V českém znění (podcast)

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

;)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

Nějak mě přemohl vánoční shon, až tak moc, že jsem úplně zapomněla přidat odkaz na poslední díl.
Nuže, napravuji: https://www.novinky.cz/podcasty/clanek/ ... rzl4nzXWgU
Uživatelský avatar
eroXman
Příspěvky: 256
Registrován: 12 bře 2017 12:59
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od eroXman »

Ja bych chtěl ještě jednou poděkovat za tyhle výborné podcasty :-: Tyhle rozhovory jsou velmi zajímavé, čas u toho rychle utíká a vidět dabéry "naživo" je super :D Hlavně pan moderátor ty rozhovory vede hezky, za to palec nahoru!

Hodně by se mi líbilo, jak již tady někdo navrhnul, udělat podcast s dabéry z Teorie velkého třesku, to by vskutku byl další zajímavý díl. Nebo mě osobně by se mi líbil díl s Viktorii Taberyovou a Terezii Taberyovou, jejich hlasy žeru :D :geek:
Nejhorší na citátech na internetu je fakt, že nelze nijak ověřit jejich pravost.

- Tomáš G. Masaryk
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Angus MacGyver »

Když jsme u těch sourozenců, tak také
1) Zdeněk a Libor Hruškovi

2) Anežka a Eliška Pohorské


Ale už jsem to tu psal, tak poprosím KOMZU o předání podnětu - Jaromír Meduna a Petr Kostka, i kdyby měli za Petrem Kostkou cestovat k němu domů. Téma rozhovoru - Hercule Poirot a obecněji proměny dabingu v čase, a také jak se dá k dabingu přistoupit, zatímco Jaromír Meduna je dabér modernějšího střihu, Petr Kostka to táhl skvělou pamětí a hereckým rejstříkem... On to znovu "přehrál".
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

Předávám vše, žádný strach ;)
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

Ve čtvrtek nás čeká povídání s Filipem Švarcem, poté 27. ledna díl s Janem Šťastným.
dabingovec
Příspěvky: 128
Registrován: 18 črc 2021 18:27

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od dabingovec »

A co takhle udělat díl věnovaný seriálu Haló, haló? Martin Zounar, Ota Jirák, Karel Richter, Iva Janžurová, Jiří Knot... to by byla lahůdka :?
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2633
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od KOMZA »

To by byla pořádná lahůdka i na produkci, z toho bych měla zlé sny, ale samozřejmě předám :D

V každém případě, zde dnešní epizoda s Filipem Švarcem:
https://www.novinky.cz/podcasty/clanek/ ... o-40383797
fabec122
Příspěvky: 1571
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od fabec122 »

Myslim si,že většina jsme tu vyrůstali na takových věcech jako Hvězdná brána, Kobra 11, tak třeba něco takle tématicky zaměřeného bych si rád poslechl.

Nebo když už byl Harry Potter, tak další známé série, jako Pán prstenů, Star Wars, Bondovky... 8-)
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: V českém znění (podcast)

Příspěvek od Angus MacGyver »

Kdyby to bylo v časových / finančních možnostech, tak určitě také pozvat / vyzpovídat Sylvu Talpovou (učí dabing, jevištní řeč a spoustu dalších, s dabingem více či méně souvisejících oblastí na VŠ), a k ní Hanu Talpovou, barda českého dabingu.

Pak také pozvat nějakého ryze pražského dabéra / dabérku a ryze brněnského dabéra / dabérku, na první moment třeba Jitka Ježková a Luboš Ondráček, a pohovořit o tom, jak až do přelomu tisíciletí se věci dabovaly v Praze nebo v Brně a "míchání" neexistovalo. V seriálu Sabrina, mladá čarodějnice pak došlo vyloženě k historicky zajímavému vývoji, 1. série (komplet Brno), 2.-4. série (komplet Praha), 5.-7. série, mix... Takové Prno, nebo Braha, nebo Prano, či Brha... ? :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Obecně“