Dabing pro Disney+ a HBO Max

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od DadiQ »

Zdravím, podle serveru Filmtoro začal Disney rozesílat první zakázky pro dabingová studia pro svoji Disney+ streamovací službu.

Je tady někdo, kdo by mohl tuto informaci potvrdit nebo vyvrátit? Obávám se toho, aby to nedopadlo jako u Netflixu, kde každý film dělá jiné studio a kvalita pokulhává. Stejně tak by se tedy dabovalo přes prázdniny a už teď vidím, že to pro mnoho dabérů bude problém.

Přidávám i dotaz, jestli někdo neví o dabingu pro HBO Max. Tam ale počítám, že spuštění bude téměř neznatelné a HBO Go přejde na HBO Max s minimem nového contentu. Ale i tak, pokud někdo ví a slyšel, dejte prosím vědět. :)
fabec122
Příspěvky: 1578
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od fabec122 »

Ale Disney oproti Netflixu už dlouhodobě svoje dabingy vytváří, a převážně ve Virtualu. Já očekávám, že v tom budou pokračovat i nadále pro Disney+
Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9281
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od filip »

Filmtoro to uvádí trochu zavádějícím způsobem, Disney má svou běžnou produkci dávno nadabovanou. Těch dvacet filmů a deset seriálů, které jsou Disney+ Original, to se sfoukne během pár měsíců a kdo ví jestli to už dávno není hotové. Vše je velmi utajené, takže k informacím se dostat nedá žádným způsobem. Není ani známo kdo pro ně bude dabovat.
A i HBO Max je podle mě jasné, změní se z GO na MAX, asi přibude nějaký speciální nový obsah. HBO má velkou většinu filmů a seriálů dabovaných už teď, tam se podle mě tedy nic nezmění.

Spíše by mě zajímalo jak to bude s Paramount +.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od DadiQ »

Díky za odpověď, lidi. :)

@fabec122 Také samo vím, o to bylo pro mě překvapující, co Filmtoro napsalo. Nutno ale také říct, že pro Disney Channel dělá dabing SDI media (alespoň to tak bylo před pár lety, co jsem tam něco viděl) a tam ta kvalita je velice... zvláštní.

@filip No to pozor. Disney+ není jen otevřený Disney trezor a Originals. Ta nabídka je, a to i v Evropě dost rozšířená o National Geographic, animované Marvel a Star Wars seriály, mnoho Hulu a ABC obsahu, který buď nemá vůbec dabing nebo dabing dělaly komerční televize a je tu i obsah z Foxu.

S tím Maxem doufám, že alespoň bude ta rychlost uvádění u nás vyšší. V USA vychází speciál Přátel, u nás o tom ani slovo. Paramount+ bych v Česku nečekal, ale třeba překvapí.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1710
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od Jack_6428 »

Disney+ bude mít velkou reklamu. Už teď se to připravuje. Otázkou je osud Disney Channelu. Zatím se zdá, že minimálně do jara bude vysílat tak jak je. Pak ho buď nechají v současném stavu, zlepší nebo zruší.

@DadiQ: Jaký speciál Přátel máš na mysli? Reunion? Ten je dávno na HBO GO a reklamu to mělo velkou. https://hbogo.cz/lp/pratele_direct?gcli ... MwEALw_wcB

Paramount+ bude ;)

@filip: Krom toho originálu je tam třeba připočíst Star Wars, Marvel a NGC tvorbu. Nějakou novou a nějakou přebranou/již nadabovanou.

Ano, HBO Go se změní na HBO Max. Nevím jestli hned nebo poběží chvíli souběžně, ale HBO Go pak zanikne de facto. Měl by obsahem postupně víc kopírovat ten v USA. Bude asi vždycky pár věcí na nadabování nových. Čekám, že k tomu nějak upraví opět i hlavní kanál.

Co mám info ohledně Paramount+, snad to můžu říct, tak rozhodně v Česku bude. Spíše je otázka kdy. Když jsem se ptal posledně tak mi bylo řečeno, že to bude někdy na jaře 2022. Možná až začátkem léta 2022. Prý na podzim letos bude přesnější info a snad začne tím i lehká mediální kampaň. Koncem roku by měli pár pořadů vysílat na Paramount Network (vím asi o třech) a Nickelodeonu. Až se bude Paramount+ spouštět měla by k tomu být reklama jak na Paramount Network tak na Nickelodeonu, Nick Jr. i TeenNicku. Obsah alespoň ze začátku nebude stejný jako v USA, ale více selektovaný a vybrán částečně z toho co už česky je/bude.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
1403ka
Příspěvky: 3939
Registrován: 08 dub 2017 17:17
Bydliště: Suchá nad Parnou, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od 1403ka »

dúfam, že na Disney+ bude napr. aj anim. seriál The Owl House (Soví dom). pôvodne to malo byť na Disney Channel v marci, ale krátko pred vysielaním to zrušili, pretože tento seriál zobrazuje okrem iného aj problematiku LGBTQ+ komunity pomocou jednej hlavnej postavy.
Melchior
Příspěvky: 3
Registrován: 25 zář 2019 09:40

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od Melchior »

Už víte, jak to vypadá s českým dabingem vytvořeným exkluzivně pro Disney+, zejména pro katalog Star?

