D.

No tak ty Mayovky... Za sebe musím říct, že Fišer byl super, jako vždy. Jak jsem už jednou psal, mám pocit, že tyhle ikonické hlasy ani tolik nestárnou, spíš se zabarvují. Vinettou zněl dobře. Sice to tak úžasně nepasovalo, jako když měl Fišer mladický hlas, ale vůbec to nekazil. Právě naopak.

Ráž byl už starý, to je pravda. Měl ve vysokém věku silně zastřený hlas, že by ho laik ani nepoznal. Nesedělo to. Ale koho lepšího sehnat na Old Shatterhanda ? Asi si musíme počkat dalších 20 let až nám zestárnou dnešní mladíci :D. Ale vážně, osobně doufám, že se v budoucnu najde více těchto charismatických hlasů. Nicméně je super, že to vůbec nahráli. Jak jsem už řekl: Nový dabing se dá udělat vždycky, ale dabing s klasickými hlasy zlaté éry dabingu ne.

Osobně si myslím, že se toho nedočkáme. A když, tak to nebude uspokojivý výsledek. Leda, že by v Googlu začali pracovat na nějakém geniálním pružném hlasu překladače.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2462
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od Ištván87 »

Mně šlo taky o zprasený zvuk a fakt, že vyjmout z toho dabingu pouze dva dabéy a zbytek předabovat a ještě tomu dát nový zvukový mix, to by bylo daleko náročnější. Takže kdyby jednoho dne byl nějaký takový program na patřičné úrovni, tak by to byla jediná možnost, jak ty mayovky trošku vylepšit.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od zvoltejmeno »

Jo takhle. Zprasený zvuk. Tak to je něco jiného. Upravovat to takto zní dost náročně, ale určitě by to bylo možné, pokud by byly ,,prostředky". A rozhodně upravovat dabing vyjmutím herců je mnohem reálnější, než čekat na nějaký zázrak v podobě geniálního programu. A s tím programem to taky nebude žádný med. Ta ukázka zkresluje. Nemůžeme si to představovat jako nějaký dokonale intuitivný program, co reaguje na příkaz "UDĚLEJ FIŠERA" :D. O jednoduchosti tohoto také silně pochybuju.

Jinak jsem své už napsal. Dál nevím, proč rozebírat program, jehož vývoj je pravděpodobně na bodu mrazu.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Imitace hlasu původního herce.

Příspěvek od throwaway-account »

Abych řekl pravdu, mám z tohohle tak trochu smíšené pocity. Na jednu stranu by se to dalo dobře využít, ale na druhou stranu by to také mohli nějací špatní lidé (těmi špatnými lidmi mám na mysli blbečky co by to prostě použili jako prostředek pro zničení klasického dabingu) opravdu hodně zneužít. Celkově se mi to spíše nelíbí, protože za prvé, někdo by to mohl zneužít a jelikož dneska jsou schvalovány samé ohavnosti (u nás v Česku naštěstí ne až tak moc jako jinde ve světě, ale pouze zatím), tak pochybuji, že by se to státy snažily nějak regulovat.

A za druhé, umělé hlasy a umělý dabing nikdy nebudou ono. Nikdy to nebude stejně dobré, stejně kvalitní a stejně legitimní jako klasický dabing. Opravdu nechci aby byl klasický dabing nahrazen tím umělým. Naštěstí to vypadá, že technologie zatím tak daleko nepokročila.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“