Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Pěkné nápady!

Souhrn Vašich návrhů z komentářů na facebooku a dabingfora - Zdeněk Bureš, Jiří Knot, Václav Knop, Miroslav Hanuš, Ladislav Potměšil, Petr Rychlý, Ivan Trojan, Pavel Tesař, Norbert Lichý, Karel Richter, Václav Faltus, Jiří Lábus
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jelimán »

No. V roce 2013 kdy Kačery reprízovala ČT, bych udělal nový dabing s Bedřichem Šetenou. Ten dnes již bohužel není mezi námi a tak bych zkusil Petra Pospíchala, Jířího Plachého, Ladislava Županiče anebo možná Jaromíra Medunu. Ale vymyslel jsem celé možné nové obsazení, které by stálo za uváženou. Zajímalo by mě jak se vám líbí. O výběru strýčka Skrblíka, jsem již mluvil a další role:
Inka Šecová, Eva Spoustová, Blanka Zdichyncová (Kulík, Dulík, Bulík) Vlastimil Zavřel (Rampa) Bohuslav Kalva (Johan) Valerie Zawadská (Magika) Ivana Korolová (Kačka) Simona Stašová (paní Čvachtová) Bohuslav Kalva (Johan) Dalimil Klapka (Šikula)
Bohuslav Kalva by se na strýčka skrblíka nehodil. A imitátoty, prosím ne. Tady nejde o to napodobit hlas, ale odvést dobrý herecký výkon. A ty nápady s imitátory jsou opravdu střelené a mimo mísu. :nesouhlas:
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1709
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jack_6428 »

Lábus v tom vánočním speciálu nebyl špatný, ale něco tomu chybělo. Připomnělo mi to Vlasáka, který nahradil Šetenu v Simpsonech. L. Potměšil není úplně mimo. Představit si to umím, ale nemyslím, že by se do toho správně ponořil a že by to sedělo. Zní možná moc mladě. Kalva je fajn, ale pro mě to bude vždy hlavně Yoda a opět tady nevěřím v adekvátní proměnu. Buď zní moc mile nebo napruzeně, něco charismatického a zábavného mezi jsem už delší dobu neslyšel. Navíc má svůj věk a nemusí podle mě být všude. Knot, na jednu stranu proč ne. Na stranu druhou, proč ano? Je to prostě Pú. Rychlý se na to podle mě nehodí vůbec. Moc mladý a komický. A imitátoři už vůbec ne. Tady fakt ne. Napadl mě ještě Jan Szymik, nějak jsem si ho poslední dobou oblíbil, to by šlo. Možná.

Ovšem Václav Knop, i když už je též postarší, mi z těch návrhů přijde celkově asi nejlepší. Řekl bych, že je celkově originálu nejblíže, umí tam něco vložit a že ještě má dost sil na to, aby tu roli nějakou dobu zvládl. Přeci jen, ten seriál bude mít alespoň dvě řady - čili zvolený dabér by měl být tak 2, 3, 4 roky ještě vitální. Krom toho, on i jako strýček Skrblík trochu vypadá. Podle mě není moc o čem váhat.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
liborF
Příspěvky: 198
Registrován: 12 srp 2011 12:40

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od liborF »

Navrhoval bych Zdeňka Bureše, ten by byl na Skrblíka jako dělaný.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jelimán »

U Kalvy by byl stejný problém jako u Knota. Zněl by jako takový hodný dědeček. Chyběla by tam ta hamižnost, odvaha a energie, která je potřebná. A taky by už Kalva nemusel být všude. Je to dobrý dabér, ale je tak často nevhodně obsazován, jako kdybybychom měli málo dabérů. Spíš by se mi líbil na Johana. Na takové role jsme u něho zvyklý a hodí se na ně. Spíš teď ale víc bloumám nad tím, kdo by mohl být novým Rampou? Jiřík doufám nepřichází v úvahu a pan Heřmánek se asi jen tak lehko sehnat nedá.
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Další pěkné tipy a rozbory, díky! :-: Zdá se, že pan Knop to zatím vyhrává.

Co se týká Rampy a ostatních, mohli bychom být snad celkem mile překvapeni, pokud se vše vydaří ;)
Naposledy upravil(a) lladda dne 28 dub 2017 22:17, celkem upraveno 1 x.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Jelimán »

A na koho to vypadá?
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od bloom »

IMHO bych byl především pro to, aby se režie ujal pan Štěpán, který má se Kačery a disneyovskými seriály vůbec nejvíce zkušeností (a v SDI teď režíruje poměrně hodně). Myslím, že tento seriál by skutečně byl jeho parketa.

Co se týče návrhů na Skrblíka, tak mně se návrh pana Knopa moc nelíbí, myslím si, že i u něj by se možná projevil věk. Skoro by se mi víc líbil návrat Jiřího Knota nebo i Jiřího Lábuse (který skutečně ve Vánočním speciálu překvapil a IMHO by tam uměl dát i tu energii). Z těch mladších variant bych podpořil Danovy návrhy Ivana Trojana a Miroslava Hanuše.
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9268
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od filip »

A kdo bude dělat Kulíka a spol? Navázal bch na starý dabing - paní Zdichincová, Šecová, Jan Kalous nebo ta Eva Spoustová. A na Skrblíka - souhlasím s Lábusem.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Příspěvek od HonzaXXII »

Já bych taky zachoval aspoň u jednoho (a pokud možno dvou) ze synovců původní obsazení. Otázka je, jestli to půjde. Ale Jan Kalous by se na Dulíka mohl vrátit těžko, vždyť ten jeho dětskej hlas pomalu odcházel už když v roce 1994 namlouval ty poslední díly, a dospěláckým hlasem nemůže mluvit malýho kluka (to dokážou jen čestný výjimky jako Martin Dejdar). Podotýkám, že na Dulíka tenkrát seděl naprosto dokonale a kdyby tehdy měl čistě hypoteticky mluvit všechny tři kluky jen jeden hlas, nejlepší volba by byl on. Ale víme to všichni: Čas letí jako bláznivý... :( Nebylo by špatný zkusit Evu Spoustovou nebo se poohlídnout po někom jiným (třeba i dětský dabér). Každopádně tady je nutný si uvědomit, že narozdíl od původního seriálu tady mluví kluky i v originále tři lidi, takže nechat je namluvit jednou herečkou nepřichází v úvahu. A už vůbec by to neměla být Petra Jindrová - ta byla na synovce totálně mimo a bez sebemenšího náznaku emocí (přitom př. coby Maude Flandersová v Simpsonech byla o třídu až dvě lepší).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“