český dabing Toma Hankse

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Niko
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2014 00:51

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Niko »

Úplně souhlasím s paní Jansovou. Dabing Toma Hankse Alešem Procházkou ve filmu Andělé a démoni je prostě STRAŠNÝ! A toto mohl zvolit pouze hluchý. Určitě mohli najít hlas podobný Vladimíru Dlouhému, na kterého jsme zvyklí a který se k němu perfektně hodí. Někdo přirovnal hlas Aleše Procházky v tomto filmu k "nakřáplému kuřeti". My jsme použili přirovnání Šmoulové. Tak hrozný dabing zkazí celý film! Raději posloucháme v originále s titulky!
Monika
Příspěvky: 1
Registrován: 08 kvě 2021 04:57

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Monika »

Pan Procházka v Harry Potterovi jako Severus prostě geniální. V Andělech a démonech jako dabing Toma Hankse naprosto a neuvěřitelně příšerné. Tahá to za uši, degraduje a zesměšňuje filmovou postavu. Nechodím na fóra, nemám potřebu se vyjadřovat kde k čemu, ale tohle nejde vydržet. Nechápu, jak to mohl někdo připustit.
dabing fans
Příspěvky: 430
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od dabing fans »

Já bych byl moc rád, kdyby nějaký režisér zkusil obsadit na Toma Hankse Jana Hartla, podle mě má hodně podobný hlas jako Vladimír Dlouhý. Navíc Jan Hartl namlouval audioknihu Forrest Gump, která je i na youtube, podle mě naprosto skvěle. Jinak vím, že se dabingu nevěnuje, ale přeci jenom by se to mohlo nějak domluvit. :)
Byl bych rád, kdyby se tento návrh Tom Hanks - Jan Hartl dostal k nějakému režisérovi, který by to takto obsadil. Byl bych za to moc vděčný.
kubajakub876
Příspěvky: 47
Registrován: 10 dub 2021 11:45

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od kubajakub876 »

Mě by se na něj po Vladimírovi Dlouhém místo Aleše Procházky hodil spíš Jiří Dvořák. :-?
V. Příhodová T.Taberyová I.Korolová J.Moučková J.Mařasová K.Lojdová K.Peřinová M.Chytilová, K.Nováková, L. Vondráčková
M. Libert P.Vondra M.Holán O.Hajlich M.Holý P.Neskusil P.Tesař L.Cigánek B.Tůma I.Hrbáč M.Stránský P.Soukup J.Prager L.Hruška
Z.Štěpán
dabing fans
Příspěvky: 430
Registrován: 10 srp 2019 09:57

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od dabing fans »

Jiří Dvořák je taky dost dobrý na Toma Hankse, ale přeci jenom bych uvítal, kdyby se podařil sehnat Jan Hartl, alespoň to zkusit do jednoho filmu např. Pinocchio nebo Elvis a podle toho jak by se to zalíbilo, tak by se to mohlo i nadále dodržovat. :)
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: český dabing Toma Hankse

Příspěvek od Angus MacGyver »

Já bych to seřadil, podle mého citu, takto:
1) (nejlepší možná náhrada) - Jan Hartl
2) Ivan Trojan
3) Pavel Tesař [není to jen Milhouse nebo Barton v Avengerech].

Tom Hanks potřebuje výrazný, charismatický hlas, ale ne afektovaný, a to bohužel pan Procházka je. Nejsem fanoušek Dana Browna a podle jeho knih natočených filmů, ale Vladimír Dlouhý v prvním filmu z této série všemu dával určitý klid a rozvahu. Pan Procházka to posunul do vypjaté, nervózní roviny.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“