A co právní situace stávajících Dubbingsů v Česká republika, které nebyly objednány přímo společností Disney / Fox?

A můžete pojmenovat filmy a seriály, které již byly dabovány do češtiny pro Disney+?

Například v Německu je právní situace týkající se dabingu poměrně složitá. Speciálně pro série z katalogu Star. Protože často místní držitelé licence zadávali pro tyto produkce německý dabing, nikoli Disney nebo Fox.

To znamená, že v některých produkcích chybí německá synchronizace nebo ji lze přidat do Disney + pouze s určitou čekací dobou (zejména u sérií s novými epizodami). A pak je to tak, že často chybí pouze německý dabing.

Kvůli starým licenčním dohodám nejsou dvě řady „Filthy Rich“ a „NeXt“ v Německu Star Originals. Disney+ proto chybí pouze německý dabing, protože dabing vytvořil nabyvatel licence a výhradní práva jsou stále platná. Naštěstí se to změnilo s novou americkou televizní zasedání pro nové produkce, z nichž většina má nyní také premiéru v Německu na Disney+.

Zajímalo by mě, do jaké míry a do jaké míry bude dabing ve východoevropských jazycích k dispozici na Disney+. V polštině je zatím k dispozici pouze několik dabingů a voice-overs.

Ze všech východoevropských zemí pravděpodobně Česká republika a Maďarsko dabovaly většinu filmů a seriálů ve svých vlastních jazycích. Také starší produkce.

Omluvte prosím mou špatnou češtinu.
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od DadiQ »

Jack_6428 píše: @DadiQ: Jaký speciál Přátel máš na mysli? Reunion? Ten je dávno na HBO GO a reklamu to mělo velkou. https://hbogo.cz/lp/pratele_direct?gcli ... MwEALw_wcB
Díky, já ten příspěvek psal asi den předtím, než to v Česku oznámili. :)

Anyway, můžeme fakt počítat s Disney+ letos, jo? Viděl jsem už nějaké pracovní pozice pro centrální Evropu, tak snad. HBO Max byl prý odložen.
DadiQ
Příspěvky: 108
Registrován: 23 kvě 2011 20:57

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od DadiQ »

Melchior píše:Už víte, jak to vypadá s českým dabingem vytvořeným exkluzivně pro Disney+, zejména pro katalog Star?

A co právní situace stávajících Dubbingsů v Česká republika, které nebyly objednány přímo společností Disney / Fox?

A můžete pojmenovat filmy a seriály, které již byly dabovány do češtiny pro Disney+?

Například v Německu je právní situace týkající se dabingu poměrně složitá. Speciálně pro série z katalogu Star. Protože často místní držitelé licence zadávali pro tyto produkce německý dabing, nikoli Disney nebo Fox.

To znamená, že v některých produkcích chybí německá synchronizace nebo ji lze přidat do Disney + pouze s určitou čekací dobou (zejména u sérií s novými epizodami). A pak je to tak, že často chybí pouze německý dabing.

Kvůli starým licenčním dohodám nejsou dvě řady „Filthy Rich“ a „NeXt“ v Německu Star Originals. Disney+ proto chybí pouze německý dabing, protože dabing vytvořil nabyvatel licence a výhradní práva jsou stále platná. Naštěstí se to změnilo s novou americkou televizní zasedání pro nové produkce, z nichž většina má nyní také premiéru v Německu na Disney+.
Děkuji za tento komentář. I toto jsem měl na mysli. Už se těším, až se podívám na Lost nebo Zoufalé manželky v HD, ale pokud to nebude mít starý český dabing.. :(
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2638
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dabing pro Disney+ a HBO Max

Příspěvek od KOMZA »

Disney+ se v našem regionu údajně odkládá na příští rok...
Prý je to informace z nějaké telefonické konference investorů, ale žádné info jsem nedohledala, nevíte někdo víc?
Odpovědět

Zpět na „Obecně“